'Gio' kiest voor verrassend Jonge uitdagers lijken voor Van Gerwen, de 20 r^: Michael van Gerwen werd door routinier Peter Wright onttroond als wereldkampioen. De vraag is of het de talenten idt jaar wél lukt Mighty Mike van de nummer één positie te stoten. Kort Larsen SHORTTRACK Geen NK voor Sjinkie Knegt Sjinkie Knegt (foto) doet niet mee aan het NK-shorttrack dit weekeinde in Leeuwar den. Zelf had de voormalige wereldkampi oen graag zijn rentree gemaakt, maar bondscoach Jeroen Otter stak daar een stokje voor. ,,Je moet hem ook een beetje te gen zichzelf in bescherming nemen'', aldus Otter. Knegt ontbrak vorig jaar ook al op het NK na een ongeluk met een vorkheftruck. Korte tijd later liep Nederlands beste man nelijke shorttracker brandwonden op na een ernstig ongeval met een houtkachel. Knegt lag maanden in een brandwondencentrum en onderging huidtransplantaties. Kyrgios steunt Australië Nick Kyrgios komt in actie voor de slachtof fers van de bosbranden die in Australië aan de gang zijn. De Australische tennisser gaat onder meer 200 Australische dollars (125 euro) per ace, geslagen tijdens de toernooien in de Australische zomer, doneren. Nieuwe kans voor Beerens Roy Beerens (32, foto) krijgt onder de nieuwe hoofdtrainer Edward Sturing weer een kans bij Vitesse. De vleugelspits gaat met de Arnhemmers mee op trainingskamp naar Portugal. Onder de vorige trainer Leo nid Sloetski, die eind november opstapte, maakte Beerens geen deel uit van de selec tie. Nu Sloetski is opgestapt en Sturing de hoofdtrainer is, krijgt hij een nieuwe kans. Flitsen Maand Punten Quote van de dag 'De fans kennen mijn record tegen Liverpool. Ze zullen blij met me zijn.' De roemloze aftocht van Barney, die nu profdarter-af is, de stuntzege van 'Queen of the Palace' Fallon Sherrock op Mensur Suljovic, een paar spectaculaire partijen (Web ster - Lewis bijvoorbeeld) en de troonsafstand van Michael van Gerwen. Het WK darts kende een handjevol bijzondere momenten, maar heel spectaculair was deze editie niet. Vooral na het kerstreces was het toernooi wat minder sprankelend dan de afgelopen jaren. Vrijwel ie dereen gunde Peter Wright zijn eerste wereldtitel van harte; zelfs Michael van Gerwen was niet heel erg boos of teleurgesteld na zijn verloren finale. Hij leek sowieso wat minder gre tig dan vorig jaar en was ook min der in vorm. Het zou wel heel de motiverend voor de rest zijn ge weest als hij zelfs dan nog het toer nooi had gewonnen. Mighty Mike mag zich dan geen wereldkampi oen meer noemen, hij staat al wel sinds 1 januari 2014 bovenaan de wereldranglijst van de PDC en die positie lijkt voorlopig niet in gevaar te komen. Voor de dartsport is het wel goed dat er weer eens een nieuwe we reldkampioen gekroond kon wor den. Dat Peter Wright dat werd, hadden weinigen voorzien. In de eerste ronde overleefde de Schot een matchdart van de Filipijn Noel Malicdem. Was die pijl wél in de dubbele bull gevlogen, dan was Wright net zo afgegaan als onder anderen Rob Cross, Michael Smith en Mensur Suljovic. Het verschil tussen schlemiel en held bedroeg in dit geval millimeters. Met de 49-jarige Wright tilde er toch weer een routinier de Sid Waddell Trophy boven zijn hoofd. Die generatie lijkt aan z'n laatste kunstjes bezig (Wright, Gary An derson) of heeft z'n loopbaan be ëindigt (Phil Taylor, Raymond van Barneveld). Maar waar blijven toch de jonge uitdagers voor MVG? Incidentele successen Ja, er zijn incidentele successen. Mi chael Smith (29) haalde vorig jaar de WK-finale, Nathan Aspinall (28) twee keer op rij de halve finale, Luke Humphries (24) kwam dit en vorig jaar bij de laatste acht, Daryl Gurney (33) is altijd een gevaarlijke outsider Met Jeffrey de Zwaan (23) en Dimitri van den Bergh (25) heb ben Nederland en België ook aar dige ijzers in het vuur, maar voor alle 'jonkies' geldt dat ze nog niet structureel op hoog niveau hebben kunnen presteren. Dat geldt ook voor Rob Cross (29), die nadat hij twee jaar geleden 'vanuit het niets' wereldkampioen werd, beweerde een serieuze aanval te gaan doen op de troon van Van Gerwen. Daar is nog weinig van te rechtgekomen. Gerwyn Price lijkt daar voorals nog de beste papieren voor te heb ben. De 34-jarige Welshman maakte de snelste groei door de af gelopen jaren, maar ook hij moest dit WK (in de halve finale) zijn meerdere erkennen in Wright. In 2020 zal Fallon Sherrock moe ten bewijzen dat ze geen eendags vlieg is. Ook zal het jonge talent proberen de grote doorbraak te for ceren en zal Michael van Gerwen er Giovanni van Bronckhorst landde gisteren met zijn zaakwaarnemer Guido Albers op Chinese bodem. De 44-jarige trainer ondertekent, als alle laatste gesprekken in China volgens plan verlopen, een lucratief en meerjarig contract als nieuwe trainer van de Chinese club Gu angzhou R&F. Van Bronckhorst neemt Jean-Paul van Gastel, die eind oktober werd ontslagen als as sistent-trainer van Feyenoord, mee naar het Verre Oosten. Van Gastel was vier seizoenen zijn rechterhand in de Kuip. Ook Arno Philips, die deze week zijn contract als fysieke trainer van Fey- enoord per direct liet ontbinden, gaat mee op het Chinese avontuur van de voormalig internationals. Guangzhou R&F zal afscheid ne men van trainer Dragan Stojkovic en zijn assistent Terry Butcher. Van Bronckhorst moet de club na de te leurstellende twaalfde plek in de Chinese Super League van afgelo pen seizoen weer omhoog zien te krijgen. Dat de stap van Van Bronckhorst gisteren al uitlekte toen de hoofdpersoon in kwestie nog in het vliegtuig zat, maakte meteen wat los bij de achterban van Feyenoord. Ajax De man die Feyenoord naar de landstitel in 2017 loodste, treedt im mers in dienst bij een club waar Ajax twee jaar geleden een samen werkingsovereenkomst mee af sloot. De jeugdopleiding van Gu angzhou R&F staat volgens inge wijden echter ver af van het eerste elftal. Ed Engelkes is weliswaar technisch directeur van de jeugdaf deling, de tribune daar is vernoemd naar Ajax-directeur Edwin van der Sar en een trainingsveld zelfs naar Ronald de Boer, maar dat dus alle maal op het jeugdcomplex van de vrijdag 3 januari 2020 GO TENNIS VOETBAL ADO Den Haag leent Mike Havekotte (24) uit aan FC Dordrecht. De doelman maakt het seizoen af bij de club uit de eerste divisie. Sparta Rotterdam heeft Jeffry Fortes voor volgend seizoen vastgelegd. Die komt over van Excelsior. Het 1-jarige contract van de 30-jarige verdediger, die in de jeugd ook voor Sparta uitkwam, gaat in op 1 juli. Tijjani Reijnders (21) maakt het seizoen af bij RKC. De Waalwijkers huren de middenvel der van AZ. Oud-honkbal ler Don Larsen is op 90-jarige leeftijd aan de gevolgen van kanker overle den. In de Amerikaanse sport geldt hij als een histori sche figuur. Hij is de enige die in de World Se ries een 'per fect game' gooide. 1 Paul Pogba (foto) van Man chester United ondergaat bin nenkort een operatie aan een enkel. Vol gens zijn coach Solskjaer is de Franse interna tional een maand uitge schakeld. J1 LeBron James van de LA La kers stond in de NBA aan de basis van de zege op Phoe nix Suns, 117 107. Hij liet 31 punten, 12 as sists en 13 re bounds note ren. —Everton-trainer Carlo Ancelotti heeft een goede reputatie tegen de rivaal. Waar blijft de Max van der Put Londen De onttroonde Michael van Gerwen (links) feliciteert de nieuwe wereldkampioen, Peter Wright. FOTO LAWRENCE LUSTIG De directie van Guangzhou R&F in China gaat op de Nederlandse toer. Giovanni van Bronckhorst en Jean-Paul van Gastel kunnen vandaag een lucratief contract tekenen in het Verre Oosten. Mikos Gouka Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 20