Ook voor uze KAK! Zo'n honderd auto's gingen vorig jaar in vlammen op Publieksevenement rond Four Freedoms Awards in Middelburg 2 MARLEEN BLOMMAERT Column De eerste volle week van het nieuwe jaar begint vandaag met alle bijbehorende za ken. Velen beginnen vandaag met werken: de mailbox die de afgelo pen week afgeladen vol was met automatische afwezigheidsberich- ten, wordt nu weer langzaam ge vuld met persoonlijkere bood schappen. De randen van de weg naar het werk zijn afgezet met overvolle, goud omrande, vuilnis emmers die getuigen van weken van overvloed - zoals stoppen met roken, minder drinken en meer bewegen - zijn vermoedelijk al gesneuveld. Na en kele dagen hebt u toch weer een pakje sigaretten gekocht, door de verlate nieuwjaarsfeestjes heeft u niet bepaald minder alcohol ge dronken en met de gewijzigde ope ningstijden van de sportschool was u daar ook niet de geplande drie keer per week te vinden. In plaats van het te zien als uw zelfbe noemde zoveelste falen, adviseer ik u om het te zien als een pauze in uw voornemen. Het helpt namelijk niet als u naast een ongezonde le vensstijl, ook nog eens een hekel aan uzelf krijgt. Dan wordt het nooit wat met beter voor uzelf zor gen. van routines die u kunt volhouden. U zou natuurlijk ook de app van een verzekeraar kunnen aanschaf fen, zodat al uw bewegingen gere gistreerd worden en u zodoende korting krijgt op de ziektekosten verzekering. Geboren in de jaren zestig gaat me dat persoonlijk wat te ver. Ergens bij de invoering van het nieuwe verzekeringsstelsel schreef ik er al schertsend over. De controle over je leven overdragen aan de verzekeraar. Hoewel zo'n app niet meteen de controle over je leven is, is het wel een stap die me eigenlijk niet zo bevalt en waarvan ik me afvraag wat de volgende stap zal zijn. Een sport- en een eetpatroon vin den die u daadwerkelijk kunnen bekoren, lijkt me een betere stap. Ook dat is voor uzelf zorgen: stil staan bij de vraag uit welke dingen u plezier haalt en uit welke dingen niet. Dat het u mag lukken dit jaar. Zie het als een pauze in uw voornemen DE STELLING Vandaag: Loterijpost gooi ik ongelezen weg Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters WEEK 2 Danny Vera haalt record in Top 40 Automobiliste rijdt de dijk af MIDDELBURG Bewoner houdt minderjarige inbreker aan De samenstellers van de lijst heb ben branden als gevolg van onge vallen, autobranden op snelwegen en loze meldingen zo veel mogelijk buiten beschouwing gelaten. Met negen autobranden voert de stad Vlissingen de Zeeuwse lijst aan. In 2018 stond Vlissingen tweede met acht branden. De nummer twee van 2019 is Middel burg met acht autobranden. In 2018 voerde deze stad de lijst aan met tien branden. Tholen-stad staat op de derde plaats met zes au- tobranden, in 2018 was er slechts één. IJzendijke Opvallend zijn de vier autobran- den in IJzendijke. In de periode 2015-2018 was hier geen enkele au- tobrand. Ook in Goes en Hoek wa ren vier autobranden. Axel, Zierik- zee, Kapelle, Hulst, Terneuzen en Kruiningen staan op de lijst met drie branden. In acht andere plaat- sen in Zeeland waren twee auto- branden en in 22 plaatsen werd één brand gemeld. P2000 In heel Nederland telde de website 5155 autobranden. Dat is zes pro cent meer dan in 2018. De website baseert zich op de meldingen via het P2000-netwerk. Het kunnen er zelfs nog meer zijn, want de sa menstellers van de lijst hebben maximaal één melding per dag per straat meegeteld. De echte aantallen auto's met brandschade liggen mogelijk hoger ,,De daadwerkelijke aantallen auto's met brandschade liggen naar verwachting hoger, omdat er bij één melding meerdere voertui gen brandschade hebben kunnen opgelopen", aldus de website Alar- meringen.nl. De meeste branden waren in Amsterdam. In de hoofd stad gingen vorig jaar 260 auto's in vlammen op. De nummers twee en drie zijn Den Haag (248) en Rotterdam (215). De Roosevelt Foundation reikt in april, zoals elke twee jaar, de Four Freedoms Awards uit. De win naars daarvan worden binnenkort bekend. De stichting Vrijheidscol leges organiseert sinds 2013 lezin gen over vrijheid, in de aanloop naar 5 mei. Mede omdat dit jaar 75 jaar vrij heid wordt gevierd, hebben beide organisaties besloten de krachten te bundelen. In april houden zij een Four Freedoms-publiekseve- nement in Middelburg. Ook komt er een Four Freedoms Tour. De laureaten van de Four Freedoms Awards reizen samen met de spre kers van de Vrijheidscolleges door het land. Symbolisch Commissaris van de koning Han Polman bezegelt, als voorzitter van de Roosevelt Foundation, vandaag samen met voorzitter Ed Dumrese van de stichting Vrij heidscolleges in Den Haag de sa menwerking. De dag is symbo lisch, omdat de Amerikaanse pre sident Franklin Delano Roosevelt zijn Four Freedoms-speech op 6 januari 1941 uitsprak. 3 dagen nabij Koblenz incl. ontbijt en dinerbuffet maandag 6 januari 2020 Ook de eerste goede voornemens Het geheim zit hem in het kweken Reageer op pzc.nl Weekend: Internetfraude: ik trap er niet in 1015 reacties EN EEN T>A©JE STOPPEN MET LIJNEN I MIDDELBURG Roller Coaster van Danny Vera is in de Nederlandse Top 40 gestegen van de 27ste naar de 19de plaats. Dat is de hoogste positie in de 29 weken dat het nummer in de lijst staat. Roller Coaster maakte vorige week zijn rentree in de Top 40. Dat kwam vooral door alle aandacht rond de Top 2000, waar het nummer op plaats 4 binnenkwam. De uit 's-Gravenpolder afkomstige zangeres Emma Heesters staat - samen met Rolf Sanchez - nog altijd op nummer 2 in de Nederlandse Top, met het nummer Pa Olvi- darte. 'S-HEERENHOEK Een vrouw is zaterdag ochtend met haar auto van de Bernhardweg Midden in 's-Heerenhoek gereden. De vrouw ver loor in de bocht op de dijk de macht over het stuur. De auto reed aan de andere kant van de weg de dijk af. Onder aan de dijk kwam de auto op de zijkant tot stilstand. Ambulance, brandweer en politie gingen met spoed naar de plaats van het ongeval. Maar de vrouw bleek na een medi sche controle niet ge wond geraakt te zijn. De auto is weggetakeld door een bergingsbedrijf. Een bewoner heeft za terdagavond een min derjarige Middelburger aangehouden in zijn woning. De man lag te slapen in zijn woning aan de Her- berdsland in Middel burg, toen hij rond 22.00 uur wakker werd van gestommel. Hij trof in zijn woning de 16-ja- rige jongen uit Middel burg aan. Na een korte worsteling wist de bewoner de jonge verdachte aan te houden en kon hij hem overdragen aan de poli tie. Het aantal autobranden in Zee land in 2019 wijkt nauwelijks af van het 'topjaar' 2018. Volgens de website Alarmeringen.nl gin gen vorig jaar 92 auto's in vlam men op. Dat is één auto minder dan in 2018. Theo Giele Vlissingen - Alarmeringen.nl De Roosevelt Foundation en de stichting Vrijheidscolleges gaan dit jaar nauw samenwerken. Op die manier willen ze nog meer mensen bewust maken van de waarde van vrijheid. Rolf Bosboom Middelburg Wyndham Garden Lahnstein Koblenz 2 overnachtingen in een 2-persoonskamer 2 x uitgebreid ontbijtbuffet t.w.v. 21,00 p.p. 1 x dinerbuffet t.w.v. 25,00 p.p. Gratis Wi-Fi en parkeren bij hotel L Tip! Bezoek de Deutsches Eek hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur t 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2