Dirk Boehlé strandt op NK in de kwartfinale Broers Martens zijn aardig op dreef II 13 AALSMEER Beachvolleyballer Dirk Boehlé uit Hulst en zijn part ner Stefan Boermans zijn tijdens het Nederlands kampioenschap indoor gestrand in de kwartfinale. Het koppel ging daarin onderuit tegen Matthew Immers en Yorick de Groot: 2-1. Boehlé en Boermans gingen nog goed van start in Aalsmeer. Het duo was als vierde geplaatst en kon daardoor de eerste dag, met de poulefase en de eerste ver- volgwedstrijden, overslaan. Pas zaterdag hoefden de Hulstenaar en zijn kompaan voor het eerst in actie te komen. Mathijs Linders en Niek Schiphof werden met 2-0 in sets verslagen (21-13 21-12). Na die overwinning hadden Boehlé en Boermans bijna 24 uur de tijd om zich voor te bereiden op de kwartfinale. Dat bleek niet genoeg om door te dringen tot de halve finale. Matthew Immers en Yorick Groot sloegen toe in de derde en beslissende set. Het eer ste bedrijf ging verloren met 21-17. Via een 18-21-overwinning in de tweede set werd de beslissende set afgedwongen. Die ging met 21-19 verloren. Henk van de Voorde Terneuzen Op papier was Wout Martens de zwakste schakel tussen de 2-spe- lers in de veredelde finale. In prak tijk was daar echter weinig van te merken. ,,We probeerden tempo te maken tegen Wout en sloegen soms ook rechtdoor naar hem aan het net, maar ook die ballen had hij vaak goed terug. Ik speelde slecht. Dat komt mede door het ontbreken van ritme, maar zij ten nisten ook gewoon goed", ver telde Jeroen Alliët. Cruciaal in de wedstrijd was de ellenlange derde game, toen Wout Martens aan service was bij 1-1. Vervolgens verloor Kevin de Rooij zijn opslag, waardoor het na een klein halfuur verrassend 3-1 voor de gebroeders Martens stond. ,,Dan weet je dat het lastig wordt, want de zuivere speeltijd is slechts drie kwartier", verzuchtte De Rooij. ,,In plaats van 3-1 voor Jeroen en Kevin was het an dersom, hoewel Wout bij 1-1 zeker vier dubbele fouten sloeg. Dat mag natuurlijk nooit gebeuren", zei tennisleraar Filip Versluys, die de Animo-spelers al vanaf een jaar of zeven onder zijn hoede had. Wout Martens, gevraagd naar de strategie, legde uit: ,,Ik pro beerde van achteruit de bal in het spel te houden, terwijl Ruud zo veel mogelijk afmaakte aan het net. We stonden beiden back hand. Bij mij is dat de beste slag, terwijl het bij Ruud niet uitmaakt. Mooi dat we als broers hebben ge wonnen. We kunnen het zowel op als buiten de tennisbaan goed met elkaar vinden." Zussen Het werd niet alleen het toernooi van de broers, maar ook van de zussen. In de 4 werden de zussen Nathalie en Natascha van Strien eerste, na winst op de combinaties Liselot Kaijser/Lotte Roeland en Inèz de Bruijn/José de Wit. In de breedte was het indoor- toernooi in Terneuzen met ruim 250 deelnemers enorm gegroeid. Stefaan de Kegel (48) en zijn 13-ja- rige zoon Jasper overleefden in de 7-finale tegen Wim Pauwels en Marc De Tollenaere enkele match points. Uiteindelijk serveerde Ste faan het Vlaamse onderonsje in de verlenging uit: 6-5. Opvallend was de vele nieuwe aanwas in het Ter- neuzense evenement. Zo deden er in de mixed-8 bijvoorbeeld 19 koppels mee. Dit was wel één van de saaiere edities team dat voor de zevende keer in elf jaar tijd de finale haalde. Moes ten de Walchenaren vorig jaar al inboeten aan kwaliteit, daar waren deze jaargang ook de naar VC Vlis- singen vertrokken Nicky van Mer- riënboer en Mourad Azzanagui niet meer van de partij. Des te knapper was het dat de ploeg uit Oost-Souburg toch weer een meer dan respectabel team op de been wist te brengen, met Groene Ster Vlissingen-speler Hi cham Azzanagui als uitblinker. Terneuzen, dat het toernooi in 2013 voor de laatste keer won, ging in de finale voortvarend van start. Door twee opeenvolgende balin tercepties zorgde Bert den Hamer voor de voorsprong, die al snel werd uitge breid door twee treffers van Marc Verwei en een goal van Douwe de Kok. Hicham Bouzambou deed nog iets terug: 4-1. „Een vol ledig terechte overwinning", con cludeerde RCS-begeleider Jeffrey van de Berge tijdens de prijsuitrei king. Verdiend Met de onverzettelijkheid van Den Hamer, het nuttige spel van De Kok en de actieratio van Verwei hadden de doelpuntenmakers ui teraard een belangrijk aandeel in de toernooizege van Terneuzen. Met daarbij de snelheid van Jahrdell Constansia, de verbeten heid van Enrico van Overmeeren, het talent van Jeremie Noa en de degelijkheid bij zowel Jasper van Asten als doelman Jeremy Geen- sen toonde Terneuzen zich dus verdiend de sterkste. De overwinning was vooraf be paald geen uitgemaakte zaak, vol gens coach Waebeke. „Donderdag verloren we nog kansloos van Ter- neuzense Boys en ik had ze van daag - net als HVV'24 - toch iets sterker ingeschat. Bij ons deed Bert den Hamer vandaag wel mee, dus dat scheelt. We zakten iets meer in en kregen daardoor ook maar twee goals tegen. In de finale ging het iets te makkelijk en dat is dan ei genlijk ook wel weer jammer." ^jqASHlP „Maar toch bleek vandaag dat P. l-Z het toernooi echt nog wel leeft. De finale was iets minder druk, doordat RCS in de finale stond. Maar tijdens eerdere wedstrij den stond de kantine bomvol en had ik soms moeite om op de tribune een plekje te vinden." Terneuzen trof in RCS een MXO out te bewonderen. „Dit was wel één van de saaiere edities", er kende Soccerkenner Jarno Wae beke. De geblesseerde Terneuzen- speler verzorgde de coaching van zijn team, zoals hij dat ook twee jaar geleden deed, toen in de fi nale Breskens te sterk bleek. Waebeke: maandag 6 januari 2020 De broers Ruud (25) en Wout Martens (18) waren de besten in de 2-poule van het Smit Pro motions Dubbeltoernooi in het 40-jarige Racketcentrum Ter- neuzen. De uit Koewacht af komstige tennissers hadden, net als Jeroen Alliët en Kevin de Rooij, eerder van de duo's Gijs Donze/Wouter de Feijter en Bart van de Sande/Patrick Marteijn gewonnen. Tegen Alliët en De Rooij grepen de broers de toernooizege: 6-3. De broers Ruud (voorop) en Wout Martens. foto peter nicolai De kampioenen van FC Axel J013, die het hoogte punt van de dag verzorgden. FOTO PETER NICOLAI - Jarno Waebeke, gelegenheidstrainer Terneuzen Marc Verwei in actie tij dens de finale tussen zijn Terneuzen en RCS. FOTO PETER NICOLAI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 54