ZEELAND 15 De prijzen worden verdeeld in Terneuzen Twee jaar geleden schitterde hij namens Breskens in de finale. Met vier goals was Soufian Dooms toen de grote man. Vandaag hoopt hij zijn ploeg vanaf de zijlijn aan succes te helpen. menigeen door het hoofdtrainer schap aan te gaan. De aanvaller van weleer snapt dat wel. ,,Ik deed als speler alles op tachtig procent, ik heb er nooit enorm goed voor geleefd'', legt hij uit. ,,Ik kwam altijd nét op tijd op de club, in het veld schakelde ik maar voor de helft om; dat soort dingen...'', vervolgt de jonge oefenmeester. ,,Maar als eindverantwoordelijke heb ik denk ik vriend en vijand verbaasd. Ik weet ook wel dat er wat spelers zijn vertrokken, omdat ik trainer werd. 'Komt-ie dan nu wel op tijd of gaat-ie nu wel met conditie aan de slag?', moeten ze gedacht hebben.'' In tegenstelling tot zijn laatste twee seizoenen als speler haalt Dooms weer plezier uit het voetbal. ,,Het trainerschap is een definitieve keuze of niemand moet me meer willen hebben als trainer.'' Lachend: ,,Maar gelukkig heb ik net bijgete kend.'' Programma Breskens komt om 10.18 uur voor het eerst in actie tijdens de finaledag van het Soccertoernooi. In poule C treft het dan FC Axel. Schoondijke en Sluis (poule A) trappen de dag in gang, om 9.00 uur. De nummers één en twee van iedere poule plaatsen zich voor de kruisfinales. Die starten rond 15.00 uur. Rond 16.30 uur begin nen de halve finales en de twee sterk ste ploegen treffen elkaar rond 17.41 uur in de finale. Terneuzen De kriebels kwamen donderdag avond toch echt even opzetten in de buik van Soufian Dooms. De nog maar dertigjarige trainer van zondag vierdeklasser Breskens zag zijn team tijdens het Soccertoernooi in de voorrondes de strijd aangaan met en kele titelkandidaten, maar bleef uit zelfbescherming aan de kant. ,,De spelers hebben echt een paar keer gevraagd of ik mee wilde doen, maar ik ga het toch maar niet doen. Wel ben ik er vandaag bij als derde wissel. Als voetballer ben ik toch een totaal andere persoon. Dan wordt het soms zwart voor m'n ogen, al ben ik als trainer ook enorm fanatiek hoor'', vertelt de Terneuzenaar, die aan zijn eerste seizoen als trainer bezig is. Herinnering Dat Dooms goed uit de voeten kan bij het indoorspelletje bewees de finale van 2018 wel. Met alle vier de goals was hij van onschatbare waarde voor Breskens tegen zijn jeugdliefde Ter- neuzen (3-4). Een herinnering die hem nog altijd veel doet. ,,In Breskens leeft dit toernooi ge woon enorm, wat natuurlijk veel te maken heeft met Esad Osmanovski (de in 2004 overleden Breskens-voet- baller, waarnaar de trofee voor beste speler is vernoemd). Na die overwin ning stonden supporters met tranen in hun ogen'', vertelt Dooms. ,,Een Ik deed als speler alles op tachtig procent, heb er nooit enorm goed voor geleefd Tim van Hasselt bijvoorbeeld was er al een paar keer dichtbij om de Esad Osmanovski Trofee te winnen en die wil hij heel graag. Dat zou het plaatje compleet maken.'' Eerst dient Breskens vandaag maar eens ver te komen in het toernooi, in een poule met Axel, Oostburg en Biervliet. Waar de zwart-witten vo rig jaar nog de halve finale haalden, kreeg het donderdag flinke klop van INDELING FINALEDAG Terneuzense Boys (6-0). Tegen RCS (2-2) en Terneuzen (0-0) bleef het gelijk. ,,Terneuzense Boys vond ik het meest stabiele team, Terneuzen was zoekende en RCS vond ik eerlijk ge zegd een klein beetje tegenvallen. Axel zag ik ook al aan het werk, die moeten we ook in de gaten houden.'' Dooms, die vorig jaar als speler nog vierde werd met Breskens, verraste zaterdag 4 januari 2020 Dooms gaat nu als trainer voor eindzege Soccertoernooi A Soufian Dooms (links) schudt voorafgaand aan de laatste voor ronde de hand van Jarno Wae- beke. Dooms is trainer van Bres kens, Waebeke treedt tijdens het Soccertoernooi op als coach van Terneuzen. foto PETER NICOLAI Juriën Dam Soufian Dooms (midden) in actie tij dens de Soccerfinale van 2018. foto peter nico- - Soufian Dooms Poule A Terneuzense Boys Walcheren Schoondijke Sluis Poule B Terneuzen Philippine IJzendijke Zaamslag Poule C Breskens FC Axel Biervliet Oostburg Poule A RCS Hontenisse RIA W. HVV'24

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43