V 2 Ajax wil in Doha vooral bijtanken en bijschaven, maar heeft nog mm Allach direct weg bij Vitesse Van der Poel blijft winnen Zala verrassing in Dakar-rally VOETBAL AJAX EN PSV IN QATAR Ajax vindt partner in Emiraten Ajax arriveerde afgelopen weekend in Doha voor het veelbesproken trainingskamp. In Qatar wil Erik ten Hag zijn ploeg deze week klaarstomen voor de tweede seizoenshelft. Wat speelt er allemaal bij de landskampioen? Trainingsuren 2 Talenten - IErik ten Hag voelde zich in de eerste seizoenshelft met grote regelmaat een bondscoach. Hoezeer hij ook trainingsuren wilde maken met zijn ploeg, in de praktijk was dit simpelweg niet mogelijk. Om de drie dagen was er een wedstrijd en veel spelers had den in de zomer doorgespeeld met hun land. Onderhouden, wed strijd spelen, onderhouden, wed strijd spelen. Het ritme van Ajax was duidelijk en eiste in de de cembermaand zijn tol met strope rig spel, nederlagen en uitschake ling in de Champions League. Na twee weken vakantie, waar bij de spelers uitvlogen om in verre oorden tot rust te komen, krijgt Ten Hag weer bijgetankte spelers terug. Hij heeft twee we ken de tijd voordat het ritme weer gaat draaien en zal op het trai ningsveld zijn stempel willen drukken. Om de speelstijl te verfij nen, spelers in de gewenste vorm te krijgen, fysiek volledig op te la den en bovenal weer 'kampioens proof te maken. -fik Vijfjaar geleden trok Ajax in deze week ook naar Qatar voor een trainings kamp. Destijds gaf trainer Frank de Boer tieners als Kenny Tete, Donny van de Beek, Abdelhak Nouri en Riechedly Bazoer de kans bij de Amsterdamse hoofd macht. Deze week krijgen de junioren Kenneth Taylor (17), Jurriën Timber (18), Quinten Timber (18), Naci Ünüvar (16) en Sontje Hansen (17) in het Midden Oosten de mogelijkheid om hun talent te etaleren. Sergino Dest liet afgelopen zomer al zien hoe snel het kan gaan als je die kans pakt. Daarnaast zal het in Doha ook gaan over de spelers die er niet bij zijn. Niet zozeer de geblesseerden Zakaria Labyad of Jurgen Ekkelen- kamp, die eveneens in Amsterdam zijn achtergebleven, maar vooral Daley Blind. Hoelang zal de revali datie van zijn hartblessure in be slag nemen? Niemand die hier nog een zinnig antwoord op kan ge ven. maandag 6 januari 2020 GO VOETBAL Mo Allach is niet langer technisch directeur bij Vitesse. Marc van Hin- tum, al in dienst als hoofd van de scouting, is op inte rim-basis zijn opvolger. Al lach (46) keerde in maart vorig jaar terug bij Vitesse, waar hij eerder werkte van 2013 tot 2017. ,,Ik heb eind 2019 de balans opgemaakt waar ik sta en hoe ik ver volgens verder wil met mijn loopbaan. Dan vind ik dat je eerlijk naar elkaar moet zijn en een beslissing moet nemen die zowel het beste is voor de club als voor mij zelf'', aldus Allach. feïmix VELDRIJDEN Mathieu van der Poel (foto) heeft zich ook in de veldrit van Brus sel niet laten verrassen. In de zevende wedstrijd om de DVV Trofee was de we reldkampioen opnieuw niet te stuiten. Het was zijn vijfde overwinning in de reeks crossen, waarin hij één keer ontbrak en één keer werd geklopt. Dat was een zeldzaamheid en de enige keer dat Van der Poel niet won in de twintig veldritten, waarin hij dit sei zoen uitkwam. Van der Poel staat, ondanks het missen van de openingswedstrijd, tweede in het klassement. AUTOSPORT De Litouwer Vaidotas Zala is dé verras sende winnaar van de eer ste etappe van de Dakar rally bij de auto's. In zijn privé-Mini liet hij toprijders van fabrieksteams als der- tienvoudig winnaar Stéphane Peterhansel (Mini, tweede) en diens teamgenoot Carlos Sainz (derde) achter zich. De Ne derlander Bernhard ten Brinke van Toyota Gazoo Racing werd vijfde op 6.30. Erik van Loon (Overdrive Toyota) haalde nog net de top-10. Voormalig Formule 1-coureur Fernando Alonso eindigde bij zijn debuut als elfde op iets meer dan een kwartier. Bij de motoren was titelverdediger Toby Price de snelste. FC ACADEMY AFC AJ Vorig seizoen tijdens de winter stop had PSV nog een voorsprong van twee punten op nummer 2 Ajax. Nu is het verschil 10 punten in het voordeel van de Amsterdammers. Ajax is een samenwerkingsverband aangegaan met een club uit de Verenigde Arabische Emiraten: Sharjah FC. De club gaat Sharjah helpen met het ontwikkelen van de jeugd opleiding. ,,We willen de talenten daar naar een hoger niveau tillen'', aldus algemeen directeur Edwin van der Sar. Tekst: Freek Jansen IGWT V. 'Kampioensproof' Aanvaller Sontje Hansen is één van de meegereisde talenten in Qatar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 30