EENS EEN ZEEUW... ZEELAND 11 Na 51 jaar Zeeland verhuisde Henk Slabbekoorn (56) voor de liefde naar Drenthe. Hij had nooit verwacht zijn favoriete provincie te verlaten, maar het liep even anders. Toch blijft hij altijd verbonden met de kust. „Zeeland zit in mijn hart." donderdag 2 januari 2020 Hans Puik Hoe is het als Zeeuw in Drenthe? ,,Zowel Zeeuwen als Drenten zijn gemoe delijke en gastvrije mensen. Ook de prachtige natuur en vele ruimte hebben ze gemeen. Ik mis hier wel de zee, de polders, de zilte lucht, de stranden en de prachtige Zeeuwse luchten. Zee land mag ook trots zijn op haar ge neugten en gerechten, Drenthe is wat meer een stamppotprovincie, zeg ik met respect." Wat maakt Zeeland voor u bijzonder? ,,Het is de provincie waar ikzelf en mijn kinderen zijn opgegroeid en waar ik vorig jaar met mijn grote liefde Alieke op het strand van Vrouwenpolder ben getrouwd. Als ik de klanken hoor van Bl0f kan ik zomaar volschieten. Als ik in de auto door Drenthe tuf en Dansen aan Zee op de radio hoor krijg ik tranen in mijn ogen. Soms zing ik keihard mee. Alleen als er verder niemand in de auto zit, want zingen kan ik niet." Waar bent u precies opgegroeid? ,,Ik ben geboren op de boerderij van mijn opa Minnaard in 'Schrabbekerke', oftewel 's-Heer Abtskerke. Op 2 maart 1963, waarschijnlijk tijdens de koudste winter ooit, kwam ik op de wereld. Mijn ouders woonden tijdelijk op de boerderij, in afwachting van de beschikbaarheid van hun huurhuis in Kloetinge. Daar zijn we in mei 1963 ingetrokken en ik heb er 14 jaar gewoond." Hoe was het in Kloetinge? ,,Ik heb een heerlijke jeugd gehad, samen met mijn 4 jaar jongere broer John. We woonden in dezelfde straat als opa en oma Ik ben geboren op de boerderij van mijn opa Minnaard in 'Schrabbekerke' - Henk Slabbekoorn Slabbekoorn. Zij hadden 11 kinderen en maar liefst 38 kleinkinderen. Mijn opa heette Henk, mijn vader heette Henk en ik dus ook. Hoe we bij verjaardagen met 22 ooms en tantes en 38 neefjes en nichtjes in ,k f Henk Slabbekoorn trouwde vorig jaar met Alieke Pries op het strand van Vrouwenpolder. Voor haar was hij bereid zijn geliefde Zeeland te verlaten. archieffoto lex de meester dat kleine huisje pasten is me een raadsel. Met Frank Ossewaarde, Peter van de Hoek en Christo van Ast, mijn beste vrienden toen, speelde ik soldaatje in sloten, in de kerktuin en op het speelterreintje. We reden soms op de fiets naar de 'Kattendiekse diek' om stiekem naar patronen en granaten te zoeken uit de 2e Wereldoorlog. Die bewaarden we op zolder. Levensgevaarlijk achteraf, maar wij vonden het spannend." Hoe kwam er een einde aan die periode? ,,Na 14 heerlijke jaren gingen mijn vader en moeder, Henk en Truus, helaas uit elkaar. Mijn moeder was verliefd geworden op de Kloetingse melkboer Johan. Ze zijn nog steeds samen. Mijn vader kreeg een relatie met Wilma, een geëmigreerde Rotterdamse die woonde in het Binnenhof in Kloetinge. Ik verhuisde met mijn vader mee, om later toch weer bij mijn moeder te wonen en na mijn studie vond ik mijn eigen stekje in een appartement in het oude gemeentehuis van Kloetinge." Ondanks al die herinneringen bent u toch uit Zeeland vertrokken, waarom? ,,Dat had ik ook nooit verwacht. Ik heb gewerkt als sportjournalist voor Omroep Zeeland. Op een dag kon ik journalist worden in Hilversum, maar daarvoor moest ik verhuizen. Geen optie dus. Ik startte een carrière in de export en reisde de wereld rond, maar bleef in Zeeland wonen. Later kreeg ik banen in de telecom in Maastricht, Eindhoven, Rotterdam en Den Haag, maar ik bleef Zeeland trouw. Na mijn scheiding werd ik verliefd op een Drentse, Alieke Pries. Omdat ze op dat moment jonge kinderen had, kon ze niet verhuizen. Ik moest kiezen, of mijn nieuwe relatie opgeven of Zeeland uit naar Drenthe. Voor de liefde ben ik naar Assen verhuisd, ik ging voor de 'hoofdPries'." Hoe vaak bent u nog in Zeeland te vinden? ,,Zo'n 8 tot 10 keer per jaar komen we hier. We gaan meestal heerlijk uit eten in Middelburg en we Als ik overlijd, moet de plechtigheid in Zeeland plaatsvinden Henk Slabbekoorn reizen als echte toeristen naar de Vlindertuin in Langeweegje, naar Domburg, Vrouwenpolder en Dishoek voor het strand en naar Goes om te shoppen." Ziet u zich ooit nog terugkeren naar Zeeland? ,,We hebben een prachtig vrijstaand huis aan de rand van een bos in Assen, waar we in principe oud kunnen worden. Terugkeren naar Zeeland blijft toch een droom van ons, wellicht is een tweede huisje een optie. Als ik overlijd, moet de plechtigheid in Zeeland plaatsvinden en mag een deel van mijn as verstrooid worden in de Oosterschelde of in de branding bij Vrouwenpolder." Eens een Zeeuw, altijd een Zeeuw lijkt volledig op u van toepassing? ,,Ik ben misschien wel de allergrootste, onbetaalde promotor van Zeeland. Als ik hoor dat mensen richting Zeeland willen of gaan, dan hebben ze in no time, gevraagd of ongevraagd, een lijvig document van mij in hun mailbox met alle leuke en mooie plekjes van deze provincie. Je kunt Henk wel uit Zeeland halen, maar Zeeland niet uit Henk. Nooit. Zeeland zit in mijn hart." GO 'Ik krijg tranen in mijn ogen als ik Bl0f op de radio hoor' jiv4» TV

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 39