Twee mannen opgepakt voor vuurwerkbom Nieuwe eigenaren Hof Poppendamme Oscar Garschagen schrijft over Zeeland 8 ZEELAND De eerste dag van januari is dé kans voor waaghalzen om een frisse duik in het water te nemen. Op tien plaatsen in Zeeland plonsden bij elkaar enkele duizenden goedgemutste zwemmers gezamenlijk het koude water in. NIEUWJAARSDUIKEN FRISSE START De twee mannen worden ervan verdacht in de nacht van zondag op maandag met vuurwerk een flinke ravage te hebben aangericht in de woning van een vrouw. Zij bleef ongedeerd. De eigenaar van de huurwoning heeft inmiddels op eigen initiatief een sticker op de gevel geplakt met daarop het woord 'onbewoond'. ,,De be woonster is nu ergens anders on dergebracht'', licht politiewoord voerder Alwin Don toe. Het opgepakte duo is voor ver der onderzoek en verhoor overge bracht naar een politiecellencom plex. De politie kan nog niets zeg gen over de exacte toedracht van het incident en wat precies tot ontploffing is gebracht. De buurt werd rond 01.00 uur opgeschrikt door een harde knal. De bewoner was op dat moment aanwezig, laat de politie weten. Het vermoeden bestaat dat zwaar vuurwerk naar binnen is gegooid langs een spaanplaat waarmee een raam was afgedekt. Een stuk van het kozijn is door de klap vernield. In de woonkamer lagen hout- en De bewoonster is nu ergens anders ondergebracht glasscherven. Niemand raakte ge wond. Volgens buurtbewoners is het niet de eerste keer dat de bewoon ster het slachtoffer is. Op kerst avond vlogen er bij de woning ste nen door het raam. Sindsdien was de voorgevel dichtgetimmerd met houten platen. GRIJPSKERKE Natuur- en speelboerderijHof Poppen- damme krijgt nieuwe eigenaren. De zaak is overgenomen door Greg en Helen Bihi-Zenou. Zij hebben ook tearoom HoneyPie in Middelburg. De overname is gisteren be kendgemaakt op de Facebookpa- gina van Hof Poppendamme. Daar schrijven de nieuwe eigenaren: 'Het nieuwe jaar is begonnen! La ten we gelijk beginnen met een nieuwtje! Hof Poppendamme gaat nieuwe eigenaren krijgen! Wij, Helen en Greg van HoneyPie, gaan vanaf 17 januari Hof Poppen- damme overnemen!' De natuur- en speelboerderij is tot en met 5 ja nuari nog open. Dan gaat de zaak van 6 tot en met 16 januari dicht voor een verbouwing. Hof Poppendamme was eigen dom van de ondernemersbroers Frank en Arjan Caljouw. Zij bezit ten ook Seaside Café De Punt in Vlissingen en Molen de Jonge Jo hannes in Serooskerke. Greg en Helen Bihi-Zenou heb ben al jaren HoneyPie in Middel burg. In 2017 openden zij een ves tiging van HoneyPie in Goes, maar die hebben ze in oktober afgelo pen jaar te koop gezet. Vlissingen Hoe dat is? ,,In één woord: vrese lijk", zei Erwin van Dam, een van de tegen de 900 bikkels die bij Westenschouwen kopje onder gingen. ,,Het moment dat je de eerste stap in het water zet, dat is zó erg." ,,Het water is maar zes graden", klonk het een paar minuten voor de duik door de luidsprekers op het strandje bij Kortgene. ,,Maar het goede nieuws is dat we nog geen ijsschotsen hebben gezien." Zo'n zestig mensen gingen daar het water in. Samen met papa Vincent en opa Hans nam de 6-jarige tweeling Fa bian en Sem Haaksman uit Zeist weg in Veere. Na de middelbare school in Middelburg en het leger rolde hij de journalistiek in. Wille- mijn Outhuijse is zijn partner. Gezondheidszorg Garschagen: ,,Als buitenlandcor respondent schreef ik al columns waarin ik ontwikkelingen signa leerde in het land waar ik was. Ik ging ergens naar toe en schreef op wat ik zag, met een opiniërende draai eraan. Over de gezondheids zorg, bijvoorbeeld. Als je in Ame rika ziek wordt, moet je je huis verkopen. In China je bedrijf. Wij Nederlanders zeuren over onze gezondheidszorg, hebben veel kri tiek. Maar Willemijn en ik hebben pas nog ondervonden hoe fantas- Oscar Garschagen (1952) heeft een rijke journalistieke carrière achter de rug. Hij was hoofdredacteur van Vrij Nederland en het Algemeen Dagblad. Daarnaast verzorgde hij als buitenlandcorrespondent voor NRC Handelsblad de nieuwsvoor ziening vanuit diverse standplaat- sen: zes jaar vanuit Brussel, zes jaar vanuit Washington, vijfjaar vanuit Tel Aviv, tien jaar vanuit Sjanghai. Vorig jaar ging hij op zijn 66ste met pensioen en streek neer in Grijps- kerke, in een woning die ooit het postkantoor was van tante Jo. Sindsdien legt hij zich toe op het schrijven van boeken. Vorig jaar verscheen De Chinese droom. Weder geboorte van een ongenaakbare super macht. Hij heeft een levenslange band met Zeeland. Oma van moeders kant hertrouwde met een Zeeuw en ging in Middelburg wonen. Van uit Amsterdam, waar Oscar op groeide, was zij een populair vakan tieadres. Toen hij 10 jaar was ves tigde het gezin zich aan de Veerse- donderdag 2 januari 2020 GO De politie heeft dinsdagoch tend een 30-jarige man uit Sas van Gent en een 30-jarige man uit Sluiskil opgepakt, die in ver band worden gebracht met een ontplofte vuurwerkbom in een woning aan de Isabella- straat in Sluiskil. Raymond de Frel Sluiskil - Alwin Don, politie 'Verstand op nul en gaan' M Vader Vincent Haaksman (tweede van links) en opa Hans Haaksman doen met de 6-ja- rige tweeling Fa bian (zwart-gele pak) en Sem (zwart-blauwe pak) mee aan de nieuw jaarsduik in Dom burg. De drie ge neraties Haaks man komen uit Zeist. FOTO RUBEN OREEL Rolf Bosboom Oscar Garschagen. foto dirk-jan gjeltema Nu de vuurpijlen zijn gedoofd, is het tijd voor een nieuwe Zeeuwse stem in de krant. Met ingang van morgen is journalist Oscar Gar- schagen de vaste columnist op vrijdag. ,,Als je hier lange tijd weg bent geweest, merk je hoe de provincie is veranderd." Jan van Damme Grijpskerke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 36