Papiercontainer voor Tholenaren IN DE REGIO 6 'Horecareus' versterkt positie MIJN DORP, MIJN STAD SPELLETJESMIDDAG VOOR JONG EN OUD Baas Beveland was op oudejaarsdag voor de laatste keer open. Momen teel zitten de deuren op slot. ,,Ik weet nog niet wanneer we de zaak weer openen'', zegt directeur Jerry van Zuijlen van de Zeeuwse Ama dore hotels en restaurants. ,,Het kan zijn dat we over een week weer be ginnen, maar het kan ook zomaar wat langer duren.'' Volgens de horeca-ondernemer wordt op dit moment nagedacht over een nieuw concept voor het etablissement aan de Grote Markt. ,,De sterke kanten van Baas Beve land gaan we zeker behouden. Die zullen we aanvullen met datgene waarvan we denken dat de Goese- naren er blij van worden.'' Van Zuijlen zegt niet helemaal uit te sluiten dat de naam Baas Beveland behouden blijft. ,,Maar het is nog te vroeg om daar iets over te zeggen'', benadrukt hij. ,,Goes heeft al een prachtig horeca-aanbod. Wij willen goed uitzoeken wat daarop een suc cesvolle aanvulling kan zijn.'' Met het aankopen van Baas Beve land versterkt Amadore zijn markt aandeel in Goes. De onderneming was al eigenaar van grand café Het Postkantoor en grand café Jersey en het bijbehorende hotel, beide ook gelegen aan de Grote Markt. Ama- dore is verder bekend van onder meer hotel De Kamperduinen bij Kamperland en diverse grand cafés en hotels op Walcheren. Baas Beveland - waar regelmatig (thema)feesten werden gehouden - ontstond ruim een jaar geleden door het samenvoegen van de cafés De Post en Midcity. De eigenaren - die nu niet bereikbaar waren voor een toelichting - lieten toen weten dat het steeds moeilijker werd om een café te runnen zonder ook eten te serveren. Daarom begonnen ze daarmee in Baas Beveland. Dat is het plan van de gemeente. Nu wordt oud papier in sommige dorpen verzameld in zeecontai ners, in andere wordt het huis aan huis opgehaald door lokale ver enigingen, scholen ofkerken. Maar als het aan het gemeentebestuur ligt, komt er straks één beleid voor het hele gebied. Die keuze wordt nu gemaakt omdat het contract met papierin zamelaar SUEZ binnenkort af loopt. In plaats daarvan wil Tholen graag met de Zeeuwse Reinigings dienst (ZRD) in zee. Dat haalt al het restafval, GFT-afval en plastic op in de gemeente. Tholen hecht echter ook waarde aan de verenigingen, scholen, en kerken die nu geld verdienen met het inzamelen van oud-papier. Over 2018 verdienden zij daarmee samen zo'n 25.000 euro. En als huishoudens hun oud papier Ieder huishouden in Tholen krijgt een blauwe rolcontainer voortaan gelijk thuis in de contai ner kunnen gooien, zouden die in komsten flink kunnen dalen. Daarom stelt het gemeentebe stuur voor dat de 'maatschappe- lijke inzamelaars' (verenigingen, kerken, en scholen) in de nieuwe werkwijze voor een bijrijder zor gen als de oud-papiercontainers geleegd worden. Dat zou gaan om één vrijwilliger die overdag mee rijdt. Op die manier blijft inzet dus noodzakelijk om een vergoeding te krijgen. De manier van belonen veran dert ook, want in de nieuwe situa tie kunnen de ingezamelde kilo's papier niet meer per vereniging af zonderlijk gewogen worden. Daarom wordt de vergoeding vast gesteld op basis van een percen tage van alle ingezamelde kilo's oud papier. Voordat de blauwe containers overal in Tholen verspreid wor den, moet de gemeenteraad nog wel akkoord gaan met het plan. Die praat er op 13 en 23 januari over. Lezing over Rembrandt Alpha-cursus Promotie paardensport Vrijdag Register beroepen individuele gezondheidszorg (BIG-register) vrijdag 3 januari 2020 Amadore koopt Baas Beveland BE SCHERPENISSE Memory spelen of dammen kan wel in je eentje, maar is natuurlijk niet zo leuk als spelen met meerdere mensen. Wie om medespelers of tegenstanders verlegen zit, moest daarom gistermiddag in woonservice- centrum Sassegrave in Scherpenisse zijn. Daar hielden jongerenwerk en buurtsport van de gemeente een spelletjesmiddag. Daar waagden Martine, Lars, Thamar, Edo en Ma rian (vlnr) zich aan een potje memory. Ook vandaag kan er gespeeld worden: van 9.30 12.30 in De Poorthove in Poortvliet, en van 13.30-16.30 in Ten Anker in Tholen. FOTO MARCELLE DAVIDSE Na ruim een jaar is het doek al weer gevallen voor eetcafé Baas Beveland in Goes. De zaak aan de Grote Markt is overgenomen door 'horecareus' Amadore. Rob Paardekam Goes Inwoners van de gemeente Tholen moeten hun oud papier met ingang van mei weggooien in een nieuwe, blauwe rolcon tainer die ieder huishouden krijgt. Michiel Bouwman Tholen Burgemeester Mulder met eigenaren Alex Lakké en René Verhoef tijdens de opening van Baas Beveland in 2018. foto johan van der heijden NIEUWLAND Hans Visser en Irena Fi- lippova vertellen het le vensverhaal van kunst schilder Rembrandt van Rijn op zondag 5 januari in Nieuw- en Sint Joos- land. Het verhaal wordt ondersteund door mu ziek en projecties van Rembrandts schilderijen. Aanvang 15.00 uur. De lezing is in de Wegwijzer, Molenweg 25 in Nieuw en Sint Joosland. GOES Maandag 9 januari be- gint er een Alpha cursus in Goes. Alpha is voor iedereen die meer wil weten over het christe lijk geloof. De eerste avond is een introductie en kennismaking. Deze bijeenkomst is 9 januari en begint om 19.30 uur. De andere bijeenkom sten daarna beginnen om 19.00 uur. De cursus vindt plaats in gebouw De Levensbron in Goes. Aanmelden kan via al- phagoes@hotmail.com of 0113 344955. NIEUWLAND In Nieuw- en Sint Joos- Hans Visser en Irena Filippova vertellen over Rembrandt. land wordt zondag de Promotiedag Paarden sport Gehandicapten gehouden. Ruiters met een beperking van di verse maneges uit Zee land en Noord-Brabant tonen hun kunsten. De Zwarte Parels geven van 13.00 tot 13.45 uur een show. Belangstel lenden zijn zondag wel kom bij Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland. GOES Centrum 't Westlicht, Albert Joachimkade 3, 10.00-12.00 uur: Inloop voor hulpvra gen, luisterend oor en koffie en thee; Gasthuis, 14.15-15.00 uur: Be wegen voor senioren. RILLAND De Nieuwe Vliedberg, 15.00-17.00 uur: Vrijdagmiddag borrel voor senioren CIBG Ministerie vanVolksgezondheid, Welzijn en Sport De inschrijvingvan de heerM.C. van der Linde te Goes in het register van verpleegkundigen met BIG-nummer 19914449230 is per 25 december 2019 doorgehaald. De doorhaling is opgelegd vanwege grensoverschrijdend gedrag. Meer informatie: www.bigiegister.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 51