grote steden Toename slachtoffers met oogletsel Nederland massaal online tijdens nieuwjaarsnacht 5 Er is een ongekend beslag gelegd op de capaciteit van politie, brandweer donderdag 2 januari 2020 aan een hand. In het brandwonden centrum van het Maasstad Ziekenhuis in Rotterdam kwamen drie slachtof fers binnen, onder wie een 3-jarig kind dat vuurwerk in zijn capuchon kreeg. In Ziekenhuis Gelderse Vallei ging het om acht gewonden door vuurwerk. En het Martini Ziekenhuis in Groningen kreeg te maken met 37 mensen met brandwonden. In hoofdstad Amsterdam was de sfeer tegen hulpverleners volgens de gemeente geregeld 'grimmig'. Een aantal keer moesten hulpverleners zich zelfs terugtrekken. In de meeste gevallen ging het om het bekogelen van agenten met vuurwerk en verzet tijdens aanhoudingen. Een aantal ver dachten is aangehouden. Aan de Bur gemeester van Leeuwenlaan in de Amsterdamse wijk Slotermeer moest de politie optreden tegen een groep van zo'n honderd jongeren die brand stichtte. Hierbijwerden meerdere mensen gearresteerd. In de regio Den Haag bleef het ge vreesde massale volksprotest, na het - Johan Remkes, burgemeester afgelasten van de traditionele vreug devuren, uiteindelijk uit. Toch wilde waarnemend burgemeester Johan Remkes niet van een rustige jaarwis seling spreken. Volgens hem is er toch weer 'een ongekend beslag gelegd op de totale capaciteit van zowel de poli tie als brandweer als schoonmaak diensten'. De brandweer in Den Haag moest maar liefst 608 keer uitrukken. Er wa ren vooral opvallend veel autobran- den, maar liefst 33; vijf meer dan vorig jaar. Net als hoofdofficier van justitie Guus Schram noemde Remkes het ge weld en de bedreigingen tegen hulp verleners 'onacceptabel'. Dertig tot veertig autos reden in dichte mist op elkaar op de A7 bij Joure. Hier raakte nie mand gewond, op andere plekken vielen een dode en gewonden. DEN HAAG Het mobiele datage- bruik door klanten van KPN en Vodafone is tijdens deze oude jaarsnacht fors toegenomen in vergelijking met oud en nieuw vorig jaar. Het mobiele netwerk van KPN verwerkte ruim 196 tera byte aan nieuwjaarswensen. Dat is een nieuw record, meldt het te- lecombedrijf. Tijdens oud en nieuw 2018-2019 verwerkte het KPN-netwerk 176 terabytes. Het piekmoment op het mobiele net werk lag bij KPN kort na midder nacht, tussen 00.05 en 00.10 uur. Tijdens de jaarwisseling 2019 2020 werden er tussen 22.00 en 04.00 uur ongeveer 2,4 miljoen sms'jes verstuurd. Dat is iets min der dan de jaren ervoor. Ook het aantal telefoontjes daalde licht in vergelijking met vorige jaren. Er werden dit jaar ruim 4,1 miljoen telefoontjes via KPN-mobiel ge pleegd. Vodafone verwerkte in de nieuwjaarsnacht tussen 22.00 uur en 04.00 uur 145 terabyte aan mo biele data. Dit betekende een groei van 57 procent ten opzichte van vorig jaar. Het gebruik van sms nam ook af bij Vodafone, tot een totaal van 3 miljoen berichten tus sen 22.00 en 04.00 uur. Dat is een daling met 10 procent. Het aantal mobiele gesprekken via Vodafone was 4,5 miljoen, ongeveer gelijk aan verleden jaar. ALPHEN AAN DEN RIJN sterkte paraat om de meer dan vierduizend meldingen het hoofd te kunnen bieden. fotos ginopress; josh walet Een al jaren leegstaand hotel in Wehe-den Hoorn (Groningen) brandde tot de grond af. foto pronews FOTO ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 5