Cocu stunt met Derby County 5 BUITENLANDS VOETBAL SPANJE De eerste rode kaart voor Frenkie de Jong in zijn korte profcarrière kostte FC Barcelona de zege in de stadsderby tegen Espanyol (2-2). Met tien man gaf de koploper van de Primera División de 2-1 voorsprong weg. Edwin Winkels Barcelona Zijn eerste wedstrijd van 2020 was er voor Frenkie de J ong één om snel te vergeten. Na twee weken rust en een korte vakantie beleefde hij zijn minste optreden bijBarcelona. Vooral in defensief opzicht maakte de Nederlander enkele beslissende fouten. De grootste daarvan - knul lig balverlies op eigen helft waarna hij zijn tegenstander aan het shirt trok om hem af te stoppen - kostte hem een tweede gele kaart. En zijn ploeg de zege, tegen de hekkenslui ter en stadgenoot. Direct was er de troost van Ge rard Piqué, die De Jong even aan de borst drukte en een dag later kon de Oranje-international die slechte droom van de avond tevoren even opzijzetten. Eerst was er in het Jo- han Cruyff Stadion een korte trai ning met publiek - iets wat Bar^a maar één keer per jaar doet - en daarna het jaarlijkse bezoek aan zieke kinderen in verschillende zie kenhuizen van Barcelona. De popu lariteit van Frenkie onder de jeugd, zo bleek, was er door de derby niet minder op geworden. De kranten van gisteren waren minder mild. Zijn optreden leverde Frenkie de Jong, voor het eerst in negentien competitie- en zes Champions League-duels, een dikke onvoldoende op. ,,Hij blies Espanyol met zijn onverantwoor delijke actie nieuw leven in", was de teneur in de verslagen. De speler uit Arkel zal zich het begin van het jaar anders hebben voorgesteld. Espanyol, wanhopig en stijf onderaan de ranglijst, be zaaide het veld met valstrikken en een gezapig Barcelona voelde er zich bijna geen moment comforta bel. Alsof hij het harde spel van de thuisclub met gelijke munt wilde terugbetalen, plantte De Jong na ruim twintig minuten zijn arm bij een kopduel in het gezicht van Da vid López. Bij de vrije trap, vanaf de zijlijn, liet De Jong diezelfde López naast zich weglopen, waarop die vrij de 1-0 kon inkoppen. Kort na rust zette de Nederlander wel de aanval op, waaruit Luis SuSrez de gelijkmaker kon maken, maar nadat invaller Ar- turo Vidal Bar^a op voorsprong had gezet, ging het opnieuw fout. Eerst trok De Jong aan de noodrem om Als je met tien man komt, kun je zo'n moment verwachten waarop de opponent toeslaat een counter van Espanyol te annu leren. Het kostte hem zijn tweede gele kaart van het seizoen, zijn vijfde pas sinds zijn officiële debuut voor Ajax in september 2016. Een kwartier voor tij d was het De Jong zelf die zich de bal door Calleri liet afsnoepen. De Argentijn had vrij baan richting doeman Neto - de vervanger van de geblesseerde Marc-André ter Stegen - waarop De Jong hem aan het shirt terugtrok: tweede geel en dus het eerste rood van zijn loopbaan. Met een beteu terd gezicht liep hij van het veld. Met tien man had Barcelona nog wel de beste kansen op 3-1, maar kort voor tijd was het de Chinese invaller Wu Lei die voor Espanyol de broodnodige en luid bejubelde gelijkmaker maakte. ,,De rode kaart voor Frenkie heeft ons benadeeld," stelde Bar^a-trainer Valverde. ,,We hadden de wedstrijd onder con trole en Espanyol móest op zoek naar de gelijkmaker, waardoor er ruimte ontstond. Maar als je met tien man komt te staan, kun je altijd zo'n moment verwachten waarop de tegenstander toeslaat." Bar^a behield wel de koppositie en kroonde zich, voordat het ko mende week samen met Real, Atlé- tico Madrid en Valencia in Saoedi- Arabië om de Spaanse Supercup gaat strij den, voor het vijfde achter eenvolgende jaar tot winterkampi oen van La Liga. BUITENLANDS VOETBAL ITALIË SPANJE Chris Martin maakte in de 32ste minuut het doelpunt voor Derby County, dat zeventiende staat in het Championship, het tweede ni veau van Engeland. Bij Derby County was Wayne Rooney aan voerder en verdedigde de Neder lander Kelle Roos het doel. Jaïro Riedewald werd bij Crystal Palace in de tweede helft gewisseld. Curtis Jones schoot Liverpool langs rivaal Everton. Het 18-jarige talent maakte in de derby het enige doelpunt: 1-0. Liverpool- coach Jürgen Klopp gaf veel jonge spelers een kans in het duel met Everton. De succesvolle oefen- meester had vaste waarden als de Nederlanders Virgil van Dijk en Georginio Wijnaldum, doelman Alisson Becker en aanvaller Moha- med Salah buiten de selectie gela ten. Tottenham Hotspur en Middles brough moeten op herhaling. Coach José Mourinho zag zijn ploeg bij Middlesbrough, de num mer 16 uit het Championship, niet verder komen dan 1-1. Ashley Flet cher had de thuisploeg in de tweede helft op 1-0 gezet. Lucas Moura bracht de Spurs elf minu ten later op gelijke hoogte. Chelsea won eenvoudig van Nottingham Forest: 2-0. De ploeg van coach Frank Lampard besliste het duel al in de eerste helft. Cal- lum Hudson-Odoi bracht The Blues in de zesde minuut de 1-0 op het scorebord. Ross Barkley ver dubbelde na een half uur de voor sprong. Sheffield United won met 2-1 van AFC Fylde, een club uit de Na tional League, het vijfde niveau van Engeland. Sheffield-doelman Michael Verrips moest in de eerste helft worden vervangen, nadat hij in botsing was gekomen met zijn ploeggenoot Kean Bryan. Callum Robinson en Leon Clarke zorgden voor de doelpunten. Jordan Willi ams bracht voor Fylde nog even de spanning terug met de 2-1. maandag 6 januari 2020 GO Duur rood voor Frenkie Frenkie de Jong wordt getroost door Gerard Piqué, nadat hij rood heeft gekregen in de stadsderby. foto getty images -Barcelona-coach Valverde Brescia - Lazio 1-2 SPAL - Hellas Verona 0-2 Genoa - Sassuolo 2-1 AS Roma - Torino nnb Bologna - Fiorentina maa AC Milan - Sampdoria maa Juventus - Cagliari maa Atalanta - Parma maa Lecce - Udinese maa Napoli - Inter maa Inter 17-42 Torino 17-21 Juventus 17-42 Milan 17-21 Lazio 17-39 Sassuolo 18-19 AS Roma 17-35 Udinese 17-18 Atalanta 17-31 Fiorentine 17-17 Cagliari 17-29 Lecce 17-15 Parma 17-25 Sampdoria 17-15 Napoli 17-24 Brescia 18-14 Hellas 17-22 Genoa 18-14 Bologna 17-22 SPAL 18-12 Real Vallalolid - Leganës 2-2 Sevilla - Athl. Club 1-1 Valencia - Eibar 1-0 Getafe - Real Madrid 0-3 Atlético Madrid - Levante 2-1 Espanyol - Barcelona 2-2 Granada - Real Mallorca 1-0 Real Sociedad - Villarreal 1-2 Deportivo Alaves - Real Betis 1-1 Celta de Vigo - Osasuna nnb Barcelona 19-40 Levante 19-26 Real 19-40 Real Betis 19-24 Atlético 19-35 Osasuna 18-23 Sevilla 19-35 Valladolid 19-21 Sociedad 19-31 Alavés 19-20 Valencia 19-31 Eibar 19-19 Getafe 19-30 Mallorca 19-15 Athl. Club 19-29 Celta 18-14 Villarrreal 19-28 Leganés 19-14 Granada 19-27 Espanyol 19-11 ENGELAND Trainer Phillip Cocu heeft met Derby County voor een grote verrassing gezorgd door in de derde ronde van de FA Cup Crystal Palace in eigen huis uit te schakelen: 0-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 33