NYNKEDEJONG Kamermeerderheid voor vuurwerk verder onder druk witserse Alpen met bus en trein! BOEK NU! c 08810 30 800 effewea.nl ALLEEN bij Effeweg.nl! 6 Column Y- Binnen regeringspartijen VVD en CDA groeit een gevoel van onge mak dat zij rond oud en nieuw een staat van wetteloosheid gedo gen. Dit bevestigen bronnen in die partijen. Het verdedigen van de vrijheid om vuurwerk af te ste ken staat niet meer in verhouding tot het groeiende aantal slachtof fers en de toenemende schade door vuurwerk. Lang stonden GroenLinks en Partij voor de Dieren alleen met hun pleidooi voor een verbod op vuurwerk. Nu zijn ook D66, ChristenUnie, 50PLUS en SGP voor zo'n verbod. De PvdA aarzelt en binnen de SP én regeringspar tijen VVD en CDA zijn interne discussies gaande. Het lijkt er nu op dat er 59 zetels in de Tweede Kamer voor een vuurwerkverbod zijn. Mocht de SP of het CDA meegaan met een 'handhaafbaar vuurwerkverbod' zoals de Haagse burgemeester Johan Remkes gisteren in televi sieprogramma Buitenhofbepleitte, dan is een meerderheid voor een vuurwerkverbod binnen handbe reik. VVD'er Remkes wil een ver bod op knalvuurwerk en vuurpij len. Hij sluit zich aan bij een eer der pleidooi van de Onderzoeks raad voor Veiligheid (OVV) voor een verbod op dit soort vuurwerk. Remkes zei dat aanpak van vuur werk ook in Europees verband moet plaatsvinden, omdat veel illegaal vuurwerk uit het buiten land komt. Het lijkt erop dat nu 59 Kamerleden voor een verbod zijn Vrijdag riep burgemeester van Utrecht Jan van Zanen (VVD) zijn eigen partij op om mee te werken aan een volledig verbod op consu mentenvuurwerk. D66-leider Rob Jetten riep het kabinet op te luisteren naar de burgemeesters die het zat zijn dat hun burgers en gemeentelijke eigendommen elk jaar meer schade oplopen. Zo'n 1300 mensen moesten zich rond de jaarwisseling laten behandelen voor verwondingen. Eén keer, slechts één keer kon ik de druk niet aan. We woonden net in ons nieuwe huis. En ik dacht: stel nou dat hij hier valt. En alle buren hebben prijs, behalve wij. Terwijl wij nog heel veel aan ons huis moeten verklussen. Hoe zuur zou dat zijn? Met open ogen liep ik in de PostcodeLoterijlist. Want iedere deelnemer aan die loterij doet mee uit angst buiten de boot te vallen. Het idee van je buren, zwemmend in het geld, en jij, af gunstig kijkend naar hun nieuwe Tesla op de oprit. PostcodeLoterij reageert op afwij zing als een wanhopige ex die er van overtuigd is dat jullie bij el kaar horen. Ik krijg sindsdien ge middeld twee keer per week post van ze. Kom terug, misschien win je de volgende keer wel! Weet je zeker dat je niet meer mee wilt spelen? Straks hebben al je buren wél nieuwe zonnepanelen! Wil je die vernedering on dergaan? Nee toch? omdat ik wellicht iets misliep. Maar na een jaar word ik slechts woedend als ik er weer eentje in de bus zie liggen. Zie hier, de lo terij die zich inzet voor een duurzame wereld, maar ondertussen half Nederland be delft onder brieven en kaarten. Ja, je kunt je ervoor afmelden. Maar het is toch van de zotte dat ik in actie moet komen om iets niet meer te ontvangen waar ik in be ginsel al nooit om gevraagd heb? De loterij zegt het papierverbruik te compenseren door te investe ren in projecten in ontwikke lingslanden. Ik heb een tip voor de loterij: met dat geld dat jullie besparen door minder post te versturen, kunnen jullie nóg meer goede doelen steunen. 242.000. Verwaarloosbaar klein. Ik ben inmiddels zo klaar met die hele loterij dat ik al mijn buren een nieuwe Tesla gun. Als de PostcodeLoterij mij maar met rust laat. Misschien win je de volgende keer wel! Weet je zeker dat je niet meer mee wilt spelen? Inclusief treinritten Glacier Express, Tasch - Zermatt en Mont Blanc Express -r/ INBEGREPEN Hotel Good Night Inn 3* GEEN AANBETALING! maandag 6 januari 2020 GO ^0 @nynke ote De meerderheid in de Tweede Kamer voor het afsteken van vuurwerk komt onder steeds grotere druk. Bij regeringspar tijen VVD en CDA neemt de in terne discussie toe. Jan Hoedeman Den Haag Reisbeoordeling: Zeer goed! 804 beoordelingen En dus meldde ik mij aan. Na tuurlijk won onze straat dat jaar niets, en toen ik in ja nuari weer helder kon denken, meldde ik me meteen weer af. Maar de Bij de eerste brieven voelde ik nog onrust, De kans dat in jouw straat de Postcodekanjer valt, is 1 op k -Mi 1 IV- I Deze spectaculaire reis brengt u naar de hoogste toppen van Europa, op een heel bijzonder manier. Er zijn namelijk maarliefst drie treinreizen inbegrepen! Een unieke manier om het Zwitserse Alpenlandschap te ontdekken is per panoramatrein uan de Mont Blanc Express. U rijdt door een ruig alpenland schap en krijgt een grandioos uitzicht op de gletsjer van de Mont Blanc, de hoogste berg van Europa. De Glacier Express behoort tot één van de mooiste treinreizen ter wereld met spectaculaire uitzichten op besneeuwde bergen en dalen. We brengen een bezoek aan de stad Montreux, de reusachtige Aletschgletsjer en Zermatt met de imposante berg Matterhorn. Deze eeuwige besneeuwde berg beklimmen we per trein. Geniet van deze busreis naarZwitserland met de meest fantastische uitzichten die u nooit meer zult vergeten! t K- 7 hotelovernachtingen 7 maal ontbijtbuffet 7 maal diner Stadsrondrit Brig met de Simplon Express Treinrit Glacier Express (Brig - Disentis v.v.) in de panoramawagon met lunchpakket Treintje van Tasch naar Zermatt v.v. Treinrit Mont Blanc Express (Martigny - Le Chatelard) Begeleiding door chauffeur/reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar VERTREKDATA EN PRIÜZEN 11 jan469, 15,22, 29 feb549, 7,14, 21 mrt529, 28 mrt549<" 4, 11, 18, 25 apr569, 2 mei569,- Accommodatiebeoordeling 8,4 In het centrum van Brig bevindt zich het rustig gelegen hotel Good Night Inn. Het hotel beschikt over een restaurant, bar, kiosk, kapsalon en een lift. De moderne kamers zijn voorzien van douche of bad, toilet en föhn, televisie, telefoon en kluisje. Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon. J J Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 6