II Wie draait hiervoor op? CJ)1 AR. Walcheren Politie denkt aan afpersing Dry January Toerist moet maken dat-ie wegkomt uit Australië Nieuwsmedia Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 Het gaat om vijfbrieven die in één week zijn bezorgd bij een hotel en een tankstation in Amsterdam, een makelaarskantoor in Utrecht, een tankstation en de Mercedes- dealer Van Mossel in Rotterdam. De politie neemt de zaak zeer se rieus en houdt er rekening mee dat er sprake is van één en dezelfde af zender. ,,De telefoniste heeft heel ade quaat en goed gehandeld toen het binnenkwam", zegt Eric Berkhof, algemeen directeur van Van Mos sel. ,,Zij zag dat er iets niet in de haak was en heeft toen meteen de politie gebeld. Die is ook snel ge komen.'' Hij is blij dat er verder niets is gebeurd. ,,Ik begreep dat veel an dere bedrijven vandaag ook zo'n brief hebben gekregen. Wij zijn helaas één van die mensen in het hele land.'' Als afzender op de brieven staat het Centraal Invor- derings Bureau (CIB) vermeld. Dat is gevestigd aan de Wilhelmina- kade in Rotterdam. Daar is giste ren ook een verdachte brief be zorgd. Het zou hierbij gaan om een We zijn blij dat er geen gewonden zijn gevallen bij ons en andere betrokkenen brief die de oorspronkelijke ont vanger 'retour afzender' heeft ge stuurd. Ook daar wordt onderzoek naar gedaan. Politieonderzoek wijst uit dat het CIB niets met de brieven te maken heeft. ,,We zijn enorm geschrokken", zegt Niels de Peuter, directeur van CIB. ,,Het geeft ontzettend veel stress. We zijn in elk geval blij dat er geen gewonden zijn gevallen, bij ons en bij de andere betrokke nen. We hebben passende maatre gelen genomen om de veiligheid van onze klanten en medewerkers te kunnen garanderen. Wat die in houden kan ik niet zeggen. We ho pen dat de dader of daders zo snel mogelijk gepakt worden, en heb ben daar ook vertrouwen in." De directeur weet niet waarom juist zijn bedrijf betrokken is ge raakt bij deze zaak. In het belang van het politie-onderzoek kan hij verder geen mededelingen doen. Evenmin kan hij zeggen of de ge troffen bedrijven ook klant zijn bij CIB. P15 Veel mensen laten na de overvloedige decembermaand in januari de flessen drank in de (koel)kast staan. Hoe kom je die drooglegging goed door? Bosbranden breiden zich nog verder uit door harde wind en hoge temperaturen »P10 De auto van Marco Schaap uit Oost-Souburg werd tijdens oud en nieuw vernield door een vuurwerkbom. En hij was niet de enige met schade. De vraag is wie ervoor moet opdraaien. Vaak zijn spullen verzekerd, maar wie zijn auto niet all-risk heeft verzekerd, kan naar de centen fluiten. Bekijk al onjG groeps- en prijÊ^- rondreizen op nrv.nl/kassakorting 1293 rondreizen al vanaf 529,** FOTO DIRK-JAN GJELTEMA vrijdag 3 januari 2020 Motregen en later meer intensieve 10°C regenval pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 262 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,95 Bombrieven bij vijf bedrijven Bij bedrijven in Amsterdam, Rotterdam en Utrecht zijn de afgelopen dagen levensgevaar lijke bombrieven bezorgd. Op één van de locaties is een ern stig beschadigde brief aange troffen. De politie noemt afper sing een aannemelijk scenario. Van een terreurdaad lijkt geen sprake. Raymond Boere Sebastiaan Quekel Sander van Mersbergen Rotterdam/Utrecht - Niels de Peuter, CIB P11 »P2, P3 en ZEELAND 2 Prijs ind. korting. ExcL reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. Kijk voorde voorwaarden op NRV.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 1