Terneuzense Boys maakt sterke indruk Bouzambou op stage bij topclub in Kazachstan O O) CD O Keeper moet eind januari aan schouder geopereerd worden ZEELAND 15 Doelman (23) komt dit seizoen niet meer in actie voor derdedivisionist Goes. ,,Ik dacht: stel je niet aan. Het zit tussen je oren." Marathon Trainers De voetballers van Goes werkten gis teren de eerste training van het nieuwe kalenderjaar af. Interim-trai ner Daan Eikenhout stond nog steeds voor de groep, want er is nog altijd geen vervanger gevonden met de juiste trainerspapieren. ,,Elke keer als we een trainer spreken, ketst het af', benadrukt bestuurslid Hugo Barends. „Volgende week hebben we weer con tact met de KNVB." Lorenzo Hoekman ontbrak op het trainingsveld. De reservedoelman staat al een aantal weken langs de kant met een schouderblessure. ,,Het voelde alsof mijn schouder uit de kom schoot. Dat gevoel kwam wekelijks te rug. Ik dacht: stel je niet aan. Het zit tussen je oren." De kwetsuur stamt uit zijn tijd bij Krabbendijke. ,,Ik ben een keer met een scooter op mijn gezicht geklapt. Ik had daarna last van mijn schouder, maar uiteindelijk viel het mee. Bij Goes trainen we drie keer per week. Daardoor is de belasting op mijn spie ren zwaarder geworden en kreeg ik meer last." Op advies van de club bezocht Hoekman een dokter. Vervolgens werd hij doorverwezen naar het zie kenhuis. ,,Door een val is er een botje afgebroken in mijn schouder. Met be hulp van touwtjes moet dit vastgezet worden." Eind januari wordt de goalie geope reerd. Hij verwacht niet dat de opera tie problemen op zal leveren. De reva lidatie van vier maanden is het moei lijkste, stelt hij. ,,Als ik niet voldoende tijd en rust neem, weet ik honderd procent zeker dat het opnieuw ge beurt." Hoekman heeft een streep gezet door het huidige seizoen. De sluitpost maakte in zijn eerste half jaar bij Goes minuten in vier officiële duels. Twee Door een val is er een botje afgebroken in mijn schouder keer startte hij in de basis. ,,Het is een harde klap, maar ik moet accepteren dat het zo is." Momenteel denkt hij na over zijn toekomst. ,,Wat is verstan dig? Het liefste blijf ik bij Goes." Finn Murre Mogelijk vult Finn Murre na de win terstop de vacante positie van reserve doelman in. De jonge keeper uit Yer seke is actief bij Kloetinge JO17-1. De aanvraag voor zijn tussentijdse over schrijving naar Goes ligt momenteel bij de voetbalbond. TERNEUZEN Tijdens de laatste voor ronde van het Soccertoernooi kwamen gisteravond de vier reeds geplaatste groepshoofden in actie. In sportcentrum Vliegende Vaart maakte Terneuzense Boys duidelijk dat het morgen een belang rijke titelkandidaat is. De zaterdag-eerste klasser won alle drie de duels. Terneuzense Boys opende met een 3-1- overwinning op RCS, maakte gehakt van Breskens (6-0) en versloeg in het laatste pouleduel ook stadgenoot Terneuzen (3-1). Die laatste ploeg eindigde op de tweede plaats, dankzij een overwinning op RCS (2-1) en een gelijkspel tegen Bres- kens (0-0). Terneuzense Boys komt door de eind zege bij de groepshoofden nu in poule A terecht. Daarin staat het zaterdag sowieso tegenover Walcheren, dat maandag als eerste in kwalificatiepoule 2 eindigde. Ter- neuzen komt in poule B terecht en treft daarin onder meer Philippine. In poule C is Breskens het groepshoofd, RCS is dat in poule D. De finaledag van het Soccertoernooi gaat zaterdagochtend om 9.00 uur van RCS won het toernooi in 2019 maar pakte gisteren slechts één punt start. De kwartfinales worden vanaf 15.00 uur gespeeld, de finale van het 34ste Soc- certoernooi staat rond 17.40 uur op het speelschema. VLISSINGEN Zaalvoetballer Saïd Bouzambou vertrekt mor gen samen met Hovocubo-spe- ler Mats Velseboer naar Kazach- stan. De twee Oranje-interna tionals zijn door AFC Kairat uit genodigd om een week stage te komen lopen. AFC Kairat is één van de topploegen in Europa en werd al zestien keer kampioen van Kazachstan. Afgelopen jaar ver loor AFC Kairat de fi nale van de Futsal Champions League met 2-1 van Sporting Portugal. In 2013 en 2015 wist AFC Kairat de Champions League wel te win nen. Bij de club staan veel Brazi lianen onder contract. Een aan tal van hen is genaturaliseerd en komt uit voor de nationale ploeg van Kazachstan. Vlissinger Bouzambou - die in de zaal voor het Belgische Malle-Beerse speelt - en Velse- boer speelden in oktober tijdens het WK-kwalificatietoernooi in Roemenië met Oranje te gen Kazachstan. Het tweetal liet een goede f, indruk achter en is nu uitgenodigd voor een 'stage. „Ik weet niet écht wat we kunnen verwachten", aldus Bou zambou. „Het is een mooie kans om met één van de beste zaalvoetbalploegen ter wereld mee te trainen. Kairat is de nummer vier van de wereld. We worden in elk geval niet voor niets uitgenodigd.'' vrijdag 3 januari 2020 GO S Marathon schaatser Arjen van Damme (17) uit Yerseke is bij zijn eerste NK voor neo-seni- oren negende geworden. In Enschede slaagde een groepje van drie erin om een ronde voorsprong te pakken. Het trio streed na 100 rondes om de zege. Het peloton, met daarin Van Damme, sprint te na 94 ron des af. De jonge Bevelan der kwam daar bij als zesde over de meet. 2 Twee Zeeuwse voetbaltrainers hebben hun contract ver lengd. Edwin Kriens is ook volgend sei zoen hoofdtrai ner bij tweede klasser MZC'11. Hij bekleedt die functie sinds november 2018. Soufian Dooms heeft zijn overeen komst met Breskens ver lengd. Hij is sinds dit sei zoen trainer van de zondag vierdeklasser. Hoekman moet door blessure streep door dit seizoen zetten Len Wolters Goes -Lorenzo Hoekman (23) De poule-indelingen zien er als volgt uit. Poule A: Terneuzense Boys, Walcheren, Schoondijke, Sluis. Poule B: Terneuzen, Philippine, IJzendijke, Zaamslag. Poule C: Breskens, FC Axel, Biervliet, Oostburg. Poule D: RCS, Hontenisse, RIA W., HVV'24. - "A f Goes-doelman Lorenzo Hoekman (midden) maakt in de openingswedstrijd van het seizoen een aanval van Dovo onschadelijk. foto jan kruijdenberg/orange pictures a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 43