HC Zeeland slaat toe op vreemde bodem Spannend slot levert Karelse de overwinning op 13 Walchenaren vorig jaar al inboe ten aan kwaliteit, daar waren deze jaargang ook de naar VC Vlissin- gen vertrokken Nicky van Mer- riënboer en Mourad Azzanagui niet meer van de partij. Des te knapper was het dat de ploeg uit Oost-Souburg toch weer een meer dan respectabel team op de been wist te brengen, met Groene Ster Vlissingen-speler Hicham Azza- nagui als uitblinker. Terneuzen, dat het toernooi in 2013 voor de laatste keer won, ging in de finale voortvarend van start. Door twee opeenvolgende balin tercepties zorgde Bert den Hamer voor de voorsprong, die al snel werd uitgebreid door twee treffers van Marc Verwei en een goal van Douwe de Kok. Hicham Bouzam- bou deed nog iets terug: 4-1. ,,Een volledig terechte overwinning", concludeerde RCS-begeleider Jef frey van de Berge tijdens de prijs uitreiking. Verdiend Met de onverzettelijkheid van Den Hamer, het nuttige spel van De Kok en de actieratio van Verwei hadden de doelpuntenmakers ui teraard een belangrijk aandeel in de toernooizege van Terneuzen. Met daarbij de snelheid van Jahrdell Constansia, de verbeten heid van Enrico van Overmeeren, het talent van Jeremie Noa en de degelijkheid bij zowel Jasper van Asten als doelman Jeremy Geen- sen toonde Terneuzen zich dus verdiend de sterkste tegen titelver dediger RCS. De overwinning was vooraf be paald geen uitgemaakte zaak, vol gens coach Waebeke. ,,Donderdag verloren we nog kansloos van Ter- neuzense Boys en ik had ze van daag - net als HVV'24 - toch iets sterker ingeschat. Bij ons deed Bert den Hamer vandaag wel mee, dus dat scheelt. We zakten iets meer in en kregen daardoor ook maar twee goals tegen. In de finale ging het iets te makkelijk en dat is dan eigenlijk ook wel weer jam mer." VLISSINGEN De handballers van HC Zeeland hebben een belang rijke uitzege geboekt bij Celeritas. De Zeeuwse hoofdklasser won met 17-25. Ook de vrouwen van HC Zeeland boekten in de tweede klasse een ruime uitzege, bij Uni ted Breda 2: 9-20. De mannen van HC Zeeland hebben op knappe wijze revanche genomen voor de nederlaag in de allereerste competitiewedstrijd, ook tegen Celeritas. ,,We hebben sindsdien echt progressie geboekt op diverse vlakken'', zei coach Ei- nar Linke na de 17-25-uitoverwin- ning. Halverwege had de Zeeuwse equipe al een aardige kloof gesla gen (7-12), waarna de thuisploeg overging tot het spelen van man dekking op diverse spelers van HC Zeeland. Daarmee hadden de Zeeuwen maar heel even moeite, want al snel werden de mogelijk heden gevonden om Celeritas verder van zich af te schudden: 17-25. ,,Uiteindelijk speelden wij ze kapot'', concludeerde Einar Linke. De vrouwenploeg van HC Zee land had in de eerste tien minuten hadden moeite om vrije doelkan sen te creëren tegen United Breda 2, maar daarna was het verschil snel gemaakt. ,,We moesten even het ritme hervinden na enkele weken vrijwel niets gedaan te hebben'', verklaarde Wally Hout epen. In de tweede helft tankte de Zeeuwse ploeg vertrouwen rich ting een van de cruciale wedstrij den, over twee weken tegen Heerle 2. Via enkele snelle tegen aanvallen werd United Breda 2 uiteindelijk op een 9-20-neder- laag getrakteerd. waar volgens hem zijn paard en groom Nicole Verburg weer een belangrijk aandeel in hadden. Ver burg: ,,Ja, Wooppy was mijn dres- suurpaard. Maar dressuur was ei genlijk niet zijn ding. Toen Pieter zes jaar geleden aan mij vroeg of hij hem eens voor de kar mocht rijden, was er meteen een klik. En niet alleen met Wooppy, ook met mij. Sindsdien vormen we een onafscheidelijk koppel. We voelen elkaar perfect aan. Hij stuurt het paard, ik zorg dat de wagen in ba lans blijft. Als ik rijd, speelt Pieter de groom. Leuk toch?'' Bij Renate Provoost zit de men sport in de genen. Haar opa was een voortreffelijke koetsier, vader Christiaan is interna tional en het heeft er alle schijn van dat zij de traditie voortzet. In een zinderende rit stuurde ze de zevenja rige ruin Quibes als een hinde in 90.54 se conden over het tra- j ect. Een tij d waar haar zeven riva len zich op stuk beten. Laatste starter Maaike Hannewijk haalde met de Welch C Robin nog alles uit de kast, maar de aanspanning uit Ovezande kwam bijna twee tellen tekort voor de overwinning. Jeugd EK Provoost was goed te spreken over haar pony. ,,Quibes liep heel fijn. Hij viel geen moment stil, bleef ook in de wendingen mooi galop peren en stond er dressuurmatig ook goed aan. Nee, het is geen Quibes, maar een fijn paard om te rijden.'' ,,Ik rij hem ook onder het zadel in de dressuur, met leeftijd genoten. In de mensport speelt de leeftijd geen rol. En het loopt ge weldig.'', vervolgde ze. ,,In augus tus is er in Frankrijk een jeugd EK. Daarvoor geselecteerd worden is de volgende uitdaging.'' In het enkelspan van deze twaalfde editie eisten de Zeeuwen de hoofdrol op. Pieter Karelse (foto) uit Kats ging bij de paarden met de ruin Wooppy met de de hoogste eer strijken. Bij de pony's toonde de jongste van het deelne mersveld, de net zes tienjarige Renate Pro voost uit Domburg, zich met de New Forest Quibus de beste. Titelverdediger bij de paarden, Eddy van Hecke, bracht meteen het spel op de wagen. In een bloedstollende rit stuurde de koetsier uit het Belgische Klein Si- naai de zevenjarige Doenjo in 92.83 seconden foutloos door het woud van hindernissen. Hij ver hoogde daarmee de druk op Pieter Karelse, die als laatste starter wist wat hem te doen stond. Met het mes tussen de tanden vloog de Noord-Bevelander met de zes tienjarige ruin in de supersnelle tijd van 87.61 seconden door de arena. Zo sleepte hij, ondanks de vijf seconden straftijd voor het af gegooide balletje de felbegeerde, zege in de wacht. ,,Wow, spannend zeg! Maar het is gelukt'', reageerde Pieter Ka- relse. Het was een overwinning maandag 6 januari 2020 Tim van de Velde komt als eerste over de eindstreep in Goes. foto johan van der heijden De Zeeuwse Menvereniging sloot zaterdagavond twee dagen topsport af met finales waar de vonken van afspatten. Het sluitstuk van de Internatio nale Indoor Menmarathon bracht de toeschouwers in de volgepakte foyer van het Hip pisch Sportcentrum De Kroo in Nieuw- en Sint Joosland op het puntje van hun stoel. Mede dankzij twee Zeeuwse zeges. Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland ^-De kampioenen van FC Axel JO13, die het hoogtepunt van de dag verzorgden. foto PETER NICOLAI

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 41