II NIEUWS 15 PostNL neemt maatregelen om bezorgers te beschermen Als afzender op de brieven staat het Centraal Invorderings Bureau (CIB) vermeld. Politieonderzoek wijst uit dat het CIB niets met de brieven te maken heeft. Het bedrijf heeft geen idee waarom het als af zender is genoemd. ,,We zijn enorm geschrokken", zegt Niels de Peuter, directeur van CIB. In het be lang van het onderzoek kan hij niets zeggen of de getroffen bedrij ven klant zijn bij CIB. Het incassokantoor dat als afzen- der op de enveloppen staat, werd zo'n tien jaar geleden opgericht door twee toen nog jonge studen ten en werd al snel succesvol. ,,De incassomarkt is big business, zeker voor een ondernemer met innova tieve ideeën'', zei één van de op richters een paar jaar later in de Volkskrant. Protocollen Het bedrijf stuurde wanbetalers een herinnerings-sms, met de boodschap: u moet nog een reke ning betalen. ,,We hebben elke twee a drie dagen een contactmo- Open geen brieven met verdikking en een sticker van het CIB. Bel direct 112 ment met de wanbetalers'', ver telde één van de directeuren. PostNL neemt momenteel maat regelen om zijn medewerkers te be schermen. Daarvoor bestaan proto collen, zegt woordvoerder Tahira Limon. Wat die protocollen precies inhouden, wil PostNL niet zeg gen. Of het bedrijf de betrokken brieven heeft bezorgd, kan Limon ook niet zeggen. Wel geeft ze aan dat het bedrijf in contact staat met de betrokken instanties, zoals de politie. De politie vermoedt dat er nog meer brieven in omloop zijn, maar hoeveel is nog onduidelijk. Ze waarschuwt mensen die een brief krijgen met een verdikking erin en waar een sticker met het logo van het CIB op is geplakt, die niet te openen. ,,Bel direct 112'', adviseert een woordvoerder. Specialisten van het Nederlands Forensisch Instituut (NFI) onder zoeken de bombrieven op sporen. Bij dit onderzoek zijn ook specialis ten van de Explosieven Oprui mingsdienst Defensie (EOD) en een Teamleider Explosieven Veilig heid (TEV) betrokken. Wat voor soort explosieven in de brieven za ten, maakte de politie niet bekend. Verjaardagskaart De zaak doet denken aan 'Jumbo- bomber' Alex O., de man die super marktketen Jumbo afperste door met bomaanslagen te dreigen. In mei 2015 explodeerde bij een Jumbo in Groningen ook daadwerkelijk een bom. Daarbij vielen geen ge wonden, maar de schrik zat er goed in. Ook bij een andere vestiging in Groningen had O. (53) explosieven gelegd. Een Jumbo in Zwolle stuurde hij een explosief poeder in een verjaardagskaart. In meerdere berichten maakte de 'Jumbo-bomber' duidelijk dat er een groot geldbedrag in bitcoins moest worden betaald. per persoon "o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen 'o.b.v. 8 dagen, voor 2 personen Alléén te boeken op Sunweb.nl »mv& Appartementen Hanay Suite Appartementen Verona Hotel Club Big Blue Suite Hotel Kahya vrijdag 3 januari 2020 Bombrieven doen denken aan de Jumbo-afperser De bombrieven die de afgelopen dagen bij bedrijven in Amster dam, Rotterdam en Utrecht zijn bezorgd, vermelden als afzen der een incassobureau. Waarom dit bureau door de daders wordt gebruikt, is nog onduidelijk. Raymond Boere Sebastiaan Quekel Sander van Mersbergen Rotterdam/ Utrecht -Woordvoerder politie De Explosieven Opruimingsdienst Defensie doet onderzoek in een autobedrijf waar een bombrief is aangetroffen. foto anp Vanaf Vanaf Vanaf Vanaf per persoon per persoon per persoon per persoon LOGIES Turkije - Turkse Rivièra - Side LOGIES Turkije - Zuid-Egeïsche Kust - Marmaris Nette, ruime appartementen Zwembad en apart kinderbad Gezellige boulevard op loopafstand ALL INCLUSIVE Turkije - Turkse Rivièra - Alanya ALL INCLUSIVE Turkije - Turkse Rivièra - Alanya Ruime appartementen Wegdromen bij het zwembad Op loopafstand van het strand en centrum Kleinschalig complex Dicht bij een shopping mail Animatie voor jong en oud Centraal gelegen hotel Zwembad met waterglijbanen Dicht bij het bruisende Alanya Scan de QR-code en bekijk al de Vroegboek Deals online! Sunweb is aangesloten bij: <c»en cau"%. thuiswinkel waarborg Bekijk online de actuele boekingsspecificaties en prijzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 15