Hotemetoot als redder van ADO vervolg in het Verre Oosten 21 nummer één van de wereld, nog geen partij alles aan doen om zijn verloren we reldtitel te heroveren. Met nieuwe pijlen, want hij stapte gisteren over op een nieuwe pijlensponsor. Waar veel andere darters gere geld wisselen van darts, gooide MVG altijd met hetzelfde setje van drie pijlen. Dat hij zijn magische krachten kwijtraakt nu hij andere gaat ge bruiken, is niet waarschijnlijk. Be kend is de anekdote dat Van Ger- wen zo'n twee jaar geleden pijlen op de markt bracht. Peter Wright en Raymond van Barneveld zeiden tegen Michael van Gerwen eraan te twijfelen dat hij met zo'n verkoop setje goed zou kunnen presteren. De Vlijmenaar haalde het setje uit de verpakking, bevestigde flights op de pijlen en gooide direct een ni- nedarter. Het talent zit vooral in de man, niet in de darts. Daarvoor heeft Van Gerwen inmiddels wel bewijs ge noeg geleverd. Daar doet een verlo ren WK-finale niets aan af. Als Alan Pardew vanaf vandaag voor de groep staat, zal hij vooral luisteren en observeren. Praten deed hij gisteren al, bij zijn pre sentatie. Met flair vertelde hij over wat was, is en nog kan komen. Of de accommodatie bij ADO hem bevalt? Met een lach speelde de 58-jarige Engelsman de vraag door naar assistent Chris Powell. ,,Dat mag hij beantwoorden, hij is hier al 25 minuten langer dan ik." Het Haags Kwartiertje kennen ze nog niet en ook het vermale dijde kunstgras hebben ze nog niet belopen. Toch hebben de twee er duidelijk zin in. Pardew en Powell maken een nieuwe start, net als ADO. Fons Groenen dijk zag het niet meer goed ko men en stapte op. Assistent Dirk Heesen nam waar, maar kreeg het wat bedaagde elftal ook niet aan de praat. S Pardew volgde met belangstelling de verrichtingen van Steve McLaren Voor algemeen directeur Mo hammed Hamdi was snel duide lijk dat een ander geluid nodig is. Het vertrouwde timbre van Mau rice Steijn vond hij het meest ge schikt, maar de Hagenaar wenste niet tussentijds in te stappen. Pardew heeft daar geen moeite mee, al valt het moment hem niet helemaal mee. ,,Het is een vreemde periode, maar we kun nen niet wachten om te begin nen", vertelt de man uit Londen. Thuis is hij niet bekend met een winterstop van weken. Voetbalcultuur Toch is het werken in een andere voetbalcultuur voor hem juist één Alan Pardew. foto bsr agency van de redenen om nu bij ADO in te stappen. Met belangstelling volgde hij eerder de verrichtingen van Steve McLaren bij FC Twente of veel eerder Bobby Robson bij PSV. ,,Als Engelse trainer krijg je niet zoveel kansen om in een an der land aan de slag te gaan. Daar ben ik wel aan toe, ik wil ook wat anders." Versterkingen Dat zal hij krijgen. Met technisch adviseur Martin Jol - ook nieuw - sprak hij al over wat er wel en niet mogelijk is in Den Haag. Het is an ders dan zij in de poenerige Pre mier League gewend waren. Hamdi heeft een plan zo goed als klaar om financiële steun van de Chinese grootaandeelhouder UVS te vragen. Dit keer voor één of twee directe versterkingen. Pas dan kan gehandeld worden. Zo krijgt Pardew eerst de tijd om de huidige selectie te leren kennen. In de 6-1 veegpartij tegen Ajax viel hem vooral het gebrek aan vertrouwen en vechtlust op. 'Pards' heeft tot 19 januari de tijd om zijn elftal voor te bereiden op de eerstvolgende wedstrijd. Met ADO Den Haag-RKC Waalwijk is het dan de nummer 17 tegen 18. Velen op de tribune vrezen de gradatie. Is Pardew daar niet bang voor? ,,Ik zie ook wel dat er proble men zijn, maar ik denk dat ik kan helpen. Het is een zware taak, maar als ik het niet zou kunnen dan zou ik het niet doen." club. Een complex dat op vier uur rij den afstand ligt van waar het eer ste elftal, dat op zichzelf staat, dage lijks de trainingen afwerkt. Het aantrekken van 'Gio' heeft volgens het management van de trainer dan ook 'helemaal niets te maken' met de invloed van de Am sterdamse club in Guangzhou. Als Van Bronckhorst inderdaad tot een akkoord komt om een meerjarig contract te ondertekenen, neemt hij dus niet de route die hij leek te W Van Bronckhorst treedt in China in dienst bij een partner van Ajax hebben uitgestippeld bij de zoge naamde 'City Group'. Daar behoren rijke clubs als Manchester City, New York City FC en Melbourne City FC toe. De verwachting was, nadat hij zich verbond aan het con cern, dat hij bij één van die clubs wel weer terug zou keren op het veld. Guangzhou R&F wordt in China beschouwd als een topclub, maar eindigde vorig seizoen zoals gezegd slechts als nummer twaalf in de Su per League. De meest bekende spe ler is de Belgische international Mousa Dembélé. In 2006 was Mar tin Koopman nog trainer van de club, maar ook internationaal grote namen als die van de Serviër Dra- goslav Stepanovic en de Zweed Sven-Göran Eriksson stonden ooit op de loonlijst. Van Bronckhorst gaat pas voor de tweede keer op eigen benen staan als hoofdtrainer, na zijn periode van vier seizoenen bij zijn grote liefde Feyenoord. In Rotterdam werkte hij samen met de ervaren fysieke trainer Philips, die ook bij Oranje actief is. Feyenoord denkt zijn vertrek eenvoudig op te vangen door Rick Cost vanuit de jeugdop leiding door te schuiven. Cost kan meteen aan de bak. De nummer vijf van de eredivisie vertrekt immers maandag al naar Marbella waar aan de Spaanse kust fysiek de basis moet worden gelegd voor een spet terende tweede helft van het sei zoen. vrijdag 3 januari 2020 Zo stroef als het spel is bij ADO Den Haag, zo vlot is de nieuwe trainer. Vol vertrouwen stapt de Engelsman Alan Par- dew in bij de nummer 17 van Nederland. Yorick Groeneweg Den Haag échte rivaal? Oud-trainers bij Feyenoord, Van Gastel (links) en 'Gio'. foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 21