[70 [70 Boon Hof de Eendracht verkoopt vlees van rund uit natuurgebied MARGOT ZEELAND 11 UEr is zelfs een speciale Driekoningentaart waar je een boon in kunt verstoppen chel. Ooit sous-chef bij Hostellerie Schudde- beurs. Als hij na een virus zijn reukvermogen verliest, zet hij een punt achter zijn culinaire carrière. Tot Martijn hem vraagt bij De Barbier te komen werken en belooft alles te zullen voorproeven. De rest is geschiedenis. Hans kookt klassiekers als hertenbiefstuk op een bedje van kruidige wildstoof van ree, zwijn, haas en kalkoen. Precies waar we behoefte aan hebben in een koude wintermaand. Een uitge bakken stukje Zeeuws spek zorgt voor een aan genaam krokantje. Het bittertje van de heerlijk knapperige spruitjes paart prima bij de zoetige stoof en de kaneelachtige Gieser Wildeman stoofpeertjes. De zuurkoolstamp had wat ons betreft wat zuurder gemogen en minder gepu reerd. Het andere hoofdgerecht, kabeljauw, mist sappigheid. De opgerolde vis met krui denkorst heeft wel wat weg van een uitgedijde kroket. Dit vlees vraagt om een lichte oppep per. Die blijft uit. De tomatensaus is enigszins vlak. Omdat we van groenten houden, bestel len we er een salade bij. Ondanks de royale dressing van bieslook, peterselie, ui, mosterd, augurk, en limoen, levert het groen minder smaakgenoegens dan verwacht. Wij zijn gek op de 'chocoladesaustest'. Daarom bestellen we een dame blanche. Er gaat niets boven warme chocolade, die uitvloeit over koud ijs en een rondedansje maakt langs je smaakpapillen. Dit keer blijft het ballet uit, de saus is koud. Wel is de kok gul met slagroom. Bovenop de bollen ijs ligt zo'n forse pruik dat menig bezoeker van de kapsalon jaloers op zulke krullen zou zijn. Meer dan verzadigd rol len we De Ring op. De kop is eraf. Benieuwd wat 2020 verder voor ons in petto heeft. BEOORDELING Voorgerecht Hoofdgerecht Nagerecht Bediening Ambiance Margot Verhaagen schrijft op deze plaats elke week over eten en drinken in Zeeland Zo, alle feestdagen zijn weer achter de rug. Hoewel, Man en ik zijn beiden nog jarig in januari. Toch is het hele kerst- en nieuw jaarscircus weer voorbij. Best een lekker gevoel moet ik zeggen. Want ondanks dat het allemaal leuk en gezellig en lekker is, is het ook veel. In twee weken tijd een aantal jaarlijkse hoogtepunten op eet- en drinkgebied en qua samenzijn met familie en vrienden. Nu weer over tot de orde van de dag op wat nieuwjaarsrecepties na natuurlijk. Maandag is het Driekoningen, de laatste officiële dag van de kersttijd, maar ik tuig zondag de kerst boom af. Driekoningen is de dag dat de drie wijzen het kindeke Jezus bezochten met wierook, mirre en goud. Het schijnt dat Driekoningen vroeger een belangrijker feest was dan Sinterklaas. Wellicht een idee om dit in ere te herstellen en zo de zwarte-pietendiscussie te omzeilen? In Zuid-Eu- ropa wordt Driekoningen altijd heel uitgebreid ge vierd. Er is zelfs een speciale Driekoningentaart waar je een boon in kunt verstoppen. Wie die boon vindt, is die dag de Koning(in) en mag bij voorbeeld kiezen wat er die avond op het menu staat. Niet echt een slanke aftrapper maar wel erg lekker deze Driekoningentaart. Bekleed een bak vorm met bladerdeeg. Prik er gaatjes in. Verwarm de oven voor op 200 graden. Kook 75 milliliter melk zachtjes met 75 milliliter slagroom, 25 gram kristalsuiker en een kaneelstokje. Voeg een eier dooier aan het melkmengsel toe samen met 7 gram maïzena. Roer goed door totdat de massa dik wordt. Neem 350 gram echte amandelspijs. Meng dit met de banketroom en verdeel dit over het bla derdeeg. Druk er een witte boon in, bekleed dit met bladerdeeg, bestrijk met een losgeklopt ei en bak in 40 minuten af. Nu hopen op de boon. ZAAMSLAG Er is veel te doen rondom de boer. Deze week de laatste bijdrage in een serie over Zeeuwse boeren met Jeroen en Cora Meijering van Hof de Een- dragt uit Zaamslag. Ze hebben een kleinschalig veeteeltbedrijf met natuurrunderen en schar relvarkens. ,,We zijn in 2013 vanaf nul be gonnen met ons bedrijf," vertelt Jeroen. ,,Het was een hoop uit zoekwerk en al kunnen we er nog steeds niet van leven, het gaat heel goed." Beiden hebben ze een baan naast hun boerenbe drijf, al is het absoluut geen hobby. Schrale grond De 31 koeien waarvan er nu 12 drachtig zijn en op bevallen staan, grazen voornamelijk bui ten in natuurgebieden. Dat is vaak schrale grond, daar moet je een koe bij uitzoeken die daar geschikt voor is", legt hij uit. ,,We zijn niet biologisch ge certificeerd, maar voldoen wel aan alle regels, wellicht zelfs meer dan dat. Al onze dieren hebben veel ruimte, we gebrui- ken geen medicatie omdat dit niet nodig is. We lopen wel te gen diverse regels aan die voor grote bedrijven gelden, maar te vens voor ons kleinschalige be drijf. Dat is soms best lastig", geeft hij toe. ,,Datzelfde geldt voor de kringlooplandbouw die nu zo gepropagandeerd wordt; boeren moeten wel de tijd krij gen om te veranderen, bijvoor beeld door beleid voor 10 jaar vast te leggen." Doordat de beesten vaak bui ten lopen, heeft het vlees een goede smaak. Het is te koop via boerderijwinkels en de website van Hof de Eendragt. Neem bij voorbeeld een stuk procureur. Wrijf in met peper, zout, 1 eetle pel mosterd en 1 eetlepel honing. Braad het vlees aan in een scheut olijfolie. Schenk er een flesje bruin bier bij en laat 1,5 uur op een laag vuur sudderen. Een goed stuk vlees! vrijdag 3 januari 2020 GO En het toetje? Prijs/kwaliteit (Prijs/kwaliteit telt dubbel) vel snor Jeroen Meijering van Hof de Eendracht bij de Hereford- koeien. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 39