UIT THUIS 3 Hartverwarmend programma met Warme Wanten Van Wëreldband naar Slapstick Fuse sprankelt grote orkesten in Nederland wel gehad, van het Concert gebouw tot het Rotterdams Philharmonisch. Ik speel al tijd mijn eigen muziek. Met een orkest is dat magistraal, al die muzikanten achter je ge ven een enorme energie." Tijdens de concerten biedt Vloeimans ruimte aan jong Zeeuws talent. Acht jongeren hebben stukken uit Horn of Plenty ingestudeerd. ,,Ik vind het belangrijk dat we in onze jeugd investeren. Dat doen we in Nederland niet. Zelf heb ik in Den Bosch de bloei tijd van de muziekschool meegemaakt. Toen moest het gebouw voor 11 miljoen euro worden gerenoveerd. Met het binnendragen van de steigers werden de muziekdocenten naar buiten gekegeld. Nu staat er een bedrijfspand waar leraren voor veel te veel geld een ruimte moeten hu ren. De coherentie is weg. Terwijl de muziekschool ooit een anker was in de stad. Bij mij leeft het besef dat we jon geren een goede blauwdruk van het leven moeten meege ven, zodat ze zichzelf volledig kunnen ontwikkelen." Als je gelukkig wilt zijn, moet je je eigen flow volgen. Bij mij is dat de V-flow geworden, de Vloeimans-flow leuk. Je werkt keihard, maar het voelt niet zo. Ik heb wel een leven naast de muziek. Lezen, sporten, films kijken. Maar de muziek slurpt verre weg de meeste tijd op." ,,Om het vol te houden, heb ik vormen van meditatie. Ik doe aan 'power walking'. Je moet zorgen dat de bedra ding in je hoofd niet over de rooie gaat. De orkaan mag er wel zijn, maar het oog van de orkaan moet in je hoofd zit ten en al het andere mag dan om je heen spartelen. Het is niet alleen het spelen. Een ei gen band moet je managen en op de rit houden. Dat vergt weer heel andere in spanningen. Als ik er zo over denk, dan is optreden, op het podium staan voor mij eigen lijk vakantie." En nu staan er drie concer ten met het Zeeuws Orkest gepland. „Heerlijk. Ik doe veel dingen met orkesten. Zo langzamerhand heb ik alle p Muziek en poëzie ^p Muziektheater ^p Nieuwjaarsconcert donderdag 2 januari 2020 e' Eric Vloeimans. FOTO MERLIJN DOOMERNIK Eric Vloeimans De nieuwjaarsconcerten van het Zeeuws Orkest staan gepland op 9 januari in het Scheldetheater Terneu- zen, 10 januari in de Sint Ja- cobskerk Vlissingen, 11 ja nuari in de Mythe in Goes (uitverkocht). Aanvang alle avonden 20.00 uur. Op 5 januari zal de Tent van Een Bunder Kunst in 's-Heer Arendskerke vol ledig in het teken staan van het thema 'hoop' tij dens het evenement 'Warme Wanten'. Speciaal voor de koude winterdagen is een hartverwarmend programma samengesteld, waarin alles draait om hoop, maar ook liefde, ver langen en troost. Dit alles onder het genot van warme wijn en de hitte van de brandende houtkachel. Wat er verwacht kan worden? Denk aan Braziliaans ge tinte muziek, maar ook aan Franse chansons. Ook worden er verhalen voor gelezen en poëzie voorge dragen door onder ande ren Willem Ploum en Mari anne Blankenburgh. Arties ten die optreden zijn James van de Water, De- bora Meier en verschil lende anderen. De toegang tot het evenement is gratis. Tickets zijn te koop via eenbunderkunst.nl of zon dag aan de kassa. Zondag, Een Bunder Kunst, 's-Heer Arends kerke, 15.00 uur De mannen van Slaptstick presenteren een gevarieerde collectie van kerstach tige sketches, vol feestelijke muziek, nostalgie, door glühwein gevoede hilari teit. Heeft de Grinch Chaplins snor gesto len? Past Oliver Hardy door de schoor steen? Wie kan het beste jongleren met oliebollen? Slapstick trok voor kort de pla neet over als de Wëreldband. Gesteund door het internationale succes, hebben de leden van de groep besloten dat zij ook binnen de Nederlandse en Vlaamse landsgrenzen onder de naam Slapstick zullen gaan opereren. Zondag, Schouwburg Middelburg, 20.00 uur Het nieuwjaarconcert wordt ook deze keer in Porgy en Bess verzorgd door Fuse. Het ensem ble, bestaande uit een strijkkwartet, uitgebreid met contrabas en per cussie, heeft net de publieksprijs gewon nen en wil in Terneuzen absoluut spran kelen. De musici Julia Philippens, Emma van der Schalie, Adriaan Breunis, Mascha van Nieuwkerk, Tobias Nijboer en Daniël van Dalen creëren een aparte wereld. Fuse bestaat uit een mix van klassiek, rock, jazz en folkmuziek, van Ravel via Frank Zappa tot Chris Thile. m Zondag, Porgy en Bess Terneuzen, 15.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 47