Officier eist ruim twee jaar voor verkrachting Vuurwerk verbleekt bij carbid in Hoek 10 ZEELAND BRIEVEN Nieuwe ASD Hulst Het College Hulst was nauw be trokken bij het selecteren van le den voor de nieuwe ASD (krant van 8 november). Deze ASD gaat met het college overleggen over zaken uit het sociaal domein. Over proces en samenstelling is de Cliëntenraad Sociale Zeker heid (CSZ) niet tevreden. De ver gaderingen van de ASD blijven besloten. Het college en de leden van de ASD willen dit, omdat men zo geen last zou hebben van beïnvloeding. Zelfs als het gaat over adviezen die betrekking heb ben op een doelgroep, worden be trokkenen buiten de deur gehou den. De SP, GrootHontenisse en HulstPlus waren gelukkig tegen besloten vergaderen. De CSZ is verbijsterd dat de coalitiepartijen de beslotenheid wel steunden. De CSZ heeft een brief aan het col lege en de gemeenteraad ge stuurd waarin de CSZ meldt dat voor het onderdeel participatie het wettelijk verplicht is dat cliënten uit deze doelgroep zit ting hebben in een adviesraad die vergadert over participatie-on derwerpen. De CSZ vindt het daarom een slechte zaak dat er in de nieuwe ASD geen participatie cliënten zitting hebben. Helaas is dit advies door het college, coali tiepartijen en SP genegeerd. Alleen GrootHontenisse en HulstPlus wijzen het college en mederaadsleden erop dat het een wettelijk verplichting is om cliën ten vanuit participatie zitting te laten hebben in een adviesraad waarin participatie-onderwerpen worden besproken. Daarnaast zijn ook WMO-cliën- ten zijn hier de dupe van. Zij zijn nergens vertegenwoordigd! Er wordt niet met, maar over hen ge praat. Adviezen worden gegeven door mensen die claimen goed op de hoogte te zijn van de doelgroe pen. Waarom niet door mensen die het betreft zelf? Marijkeplein 12, Kloosterzande Vuurwerk Over een vuurwerkverbod (krant van 28 december). Onze gekozen overheid waakt over ons en dat is een groot goed. Je moet er toch niet aan denken dat ieder maar kon doen wat goed is in zijn of haar ogen. Daarom een land vol voorschriften, dikwijls moei- zaam, in wetten gegoten. Je moet dit en je mag niet dat. Soms geen direct verbod maar is de prijs via accijnzen de remmende factor: roken, drinken, drugs beperkend, waardoor de prijs torenhoog is en de misdaad welig tiert. Op vuur werk is dit alles niet van toepas sing en dat is meten met twee maten. Dit kan echt niet meer. Daarom overheid: wees wat min der bang voor stemmenverlies en volkswoede, pak eens door en verbiedt dit grote kwaad dat zo veel offers vergt van het in dit op zicht zo domme volk. Geef kan sen voor het organiseren van een mooie show op een veilig gebied, veel goedkoper en met geen blij vende schade. N. v. d. Wekken, Poortdijkstraat 2, Brouwershaven Strop 'Moderne stal strop voor boer' (krant van 12 december). Over dit beleid verbaas ik mij zeer, als je er toch werkelijk alles aan doet om de dieren het zo aangenaam mo gelijk te maken en je wordt zo be handeld. Door te zeggen dat je dit allemaal had moeten zien aanko men (invoering van fosfaatrech ten), en dat juist uitbreiding ge stimuleerd werd door de sector en banken. Die verstrekten hypo theken terwijl ze wisten dat de boeren in problemen konden ko men. Volgens mij toont dit aan dat de Nederlandse overheid to- taal niet bij haar eigen volk be trokken is en dat ze zich alleen aan de Europese afspraken wil len houden en zo het slimste jongetje van de klas te willen zijn. Ik hoop voor de boeren die nu naar de rechter gaan om de Rabobank aansprakelijk te stel len, dat ze een rechter krijgen die begrip toont en een eerlijke uitspraak doet. Bryan Sinke, Nieuwenhove 15, Kruiningen Vissers Onderzoek (krant van 16 de cember) wijst niet op grote sterfte door de pulsvisserij. Dat er een verbod is gekomen op de pulsvisserij verbaast mij nog steeds. Zou dit nu werkelijk in gesteld zijn om concurrenten weg te spelen? Het een en ander roept bij mij toch wel vragen op. Maar, er is hoop. De Europese visserijverordening laat een gaatje open als bewezen wordt dat de puls toch een goede me thode is. Als alle onderzoeken klaar zijn, zijn er wellicht al slachtoffers onder de vissers ge vallen. M. Uitterhoeve, Appelstraat 62, Goes Brexit De eclatante verkiezingsover winning van de Conservatieven in Engeland betekent niet alleen dat het licht op groen wordt ge zet voor de Brexit, maar wijst te vens op het ultieme onvermo gen van Corbyn om als opposi tieleider munt te slaan uit het geklungel waarop zijn tegen standers ons bijna dagelijks hebben getrakteerd (16 decem ber). Nu wringt Corbyn zich tegen over de pers in allerlei bochten om zijn politieke koers te recht vaardigen, maar zijn argumen ten zijn niet erg geloofwaardig. De enige verzachtende omstan digheid die ik voor hem en de Labour Party kan bedenken, is dat de sociaaldemocratie in heel Europa momenteel in een crisis verkeert. Kijk naar de PvdA en de Duitse SPD: ook zij verliezen voortdu rend terrein. En ik vrees dat het einde van deze vrije val nog lang niet in zicht is, zolang de sociaaldemocraten niet met een duidelijk plan komen om de huidige maatschappelijke pro blemen aan te pakken. dr. A. L. Kort, Spanjaardstraat 8, 's-Heer Hendrikskinderen HOEK De grond trilt achter de molen in Hoek. Om het oude jaar in stijl uit te luiden, is op oudjaars dag zwaar geschut aangerukt. In tot kanonnen omgebouwde com- pressorvaten wordt carbid afge- schoten. Water in de tank, blokje carbid erbij, een vuurtje en BOOEEM!! De tot dan toe indrukwekkende knallen van het door de jeugd af gestoken vuurwerk stellen in één veel hardere klap helemaal niks meer voor. Burgemeester Jan Lonink komt een kijkje nemen. ,,Ik ken het. Waar ik vandaan kom, in het oos ten, schieten ze ook met carbid." MIDDELBURG De 34-jarige Ter- neuzenaar J. C. moet voor zeker 26 maanden de cel in, vindt officier van justitie Wilfred Suijkerbuijk. C. wordt ervan verdacht in november 2015 een toen 14-jarig meisje te hebben verkracht. De verdachte heeft een indruk wekkend strafblad. Dit keer staat hij terecht voor verkrachting, de vernieling van een autoruit en be dreiging van een uitbater van een café. Van de verkrachting van het meisje zei C. zich niets meer te kunnen herinneren. De verklaring van het meisje was daarentegen overduidelijk. Ze was met een vriendin naar de woning van een vriend gegaan en zou bij medebe woner C. een sigaret gaan halen. Die kreeg ze ook en vervolgens deed C. de deur op slot. Hij dwong haar tot een tongzoen, pakte haar beet, gooide haar op een matras en verkrachtte haar. Dna Pas vorig jaar kwam het Nederlands Forensisch Instituut met de resul taten van een aanvullend onder zoek: de kans dat het dna dat bij het meisje werd gevonden niet van C. is, is een kans van één op een mil joen. donderdag 2 januari 2020 VL U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 Edith van Vliet, NB: bij uitzondering is deze brief in een iets langere versie her plaatst, omdat bij de eindredactie van de eerdere brief fouten zijn gemaakt. Zeeuwse pulsvissers vervangen noodgewongen de pulselek troden voor de wekkerkettingen. foto theo giele De uitspraak is op 14 januari. Carbidschieten bij de molen in Hoek. foto camile schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 60