Wilma werd voor 10.000 euro opgelicht JOL magazine Vandaag bij deze krant Rudi Lubbers kan niet aarden in Nederland Fotoalbum Generaal met drone omgebracht in Bagdad Walcheren Wilma Hartog dacht dat ze het zéker wist. Dat het écht haar zoon was die vanuit Tanzania vroeg geld over te maken. Alles in de communicatie via WhatsApp klopte. Maar het bleken toch geraffineerde oplichters Mi te zijn die de Sint-Annalandse 10.000 euro aftroggelden. ,,Er was P een hele voorbereiding M getroffen. Dat is gewoon eng!'' De bittere nasmaak van het eierschandaal Vergeten bokslegende werd gered uit Bulgarije, maar wil het liefst weg uit zijn aanleunwoning in Amsterdam »P8 Na haar 99ste vierde tante Henny nóg vier keer haar verjaardag Ook andere groeperingen, zoals de Libanese sjiitische Hezbollah, heb ben opgeroepen 'de grote Ameri kaanse misdaad' te wreken. De moordaanslag op de machtige Iraanse generaal, die gisteren met op afstand bestuurbare drones werd opgeblazen op het vliegveld van Bagdad, gebeurde volgens het Pentagon in opdracht van de Ame rikaanse president Donald Trump, die op Twitter schreef: 'Hij had ja ren geleden al uitgeschakeld moe ten worden'. Soleimani was volgens de Ver enigde Staten bezig een aanval voor te bereiden die 'tientallen tot zelfs honderden' Amerikanen had kunnen treffen. ,,Het besluit van president Trump om Qassem So- leimani te verwijderen van het slagveld, heeft zonder twijfel Amerikaanse levens gered'', aldus minister Mike Pompeo van Bui tenlandse Zaken. Doelwit De dodelijke aanval op Irans mach tigste man na ayatollah Ali Kha menei luidt een nieuwe fase in van het voortwoekerende conflict tus sen Iran en de VS. De Iraanse Na tionale Veiligheidsraad liet weten dat op 'de juiste tijd en plaats' wraak zal worden genomen. Ame rikaanse olietankers kunnen doel wit worden, zeggen kenners. Door de moordaanslag schoten de olie prijzen gisteren omhoog. Het is van groot belang dat de kalmte in de regio wordt bewaard In de Verenigde Staten vrezen de Democraten voor een oorlog met Iran. Ze vinden dat ze hadden moeten worden gekend in de be slissing Soleimani uit te schakelen. ,,De luchtaanval kan een verdere, gevaarlijke escalatie van geweld veroorzaken", aldus Nancy Pelosi, voorzitter van het Huis van Afge vaardigden. Partijgenoten steunen Trump in de beslissing die zijn voorgangers Obama en Bush nooit aandurfden. Begrip Nederlandse politici reageerden gisteren verdeeld op de Ameri kaanse actie. Minister Stef Blok van Buitenlandse Zaken noemt de situatie zorgelijk en ernstig. ,,Het is van groot belang dat de kalmte in de regio wordt bewaard'', zegt hij. Wel toont hij begrip voor de aanval. Het kabinet heeft Nederlanders in Irak opgeroepen zo mogelijk het land te verlaten. Het ministerie van Defensie bekijkt nog of de Ne derlandse militairen die in Irak zijn gelegerd hun werk veilig kun nen blijven doen. P4 Nieuwsmedia p* .v-s-.n ZEELAND2 FOTO MARCELLE DAVIDSE Iran zweert wraak na raketaanval VS De wereld vreest voor een es calatie van conflicten in het Midden-Oosten, nadat een Amerikaanse drone-aanval de Iraanse generaal Qassem Solei- mani heeft omgebracht. Iran heeft 'verpletterende wraak' aangekondigd. Koen Voskuil Rotterdam/Washington - Stef Blok, minister van Buitenlandse Zaken Vrijwel droog zaterdag 4 januari 2020 8°C pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,85 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 1688 5 5 5 5 47"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1