Ik krijg een warm gevoel van L 100% Zeeuwse energie 4 Nieuwe EP van Middelburgse singer/songwriter Vier nummers telt de EP Handpic- ked. Ze zijn zorgvuldig uitgekozen uit het repertoire waaraan hij het afgelopen jaar op zijn zolderkamer avonden en weekeinden lang schreef en schaafde, tot het resul taat helemaal naar zijn zin was. Want dat waren zijn liedjes de af gelopen jaren lang niet altijd, be kent Peetman, artiestennaam van Peter Wisse. ,,Voorheen was ik al blij als ik zeventig tot tachtig pro cent tevreden was. De laatste twin tig procent van de liedjes was nog niet helemaal van mezelf." Dat moest dus beter en dat kon ook beter, wist hij. Zo begon de muzikant de zoektocht naar zijn ei gen geluid. Peetman: ,,Kijk, ik zat altijd in bandjes, als bassist (bij Tuxedo Ban- dido en Wild May West, red.). Daarin was ik dienend. En dus af hankelijk van anderen. Als je als muzikant alles weg gumt, blijft over: een man met een gitaar. Toen ik in 2014 solo ging, heb ik heel lang moeten zoeken naar mijn eigen sound." Zelfanalyse bracht hem naar de blues. Een plaat als Exile on Main Street van de Rolling Stones be hoort tot zijn favorieten. Van Johnny Cash is alles goed. ,,En weet je waarom? Niet altijd omdat de nummers zo goed zijn, maar omdat hij het doet. Hj is goed." Zo ontstond bij Peetman het be sef dat hij het dichter bij zichzelf moest zoeken. ,,In maart ben ik gaan zitten. Ideetjes uitwerken. Teksten schrijven. Het waren lange dagen en avonden, maar iedere dag was er weer een stukje klaar." Appje Vanaf de zolderkamer ging dan een appje naar beneden, naar zijn vrouw. ,,En dan maar wachten op haar reactie... nu zou ze het toch wel beluisterd moeten kunnen heb ben..." Hij liet zijn liedjes ook horen Een heel album duurt me te lang. Het liefst maak ik elk jaar een EP. Ik heb een stip aan de horizon nodig aan anderen in zijn 'circle of trust': fotograaf Martijn Fincke die zowel de foto's als de clip maakte, gitaar leraar René Koole met wie hij jaren speelde in Wild May West, en Marc Blom van FuzzTone Studio waar de EP is opgenomen. In oktober begonnen de opna mes. Geen heel album. Een schijf met tien nummers vindt hij wel stoer, maar hij heeft er het geduld eigenlijk niet voor. ,,Het duurt me te lang. Het liefst maak ik elk jaar een EP. Ik heb een stip aan de hori zon nodig." De eerstvolgende stip staat op 11 januari, als de EP digitaal uit komt. De tweede stip staat op don derdag 30 januari, om 19.30 uur, als Peetman met een concert in Le Penseur in Middelburg Handpicked officieel presenteert. ,,Natuurlijk ben ik nerveus voor de reacties. Juist omdat deze plaat zo veel voor me betekent." Angsten De weerslag daarvan is te horen in de thematiek van de liedjes. Knoc king gaat over angsten. ,,Dat je als kind bang bent voor monsters en spoken, onrealistische dingen. Als je ouder wordt, weet je dat die niet bestaan, maar op die leeftijd word je bang voor het échte leven." Gravy train beschrijft hoe goed het voelt om met iets te stoppen. Forgive and forget is een nummer met zelfspot. ,,Vergeven en verge ten, dat zijn twee dingen waar ik niet goed in ben." Heel symbolisch voor zijn ont wikkeling is het vierde nummer: Run your own race. ,,Niet jaloers zijn op mensen met meer succes dan jij. Ben tevreden met jezelf." Gezien het autobiografische ka- rakter van de liedj es laat Handpicked zich beluisteren als een Bildungs- elpee waarop Peetman de ontwik keling van zichzelf als muzikant en mens in de laatste jaren verwoordt. ,,Na vijfjaar heb ik vier nummers geschreven die precies zijn zoals ik het wil. Ik heb examen afgelegd bij mezelf en ben honderd procent ge slaagd." vrijdag 3 januari 2020 Peetman vindt zijn eigen geluid Peetman: „Natuurlijk ben ik nerveus voor de reacties. Juist omdat deze plaat zo veel voor me betekent." foto dirkjan gjeltema Peetman heeft zijn sound ge vonden. ,,Na vijf jaar zoeken is het precies zoals ik het wil heb ben." Op 11 januari komt de nieuwe EP uit van de Middel burgse singer/songwriter. „Zelfs het hoesje klopt helemaal." Maurits Sep Middelburg L

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 32