Wachten op vers bloed van Grote Vier Guangzhou geeft Nederlandse staf tijd voor maken omslag 4 Giovanni van Bronckhorst, Jean-Paul van Gastel en Arno Philips zijn met een glimlach aan hun lucratieve avontuur bij het Chinese Guangzhou R&F begonnen. ,,Ik voelde dat ik deze stap moest zetten.'' Tomasson trainer van Malmö FF Yunbang Hess. Dat is de Kantonese vertaling voor Giovanni van Bronckhorst. De 44-jarige nieuwe trainer van Guangzhou R&F kon er wel om lachen. Van Bronckhorst stapte gisteren met een brede glim lach van het trainingsveld. Samen met J ean-Paul van Gastel en fysieke trainer Arno Philips, waar hij zo in tensief mee samenwerkte in zijn ja ren bij Feyenoord, is hij neergestre ken in China. ,,Er ligt hier een prachtige uitdaging'', laat Van Bronckhorst vanuit China weten. Zaakwaarnemer Guido Albers, die ooit spits Richairo Zivkovic al naar China 'bracht', verraste met het telefoontje. De man die met Frank de Boer bij het Amerikaanse Atlanta United, John van 't Schip bij de Griekse nationale ploeg in Iedereen is zo gemotiveerd, iedereen wil bijdragen aan de club Athene en Shota Arveladze bij FC Pakhtakor Tashkent in Oezbekistan zijn trainers over de hele wereld laat uitwaaien, was gebeld door Nicky Wong. De Chinees heeft Guangzhou R&F stevig in handen genomen. Niet om per direct het sterke Gu angzhou Evergrande, de andere club aan de zuidkust van China, te overtreffen. Maar wel om de ko mende jaren flinke stappen te zet ten. ,,Ik moet hier samen met Jean Paul van Gastel en Arno Philips gaan bijdragen aan de ontwikkeling van de club'', zegt Van Bronckhorst. Er is geen verstikkende sportieve doelstelling afgesproken. De trainer tekent voor twee jaar en krijgt de tijd van Wong om met de Neder landse manier van trainen en den ken stappen te zetten. ,,Iedereen is hier zo gemotiveerd, iedereen wil hier bijdragen aan de ontwikkeling van de club. Niet alleen in het dage lijks werk, maar ook bijvoorbeeld in de faciliteiten van de club.'' Indrukwekkend Van Bronckhorst zat goed bij de City Football Group, waartoe Man chester City en New York City be horen. Daar waren volop mogelijk heden voor de trainer die Feyen- oord in 2017 de landstitel bezorgde. Maar de manier waarop Gu angzhou R&F zich presenteerde, was indrukwekkend. ,,Ze lieten zo blijken met mij in zee te willen gaan'', zegt Van Bronckhorst die voor twee jaar tekende in de Chi nese metropool met aangename winters en hete zomers. Het ver raste mensen omdat Van Bronck- horst zijn gezin zal achterlaten in Nederland. De familie vliegt in tij dens vakanties. ,,Ik ga hier nu zo snel mogelijk integreren met de mensen en de club Guangzhou R&F. Ik wil aan een team werken dat zo snel mogelijk veel wedstrij den kan winnen.'' Volgende week ontmoet hij Gra- ziano Pellé, die bij concurrent Shandong Luneng speelt. De Itali aan die in het verleden bij Feyen- oord speelde, is in de buurt omdat zijn club er op trainingskamp is. Pellé zal Van Bronckhorst onge twijfeld vertellen hoe goed het toe- ven is in China. Dat heeft de 82- voudig Belgisch international Mousa Dembele ongetwijfeld al gedaan. De Belg is de ster van Gu angzhou R&F. Trainingskamp Spelers boden zich de laatste dagen massaal aan bij Van Bronckhorst en co om aan te sluiten bij het avon tuur in China. De trainer kijkt ech ter de komende weken vooral wat hij al in huis heeft. ,,We gaan de se lectiespelers eerst leren kennen'', zegt Van Bronckhorst. Aan het einde van de maand trekt hij naar Thailand voor een trainingskamp. ,,Ik heb veel zin om weer op het veld te staan. Voor veel mensen is het misschien verrassend dat ik na Feyenoord deze stap zet. Ik ben een gevoelsmens en de mensen van Guangzhou R&F gaven mij direct het juiste gevoel. Ik wist dat ik deze stap moest zetten.'' Het is immers al lang niet meer zeker dat er veel beroemde internationals op het veld staan. Vroeger zagen ze in Haarlem Dennis Bergkamp en Patrick Kluivert in de spits. Edwin van der Sar stond weleens op doel en Giovanni van Bronckhorst in de verdediging, een halfjaar na zijn fraaie doelpunt tegen Uruguay op het WK. Het is wachten op de Grote Vier (Sneijder, Van der Vaart, Robben en Van Persie) die in middels allemaal zijn gestopt. De oogst is in 2020 namelijk wat karig. Derk Boerrigter is opge roepen en die speelde net als Olaf Lindenbergh slechts jeugd- interlands. Zelfs de bijna altijd aanwezige Pierre van Hooijdonk en Frank en Ronald de Boer moesten dit jaar geblesseerd af zeggen. De oud-internationals winnen wel. Met 1-0 door een benutte strafschop van Glenn Helder. Wel erbij: Hedwiges Maduro (34), als trotse roerganger van wat een nieuwe generatie moet worden. Hij ziet zijn leeftijdsge noten ook graag meedoen de ko mende jaren: ,,Volgend jaar moeten Wesley Sneijder, Rafael van der Vaart, Robin van Persie en John Heitinga hier toch ook staan? Of Nigel de Jong als hij is gestopt. Dat lijkt me wel wat. Ik zag dit evenement elk jaar voor bijkomen. Het hoort erbij als oud-international.'' Niet dat ze in Haarlem niet met de tijd mee gaan. Sinds vorig jaar spelen ook vrouwelijke oud-internationals hun wedstrijd als teken van de opmars van het vrouwenvoetbal. VOETBAL Malmö FF heeft Jon Dahl Tomasson aangesteld als nieuwe hoofdtrainer. De voorma lig speler van sc Heeren veen en Feyenoord begint op 10 januari aan zijn nieuwe klus in Zweden. ,,Malmö heeft een fantas tisch verleden, een fana tieke aanhang en wil de beste van Scandinavië zijn'', aldus Tomasson, die tussen 1998 en 2002 bij Feyenoord uitgroeide tot een publiekslieveling. De 43-jarige Tomasson werkte de afgelopen jaren als as sistent bij Denemarken. MissiBBP maandag 6 januari 2020 Van Bronckhorst straalt bij nieuwe start in China Giovanni van Bronckhorst inspecteert het trainingsveld van zijn nieuwe club. foto guanghzou Mikos Gouka Rotterdam/Guanghzou - Giovanni van Bronckhorst GO VOETBAL De traditionele Nieuwjaarswedstrijd tussen de oud-internationals en Ko ninklijke HFC werd zaterdag weer gespeeld. De wedstrijd heeft behoefte aan vers bloed van de net gestopte Grote Vier. Vlnr: Jean Paul van Gastel, voorzitter Huang, Giovanni van Bronckhorst, directeur Wong en Arno Philips. foto guangzhou

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 32