In elke bejaarde schuilt een jongere 5 Brandweerman Sam WC Experience 16 cd's- MgföMi Hendrik Groen Familiemusical Dialectband Ali Pankow ,,Onder het motto 'niet geschoten, is altijd mis' hadden wij ons in juni al aangemeld toen we van de op roep van Bos Theaterproducties hoorden'', zegt secretaris Joke Lau- ret van het koor. Het verbaasde haar niet dat er een afwijzing kwam. Bos was immers op zoek naar een gemengd koor van 65- plussers en Binaeh Zuuver telt al leen dames: in totaal 26 in de leef tijd van 55 tot 80-plus. Maar het bleek lastiger dan gedacht om voor iedere show een koor uit de regio te vinden, moest de theaterprodu cent constateren. ,,Omdat ze in Zeeland geen ander koor konden vinden, kregen wij in oktober alsnog het verzoek met vijftien 65- plussers mee te doen. Twaalf leden voelden er wel voor en uiteindelijk hebben we ook nog drie mannen, echtgenoten van drie leden, waaronder mijn eigen man, bereid gevonden mee te doen'', vertelt Lauret. Enthousiast laat ze weten dat het niet bij die ene voorstelling in Middelburg blijft, want inmiddels heeft Binaeh Zuuver ook de uitnodiging gekre gen mee te doen met de voorstel ling op 14 januari in De Maagd in Bergen op Zoom. Lauret ziet een mooie overeen komst tussen het credo van haar koor: 'Zingen houdt jong' en het motto van Hendrik Groen en zijn vriendenclub (Omanido): oud maar niet dood. Regisseur Gijs de Lange van deze toneelvoorstelling heeft er ook bewust voor gekozen de rollen door jonge acteurs te la ten vertolken. Volgens hem zit im mers in elke bejaarde ook een jong iemand verborgen. Het koor staat voor de uitdaging zes liedjes, Nederlands- en Duits talig, in te studeren. ,,Het reper- toire wijkt behoorlijk af van wat we normaal zingen. We zijn echt onderdeel van de voorstelling, dus bewoners van het verzorgingste huis en als zodanig doen we ook mee aan de bingo daar", aldus Lau- ret. De 29-jarige acteur Beau Schnei der vertolkt, evenals in de voor gaande toneelversie Pogingen iets van het leven te maken de hoofdrol van de bejaarde Hendrik Groen. Schneider wordt daarvoor - net als zijn jonge medespelers- niet na drukkelijk geschminkt, maar brengt de ouderdom tot uiting in zijn fysiek en met vertraagde stem. Deze toneelvoorstelling biedt wel iswaar hetzelfde verhaal, maar daarmee toch een andere beleving dan de zojuist afgeronde televisie serie. De voorstelling gaat over de be levenissen van de ouderen in het verzorgingstehuis tussen de ene en de volgende nieuwjaarsviering. Het publiek maakt kennis met die nog montere, soms wat ironische Hendrik Groen. En natuurlijk met zijn vriend Evert, die zich een bor reltje goed laat smaken, een goed glas wijn op z'n tijd ook weet te waarderen en die altijd veel troost vindt bij zijn hond. Verder weten ook de andere trouwe leden van de Omanido-club, Eefje, Edward en Grietje zich ieder op eigen wijze te Als bewoners van het verzorgingstehuis doen we ook mee aan de bingo weren tegen de onsympathieke di rectrice mevrouw Stelwagen. Naast veel humor krijgt het pu bliek met deze voorstelling ook de gedachte aangereikt wat het begrip 'voltooid leven' nou eigenlijk in houdt. den bedenk ik me telkens dat ik het leukste beroep van de wereld heb." Het duo speelt momenteel door het hele land zes verschillende voor stellingen. Die gaan onder meer over ridders, sprookjes en illusies. In We- meldinge spelen ze zaterdag hun hondenshow, de familie-voorstelling Vliegende honden bijten niet. ,,Een cir cusachtig stuk met honden", zegt Rob Bijmans. ,,Een absurd en interac tief verhaal waarin twintig honden gekke en verrassende trucjes uitha len. We werken veel met vrijwilligers uit het publiek. Zij komen het po dium op om de honden te helpen met een truc. Omdat er iedere keer andere vrijwilligers zijn, is het ook voor ons improviseren. Bovendien is de ene hond beter afgericht dan de andere, wat altijd voor een lachend publiek zorgt." Circus- en goochelat- tributen, in combinatie met livemu ziek en korte komische acts maken het geheel compleet. „Uiteindelijk draait alles om de lach, humor is bij ons altijd het codewoord." De mannen zijn komend weekend zeker niet voor het eerst in Zeeland. Het is waarschijnlijk al de 400ste keer dat het duo in onze provincie te gast is. ,,In Zeeland worden we al 33 jaar met open armen ontvangen." Op een mooie zomeravond zat er 400 gulden in onze pet. Dat voelde als een fortuin donderdag 2 januari 2020 GO Brandweer Sam staat paraat. De grote kinderheld be leeft samen met zijn trouwe brandweer wagen Jupiter en zijn vrienden uit de Piekepolder Het Grote Kampeer- avontuur. In het bos leeft een zeldzaam diertje. Wanneer twee biologen op zoek gaan naar het beestje, besluiten brandweerman Sam en Elvis hen te hel pen op hun ontdek- kingstocht. Brand weerman Sam no digt alle jonge be zoekers uit om ver kleed als brand weerman of bosran- ger naar het theater te komen. Vooraf gaand aan de voor stelling kunnen de kinderen vanaf 13.00 uur kennisma ken met de echte Jeugdbrandweer Terneuzen. Zondag, Schelde- theater Terneuzen, 14.00 uur Het nieuwe jaar wordt in Gebouw T afgetrapt door een act die al decenni alang aan de weg timmert: WC Expe rience. In 2009 ontving de band de prijs 'Beste dialectband van Nederland'. De vijfkoppige Brabantse act begon ooit met het schrijven van onzinteksten op bestaande nummers. Nadat ze op gepikt werden door Jack Spijkerman, leerde het grote publiek de act kennen en volgden onder meer m Vrijdag, Gebouw T Bergen op Zoom, 21.00 uur Hendrik Groen geldt als 'knuffel- bejaarde' van Nederland. Na de boeken en de televisieserie over deze oude, levenslustige man in een verzorgingstehuis kwamen er ook de toneelvoorstellingen. Hendrik Groen - Zolang er leven is staat woensdag in de Schouwburg in Middelburg. Het koor Binaeh Zuuver uit Oost Souburg levert daar een bijdrage aan. Joke Lauret, koor Binaeh Zuuver Hendrik Groen - Zolang er leven is, woensdag, Schouwburg Middel burg, 20.00 uur; dinsdag 14 ja nuari, De Maagd, Bergen op Zoom, 20.00 uur. Scène uit Hendrik Groen - Zolang er leven is. fotoraymond van olphen Vliegende honden bijten niet, Hilla- ria, zaterdag 4 januari, De Wemel in Wemeldinge, aanvang 14.00 uur. Rob Bijmans met een van de zelfgemaakte honden in de show Vliegende honden bijten niet. FOTO BERT JIPPES Rob Bijmans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 49