Lagere ■PSSfl sShH JOL Jan Hoogstrate uit Clinge is loterijpost beu »P7 Jonkies FC Axel stelen de show tijdens Soccer toernooi Worstelend Ajax moet in Doha 'kampioensproof' worden Nog nooit zo veel meldingen, maar subsidie meldpunt gestopt Walcheren Sobere finaledag krijgt kleur dankzij wereldgoal De gemeenten hebben hun belastingtarieven weer vastgesteld. Voor wie ze te hoog vindt: Denk eens aan verhuizen. Maar let op, dé goedkoopste gemeente van Zeeland bestaat niet. Het hangt allemaal van je persoonlijke situatie af. Er zijn wel grote verschillen tussen wat de gemeenten de burger in rekening brengen. Trainingskamp is er vooral om bij te tanken, maar er zijn nog genoeg vraagtekens in te vullen sport 2 Bij Sektesignaal, dat tot dezelfde or ganisatie behoorde als Meld Mis daad Anoniem, kwamen vorig jaar 103 telefoontjes van bezorgde men sen binnen. Dat is een stuk meer dan de jaren ervoor, toen jaarlijks tussen de zestig en tachtig serieuze meldingen binnenkwamen. Opvallend veel telefoontjes gin gen over mindfulness- en geluks- cursussen, die ontaardden in seksu eel of financieel misbruik van de deelnemers. Vaak gaat het hierbij om vrouwen van rond de 30, stelt Karin Krijnen, woordvoerder van de nu verdwenen organisatie. De taak van Sektesignaal was om ernstige signalen bij de juiste in stanties onder de aandacht te bren gen. Het meldpunt hield per 1 janu ari op te bestaan, omdat de Tweede Kamer enkele jaren terug besloot de subsidie stop te zetten. Er komt geen opvolger. Juist vorig jaar en in 2018 kwamen echter veel zorgwek kende signalen over mogelijke sek tes binnen. Bij ayahuasca-healings in Eersel en IJzendijke vielen twee doden. Over dit soort healings kwamen bij Sektesignaal regelmatig meldingen binnen. In Ruinerwold werd vader Gerrit Jan van D. gevonden, die met zijn kinderen al jaren in de kelder van een boerderij woonde, geïso leerd van de buitenwereld. De politiek moet stoppen met wegkijken en maatregelen nemen Experts maken zich daarom zor gen. ,,Je hebt een instantie nodig die dit soort bewegingen in de gaten houdt en aan de bel trekt als het de verkeerde kant op gaat'', zegt Fokko Oldenhuis, honorair hoogleraar Religie en Recht in Groningen. ,,Het is absurd dat er nu geen meld punt meer is. Zo'n organisatie zou juist een grotere rol moeten krijgen. De politiek moet stoppen met weg kijken en maatregelen nemen.'' Slachtoffers van sektes en hun fa milieleden rest nu een gang naar bijvoorbeeld de politie. ,,Maar als je daar meldt dat mensen worden ge ïsoleerd, of dat ergens wij-zij-den ken heerst, kunnen ze daar niet veel mee'', zegt Krijnen. P10 maandag 6 januari 2020 Nieuwsmedia FOTO GETTY IMAGES »P16 Sektes dreigen langer onopgemerkt te blijven Sektes dreigen onder de radar te verdwijnen. Terwijl het aantal meldingen van bezorgde familie van mogelijke slachtoffers afge lopen jaar tot recordhoogte steeg, verdween meldpunt Sek tesignaal juist. Sander van Mersbergen Den Haag Fokko Oldenhuis, hoogleraar Oplopende temperatuur pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: 6°C Prijs €2,95 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 711688 55555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1