II €199* .„€449* €499* €549* Vroegboek Deals a <miSs 10 SHORTTRACK NK IN LEEUWARDEN Selections Suzanne Schulting vond het te tam, te weinig opwindend, te braaf. De nationale titelstrijd in Leeuwarden kon wel wat vuurwerk gebruiken, oordeelde de Friezin gistermiddag. Waarna ze de turbo aanzette en binnen drie ronden haar concur renten een rondje had gedubbeld. Het was een schitterende demon stratie van macht. Daarna vond de wereldkampi oene de finale nog steeds te soft. Opnieuw draaide Schulting het gas open om haar rivalen nogmaals te dubbelen. ,,Ik wilde een showtje opvoeren'', zei de 22-jarige alles- kunner naderhand. Tot ze voelde dat de tank nagenoeg leeg was. Ze liet zich terugzakken, want met dat ene rondje voorsprong had ze de winst op de slotafstand toch voor het grijpen. Toen ging het mis. Anne Floor Otter - inderdaad, de tienerdochter van haar coach J eroen - vergaloppeerde zich en sleepte in haar val Schulting mee. Niet dat die weldig vond dat Sven Roes de op volger werd van Daan Breeuwsma, zijn selectie voor het Europese shorttrackbal zit al in zijn hoofd. ,,Maar'', zei Otter, ,,Sven gaat nu wel wereldbekerwedstrijden rijden.'' Roes dacht dit seizoen al bij Otter te kunnen trainen, maar in samen spraak met Dave Versteeg (coach van RTC Noord) werd besloten de 20-jarige Leeuwarder nog een jaar te laten rijpen in de regionale oplei- dingsploeg, die Thialf als uitvalsba sis heeft. Vooral Roes' techniek kon nog wel extra scholing gebruiken. ,,Ik heb vandaag enorm van Sven genoten'', zei Otter. ,,Hij leest de wedstrijd, heeft de rest zelfs een lesje in tactiek gegeven. Met deze ontwikkeling ben ik ontzettend blij. Toen ik in 2011 op de tribune zat bij het NK in Groningen, kreeg ik een déja vu. Er was geen zak veran derd sinds de tijd dat ik schaatste. Dat moest anders. Vandaag zie ik de waarheid van mijn visie. Volle tri bunes, jong talent. Ik ben blij met die jonkies. Je hoeft niet in de kern ploeg te zitten om te kunnen win nen.'' tuimelpartij haar de Nederlandse titel kostte, die had ze al binnen, maar wel de zege op de 3000 meter. ,,Als je met zoveel overmacht de Nederlandse titel wint, wil je na tuurlijk ook de superfinale win nen'', keek Schulting verongelijkt. ,,Ik had graag alle afstanden gewon nen. Dit is natuurlijk het gevaar van zo'n NK. Je hebt te maken met on- Ik rijd ook om shorttrack te promoten. Mensen stonden rijen dik. ervaren meiden die al blij zijn dat ze mee mogen doen. En die willen natuurlijk allemaal die mensen uit het Nederlands team verslaan. Zo'n meisje kan daar natuurlijk ook niets aan doen, maar ik zag het niet aan komen. Ik ben allang blij dat ik niets mankeer. Een blauwe plek meer of minder, dat maakt me niet uit. Ik kom uit Friesland, laat ik dat lompe er maar inhouden.'' Voor Schulting was het NK in Leeuwarden een opwarmer voor het EK in Hongarije, later deze maand. Daar is ze titelverdediger. De nationale titelstrijd was overi gens geen plaatsingswedstrijd voor dat toernooi in Debrecen. ,,Maar ik wilde hier gewoon rijden'', aldus Schulting. ,,Ik rijd hier ook om het shorttrack te promoten. Soms moet je ook wat voor je land terugdoen. De mensen stonden hier rijen dik naar ons te kijken. Mooi toch? Ik heb NK's meegemaakt in Amster dam en in Thialf, maar deze was het best georganiseerd. Hoewel, er had nog wel een tribune bij gekund.'' Extra scholing De Nederlandse kampioen bij de mannen gaat in tegenstelling tot die bij de vrouwen niet naar het EK. Hoewel bondscoach Otter het ge- per persoon -.v. Alléén te boeken op Sunweb.nl Appartementen Don Juan Hotel Palia Maria Eugenia Hotel Iberostar Cristina Aparthotel Fergus Club Veil Mari maandag 6 januari 2020 Showtime Suzanne Schulting Dat Suzanne Schulting Neder lands shorttrackkampioen zou worden, was geen verrassing. De titel voor de onbekende Sven Roes des te meer. Renze Lolkema Leeuwarden A Op Suzanne Schulting stond afgelopen weekeinde geen maat in Leeuwarden. foto anp -Suzanne Schulting (22) Sunweb «199 '■GS- Vanaf per persoon 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen Meivakantie per persoon 'o.b.v. 2 volwassenen 1 KIND Vanaf per persoon 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen Vanaf per persoon *o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen Scan de QR-code en bekijk al de Vroegboek Deals online! 'Bekijk online de actuele boekingsspecificaties en prijzen. Sunweb is aangesloten bij: - thuiswinkel ■^o S> O R V_ waarborg LOGIES Spanje - Mallorca - El Arenal Ruime appartementen Zwembad met terras Centrale ligging ALL INCLUSIVE Spanje - Mallorca - Calas de Mallorca Sport en spel in overvloed Spiksplinternieuwe kamers Nederlandstalige Sparky kidsclub LOGIES ONTBIJT Spanje - Mallorca - Playa de Palma Dicht bij het strand Faciliteiten voor kinderen Winkels en restaurants om de hoek Prachtige groene omgeving Ruime appartementen Splashpool voor kinderen ALL INCLUSIVE Spanje - Mallorca - Ca'n Picafort

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 38