OZCAN AKYOL Derde Wereldoorlog Brandbom legt het hoofdkantoor van CBR in Rijswijk lam €699* €749* m 6 Column Soms denk ik dat veel burgers losgezongen zijn van de rea liteit. Vaak wordt dat beves tigd door een actuele gebeurtenis, bijvoorbeeld op geopolitiek ni veau. Toen de Iraanse generaal Qas- sem Soleimani door Amerikaanse milities werd uitgeschakeld, ver oorzaakte dat terecht grote con sternatie, met name bij politieke duiders die vreesden dat de situa tie kon escaleren, met gevolgen die niet te overzien zijn. Op Twitter waren allerlei woor den wereldwijd trending: Trump, Iran, America, Soleimani en het engste van allemaal WWIII. Mil joenen mensen voorspelden of verheerlijkten het scenario dat de pleuris zou uitbreken. Allerlei toetsenbordstrijders, verspreid over de hele planeet, fantaseerden over een nieuwe Grote Oorlog, waarin de Amerika nen korte metten zullen maken met hun rivalen. Andersom ge beurde precies hetzelfde: er moest een vergelding plaatsvinden. Wat ik me daarbij vooral af vroeg, was of die zolderkamerhel den, met hun telefoontjes en lap tops, überhaupt begrepen wat het inhield als er een oorlog van die omvang uitbreekt. Hun wereldbeeld lijkt gebaseerd op Netflixseries, Playstationspelle- tjes en allerhande complottheo rieën die scheutig via sociale me dia de wereld in worden geslin gerd, waardoor de fysieke realiteit ondergeschikt raakt aan de zwarte fictie van geweldsverheerlijkende geesten. Het is tekenend voor het histo risch besef van nieuwe genera ties, of althans het grote gebrek daaraan. Deze mensen lijken op school niet goed geluisterd te heb ben, of ze lazen de verkeerde boeken, anders zouden ze wel weten welke verschrikkelijkhe den gepaard gaan met een niets ont ziende oorlog waarbij meer dere landen betrok ken zijn. Sociale media zijn vooral heel fijn om te negeren als er iets gru welijks gebeurt. Helaas leven we in een tijd waarin de Amerikaanse president en zijn vijanden doel treffend gebruik maken van de nieuwe communicatievormen - de krant of televisie wordt overge slagen. Het is daarom eenvoudig te ver klaren waarom hun volgers zich makkelijk laten opruien en her senspoelen: hun politieke idolen hebben het over échte zaken, maar online wordt dat niet ge voeld door notoire herriezoekers die denken dat ze in een schiet spelletje leven. Ze weten niet beter dan hun vir tuele werkelijkheid: dat alles kan ontaarden in ellende die zij ook zullen voelen, is nog niet doorge drongen tot mensen die verlek kerd over een oorlog praten. Ik adviseer deze groep om goede literatuur over de oorlog te lezen. In de bibliotheek zijn er kasten vol van te vinden. Ik raad met klem Dora Bruder van Patrick Modiano aan. Even kijken of oor logen dan nog steeds een leuk on derwerpje zijn om over te dagdro men. Ze moest rennen voor haar leven, vertelt de kleine vrouw die samen met zes collega's bij het politielint staat op de Lange Kleiweg in Rijs wijk. Voor ze kan vertellen wat er gebeurde op het hoofdkantoor van het Centraal Bureau Rijvaar digheidsbewijzen, wordt ze door collega's al weggehaald. De mede werkers verwijzen naar de voor lichter, maar die is weinig spraak zaam. De politie pakte gisteren een 38-jarige verdachte op die een brandend voorwerp naar binnen zou hebben gegooid. De man werd gearresteerd op aanwijzing van getuigen, vertelt woordvoer der Dick Goijert van de politie. ,,Dat gebeurde in de omgeving van het kantoor en vlak na de brandstichting.'' Gistermiddag werd de ver- dachte voor het eerst gehoord. Of hij een reden had om zich boos te maken op de rijexaminatoren- club, is nog niet duidelijk. De politie heeft het gebouw van het CBR gisteren direct ver zegeld. Vandaag gaan forensisch experts opnieuw uitgebreid on derzoek doen naar wat er precies naar binnen is gegooid dat de meteen hevig rokende brand ver oorzaakte. Door de brandstichting zijn alle praktijkexamens gisteren afgebla- Politie pakte direct een 38-jarige verdachte op zen. De schade aan het gebouw is zo groot, dat het CBR de komende tijd moet uitwijken naar een al ternatieve locatie om de theorie examens te doen. Kandidaten ba len flink, zoals de 18-jarige Tho mas de Zeeuw uit Maasdijk. Hij wilde het nieuwe jaar beginnen met een rijbewijs, maar dat zit er nu niet in. ,,Ik werd wakker en las dat mijn examen niet doorgaat.'' Hij baalt flink van de situatie. Het zou zijn tweede poging zijn om af te rijden. ,,Ik heb dit examen al in november aangevraagd." Hotel Guayarmina Princess Hotel Gran Canaria Princess Hotel Fuerteventura Princess Hotel Maspalomas Princess Alléén te boeken op Sunweb.nl zaterdag 4 januari 2020 GO ^0 @OzcanAkyol Bij de brand gisteren in het hoofdkantoor van het CBR in Rijswijk kwamen de medewer kers met de schrik vrij, maar de materiële schade is groot en voor sommigen viel een droom in duigen. Jan-Willem Navis Thomas de Waard Rijswijk LOGIES Spanje - Tenerife - Costa Adeje Ideale ligging aan de boulevard Compleet gerenoveerd Koninklijk verblijf voor adults only Vanaf HALFPENSION Spanje - Gran Canaria - Playa del Inglés Moderne en luxe faciliteiten Zeer geliefd adults only hotel Gelegen in het hart van Playa del Inglés Vanaf per persoon "o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen Scan de QR-code en bekijk al de Vroegboek Deals online! per persoon *o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen HALFPENSION Spanje - Fuerteventura - Esquinzo Ruim opgezet vakantiepark Geweldig voor jong en oud Direct aan het mooie Esquinzo strand Vanaf per persoon *o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen ALL INCLUSIVE Spanje - Gran Canaria - Maspalomas Schitterend vakantieadres Animatie voor jong en oud Ontspannen op het wellness- eiland Vanaf per persoon *o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen 'Bekijk online de actuele boekingsspecificaties en prijzen. Sunweb is aangesloten bij: I ANVR SGR thuiswinkel waarborg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 6