balderman.nl Voor fantastische reizen! bolderman.nl 4 Morgen vijf jaar geleden richtten terroristen een bloedbad aan op de redactie van weekblad Charlie Hebdo. De overlevenden en nabestaanden worstelen nog elke dag met hun trauma's. maandag 6 januari 2020 bloedbad. Het hondje Lila rende langs de verminkte lichamen. Chloé Verlhac kreeg - zich nog van niks bewust - een telefoontje van een vriend. ,,Hi Chloé, heb jij iets van Tignous gehoord? Want er is een schietpartij bij Charlie ge weest en ik krijg 'm niet te pak ken.'' Chloé belde Tignous, maar kreeg hem niet aan de lijn. Ze belde Coco, die ze goed kende. Die nam wél de telefoon op. Coco riep: ,,Chloé, kom snel! Ik weet niet of hij nog leeft, alle lichamen liggen hier over elkaar.'' Tignous leefde niet meer. Hij was doodgeschoten. Chloé werd met andere nabe staanden opgevangen in een na bijgelegen theater in Parijs. Coco kwam er huilend binnen lopen. Ze had zich in een aparte kamer op de laatste keer dat ik hem zag.'' Tignous ging naar zijn werk, naar het satirische weekblad Char lie Hebdo. Het was 7 januari 2015. Corinne Rey liep die ochtend ook op de redactie. De cartooniste, bekend onder de naam Coco, was vrolijk. Het was de eerste redactie vergadering van het nieuwe jaar en de sfeer was goed. Iedereen wenste elkaar gelukkig nieuwjaar, er was taart, en Lila, het redactie hondje, rende rond. Tignous ging op een gegeven moment koffie zetten. Coco ging naar buiten. Met collega Angélique wilde ze op de stoep een sigaret roken. Dat was rond half 12. Coco en Angélique liepen de trap af, naar de uitgang. En toen begon de nachtmerrie. Er stonden twee mannen met bivakmutsen en automatische wa pens. ,,Ik was verstijfd van angst.'' Ze dwongen Coco om hen naar de redactie te brengen. ,,Op de trap naar boven zeiden ze dat ze van al-Qaeda waren.'' Charlie Hebdo was al eerder be dreigd, vanwege Mohammed-car toons. De ingang was goed bevei ligd. Je kon alleen naar binnen met een code. ,,Ze zeiden: toets de code in'', aldus Coco. ,,Ik voelde die ka- lashnikov in mijn rug prikken. En ik dacht aan mijn dochter. Wat moest ik doen??'' Zij tikte de code in. De twee ter roristen liepen de redactiezaal binnen. Ze riepen 'Allahoe Akbar' en schoten hun wapens leeg op de aanwezigen. Het duurde één mi nuut en 49 seconden. Daarna was de redactiezaal letterlijk één groot Chloé Verlhac zou het die ochtend rustig aan doen. ,,Als je straks weg bent, ga ik met een kop koffie weer naar bed!'', riep ze naar haar man. Haar man, dat was Ber nard Verlhac, als cartoonist be kend onder de naam Tignous. Hij pakte die ochtend zijn tekeningen bij elkaar, verzamelde de kinderen om ze naar school te brengen, en liep naar Chloé. ,,Hij kuste me en zei: 'Tot straks'.'' Daarna trok hij de deur achter zich dicht, keek nog één keer om en lachte. ,,Dat was de Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 12 dagen Rondreis Dalmatische kust 12 dagen Engeland, Ierland en Schotland 12 dagen Rondreis Zweden 17 dagen Rondreis Rusland: Moskou, Sint-Petersburg 12 dagen Corsica en Sardinië 12 dagen Toscane, Bloemenrivièra en de Cöte d'Azur CHARLIE HEBDO VIJF JAAR LATER GO Redactie tijdschrift Charlie Hebdo: twee gemaskerde mannen met kalasjnikcvs dwingen een medewerkster hen binnen te laten. Ze bestormen de redactie en openen het vuur. Er vallen 11 doden en 1 zwaargewonde. 'Ik heb een kapmes onder mijn bed liggen' Bernard Verlhac, als cartoo nist bekend onder de naam Tignous, met zijn vrouw Chloé. PRIVÉFOTO Frank Renout Parijs Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. ANVR Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata Diverse vertrekdata 060101 TU M Chloé Verlhac (l) en Corinne Rey zijn de verschrikkingen van de aanslag op Charlie Hebdo nog lang niet te boven. FOTO EPA, PRIVÉBEELD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 4