Proosten op pagadderbier bij nieuwjaarsreceptie Hulst IN DE REGIO 6 'Je kunt zo gewond raken' MIJN DORP, MIJN STAD Een amazone reed woensdag op haar paard bij de Koolsweg, tussen Cadzand en Retranchement. De grond was echter spiegelglad, waar door het paard door de benen ging en de sloot in rolde. De amazone viel van het paard en hielp daarna mee met de reddingsoperatie. ,,Ik ben er direct naar toe gegaan", zegt dierenarts Van de Vijver. ,,Ook de brandweer en de mensen van de stal hebben meegeholpen het paard uit de sloot te trekken." Dat viel niet mee. De sloot was zeer steil en glad, waardoor het dier niet op eigen kracht weer op vaste grond kon komen. Een kraan van de brandweer moest eraan te pas ko men, wat indirect gevaarlijk voor de reddingsbrigade was. ,,Het paard voelt zich in zo'n situatie onmach tig, maar zodra het weer het gevoel krijgt dat het uit de sloot kan ko men, komt er een enorme energie explosie. Dan kan het heel onver wacht handelen en met de benen gaan zwaaien. Als je dan te dicht in de buurt komt, kun je zo gewond raken." Onderkoeld Uiteindelijk lukte het toch het paard uit de sloot te trekken. Van de Vij ver: ,,We zijn toch een goed uur be zig geweest. Ik ben nog mee naar de stal gegaan. Het paard was onder koeld en had een schram, maar naar omstandigheden ging het goed." De dierenarts heeft vaker dergelijke reddingsoperaties moeten uitvoe ren. ,,Ik heb ooit een paard uit het drijfzand moeten halen. Af en toe gebeurt zo iets. En elke keer handel je anders, want hier is geen stan daard protocol voor." ,,De Pagadders zijn omarmd door de inwoners van Hulst", lichtte de burgemeester toe. De Pagad ders zijn dertien beeldjes van Spaanse soldaten die sinds no vember 2018 verspreid door Hulst staan. Ze vertellen meer over de geschiedenis van de vestingstad, ten tijde van de Tachtigjarige Oorlog. Ondanks de populariteit van de soldaatjes, werd er onlangs nog een Pagadder door vandalen gesloopt. Burgemeester Mulder: ,,Maar ze worden hufter- proof gemaakt. De Pagadders zijn populair en we willen ze een steuntje in de rug geven." De burgemeester onthulde een promotiebord en het flesje van Pagadder Blond, maar nog zonder inhoud. ,,We wilden het bier het liefst vanavond al laten proeven, maar het wordt nog gebrouwen", zei de burgemeester. ,,Er komt We wilden het bier het liefst vanavond al laten proeven, maar het wordt nog gebrouwen ook nog een mooi glas bij." Een Pagadder prijkt uiteraard promi nent op het etiket en vanaf het voorjaar is het bier, van de Hul ster brouwerij Vermeersen, op de markt. Er werd daarom alvast ge proost óp de Pagadders. Onder nemers sprongen vorig jaar ook in op de Pagadders met acties of producten, maar bier was er nog niet. Hulst hield gisteren als eerste van de drie Zeeuws-Vlaamse ge meenten de nieuwjaarsreceptie voor inwoners. De gemeente Sluis houdt op maandag 6 januari de receptie in het Sluise belfort, van 19.00 tot 20.30 uur. De ge meente Terneuzen houdt de dag erna, op dinsdag 7 januari, een re ceptie in het Scheldetheater van 16.30 tot 19.00 uur. Die staat in het teken van 75 jaar vrijheid. Optreden blues- en rootsband Jan Raes geeft een lezing Concert van mannenkoor vrijdag 3 januari 2020 VL Dierenarts haalt paard uit de sloot Een huzarenstukje moest die renarts Mark van de Vijver uit IJ- zendijke op de eerste dag van het jaar uithalen. Samen met de brandweer trok hij een paard uit de sloot. „Daar is geen stan daard protocol voor." Bob Maes Cadzand Met een takelwagen van de brandweer werd het paard uit de sloot getrokken. foto camile schelstraete Burgemeester Jan-Frans Mulder onthult het nieuwe pagadderbier op de nieuwjaarsreceptie van de gemeente Hulst. Op de achtergrond bode Paul Nijskens. foto peter nicolai Inwoners van de gemeente Hulst kregen gisteravond on verwachts een primeur tijdens de nieuwjaarsreceptie. Burge meester Jan-Frans Mulder ont hulde pagadderbier. Sophie Stockman Hulst - Jan-Frans Mulder, burgemeester TERNEUZEN De band Champagne and Wine treedt morgen op in Terneuzen. De blues- en rootsband bestaat uit Karin de Kock, Theo de Koning, Peter Bout, Ruben Mol en Gait Klein Kromhof. Belangstellenden zijn om 21.00 uur welkom in Porgy en Bess in Ter- neuzen. De toegang be draagt 7,50 euro. RETRANCHEMENT Jan Raes geeft een le- zing op zaterdag 11 ja nuari in Retranchement. Jan Raes is algemeen directeur van het Ko ninklijk Concertgebouw orkest Amsterdam. Belangstellenden zijn op 11 januari om 18.00 uur welkom in d'Ouwe Kerke, Dorpsstraat 16 in Retranchement. De toegang bedraagt 15 euro per persoon en aanmelden kan door een e-mail te sturen naar architectuur.paul- dirks@hetnet.nl. PHILIPPINE Zeeuws-Vlaams man- Champagne and Wine. nenkoor Corrente geeft zondag 12 januari van 15.00 tot 17.00 uur een nieuwjaarsconcert in de rooms-katholieke kerk van Philippine. Toegang is 7,50 euro, in de voorverkoop 5 euro door dat bedrag over te maken op NL42 RABO 0 0323 5711 23 van mannenkoor Corrente onder vermelding van Nieuwjaarsconcert. AXEL Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaarten; 14.00 uur: Bingo; 't Trefpunt, 13.30 uur: Klaverjassen; De Halle, 13.30 uur: Creatief; 19.30 uur: Nieuwjaarsquiz; CADZAND-BAD Strand bij strandpa viljoen Caricole, 19.30 uur: Kerst boomverbranding; CLINGE Zwembad de Tragel, 19.00 uur: Begeleid zwemmen voor men sen met een beper king; HOEK De Lovenhoek, 13.30 uur: Gezelschaps dansen; KLOOSTERZANDE Binnendeur, 10.00 uur: Wandelclub; WZC Antonius, 14.00 uur: Bingo; OOSTBURG Jota, 10.00 uur: Ont moeting stichting de mentie vriendelijk; RETRANCHEMENT Zwin natuurpark, 10.30 uur: Winter- wandeling; SAS VAN GENT St. Albert, 13.30 uur: Bridge; Industrieel Museum, 13.00 uur: Knutselac- tiviteit voor kinderen, bouw je eigen bibber- beestje; SINT-JANSTEEN Café De Kroon, 14.00 uur: Kaarten; TERNEUZEN Portaal van Vlaande ren, 12.30-17.00 uur: Infocentrum ge opend; De Veste, 10.00 uur: Formulierenbrigade, hulp bij invullen (over heidsformulieren; 13.30 uur: Klaverjas sen; Markt, 12.00 uur: Winterfever met rol- schaatsbaan en 'Bar Goed' winterbar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 52