<0 Op zoek naar de verloren tijd 6 Film van de week. Een van de opmerkelijkste komedies van de laatste jaren is zonder twijfel de komedie Jojo Rabbitvan de Nieuw- Zeelandse regisseur Taika Waititi. Hij speelt Adolf Hitler, de denkbeeldige vriend van een 10-jarig lid van de Hitlerjugend. Top 5 in de bioscoop 1 (-) Star Wars: €1.499.000 3 (2) Frozen 2 €353.000 4 (-) April, May en June €220.000 5 (3) Penoza: €211.000 Nu in de bios Cats The Peanut Butter Falcon The Two Popes Depp maakt Jackson- musical Crowe speelt de schurk orry.'' Met overduidelijke I ironie in zijn stem veront schuldigt re gisseur Taika Waititi zich als hij een compliment krijgt voor zijn hilarische vertolking van Adolf Hit ler. Tegelijkertijd benadrukt de Nieuw-Zeelandse filmmaker dat hij in zijn optiek alleen maar de draak kon steken met Der Führer ,,Hij verdient geen serieuze behan deling'', verduidelijkt de regisseur gedecideerd in Londen. „Bovendien heeft Bruno Ganz hem al formidabel gespeeld in Der Untergang, dus daar is niets aan toe te voegen naar mijn me ning. Bovendien had ik geen zin om mij helemaal te verdiepen in zijn ge dachtegoed.'' Waititi, zoon van een Joodse moe der en een Maori vader, beseft dat hij met de verfilming van het boek Ca ging Skies niet de eerste cineast is die een dictator te kijk zet. „Charlie Cha plin deed het tachtig jaar geleden al met The Great Dictator. En er zijn Wie niet wil lachen om Hitler moet de film mijden. Dat begrijp ik volkomen meer voorbeelden. Zelfs van Duitse makelij, maar ik weet dat het daar nog gevoeliger ligt dan in de rest van de wereld. Het is en blijft een feit: hu mor is het beste wapen om foute au toriteiten op de hak te nemen.'' Kanonnenvoer Het verhaal van Jojo Rabbit is op zijn minst origineel. Hoofdpersoon is de 10-jarige Jojo, een fervent lid van de Hitlerjugend, maar niet bepaald ge knipt als het kanonnenvoer van nazi- Duitsland. Jojo is eenzaam, bangig, een dromer en woont in een riant huis met zijn alleenstaande moeder (Scarlett Johansson), zijn vader is als frontsoldaat al enkele jaren vermist. Om de werkelijkheid te ontvluch ten heeft het kind zijn held Adolf Hitler als zijn denkbeeldige vriend geadopteerd. Die geeft hem levens lessen over hoe hij het beste Heil Hit ler kan uitspreken en hoe hij tegen de Joodse medemens moet ageren. Alles verandert als blijkt dat de moeder een Joods meisje als onderduikster heeft verborgen in haar woning. Waititi begrijpt dat niet iedereen gecharmeerd zal zijn van zijn frivole kijk op nazi-Duitsland aan het einde La Belle Époque Het is een heerlijk concept: in de ge legenheid gesteld worden om terug te gaan naar je jeugd of een periode uit de wereldgeschiedenis. Maar dan moet je wel heel rijk zijn om dat te ensceneren met decors, acteurs, sce naristen en regisseurs die deze droom kunnen realiseren. Daniel Auteuil speelt een man die zijn jeugd in de jaren 60 wil over doen, op zoek wil gaan naar de verlo ren tijd. Hij is een uitgerangeerde po- litiek tekenaar, zijn vrouw (Fanny Ardant) bedriegt hem met zijn beste vriend, de hoofdredacteur van de krant die hem de laan heeft uitge stuurd. De tekenaar wil teruggaan naar het moment waarop hij zijn vrouw voor het eerst ontmoette in een bar. Zij wordt gespeeld door een jongere ver sie van zijn geliefde, terwijl de teke naar van dik in de zestig een twinti ger moet voorstellen. Het lijkt allemaal heel vergezocht en het probleem met La Belle Époque is dat het allemaal niet absurd genoeg is om het aannemelijk te maken. Ook de pogingen tot humor zijn gefor ceerd geestig en dus niet leuk. - A.Z. donderdag 2 januari 2020 Hoogste opbrengst afgelopen week The Rise of Skywalker 2 (1) Jumanji: €506.000 The Next Level The Final Chapter MUSICAL De verfilming van de vermaarde musical voldoet niet aan de verwach tingen. Werkt de talentenjacht onder zingende straatkatten wel in het theater, in de bioscoop komen de tekortkomingen ruimschoots aan het licht. Met onder anderen Judi Dench, Ian McKellen en Taylor Swift. DRAMA Aangrijpende film over een ongewone vriendschap. Shia LaBeouf speelt een kleine crimineel in North Carolina die vriendschap sluit met een jongen met het downsyndroom. Diens droom om worstelaar te worden proberen beiden te realiseren. DRAMA Anthony Hopkins en Jonathan Pryce spelen twee pausen die tegengesteld van aard en opvattingen zijn, maar toch vriendschap sluiten. Vooral de opvolging in het Vaticaan wordt in deze Netflix-productie tot in de kleinste details nagebootst. MUSICAL Johnny Depp gaat een musi cal produceren over de be roemde glitter handschoen van Michael Jack son. For the Love of a Glove: An Unauthori zed Musical Fable About the Life of Michael Jackson, As Told By His Glove wordt geproduceerd door Depps productiebedrijf Infin. MISDAAD Russel Crowe speelt de Aus tralische vrijbui ter Ned Kelly in een nieuwe bio grafische speel film. True His tory of the Kelly Gang wordt ge regisseerd door de man achter gameverfilming Assassin's Creed (2016), de Australische filmmaker Justin Kurzel. GO asdenkbeedige speelkameraad Ab Zagt Taika Waititi. FOTO GETTY 44 Taika Waititi DRAMA Regie: Nicolas Bedos. Hoofdrollen: Fanny Ardant, Daniel Auteuil en Guillaume Canet. De uitgerangeerde tekenaar Vic tor reist terug naar zijn jonge jaren. FOTO PARADISO ENTERTAINMENT NEDERLAND E

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 50