IN DE REGIO 6 Service Centrum gaat zich richten op toeristen en kunstenaars Spar opent supermarkt in centrum Middelburg MIJN DORP, MIJN STAD ,,We gaan een campagne opzetten die gericht is op recreatie-onderne mers aan de kust, vertelt Cees Ver- hage van het Service Centrum Zus terplein. ,,We gaan hen vragen om toeristen die naar Middelburg wil len, meteen door te sturen naar het Zusterplein." Zij kunnen daar niet alleen hun fiets stallen, een kluisje huren voor hun spullen en naar het toilet, ze kunnen er ook toeristische informatie over Middelburg krij gen. „Daarvoor werken we samen met De Drvkkery." Een ander streven is om in de zo mermaanden juni, juli en augustus kunstenaars te laten werken in het Ondernemerslokaal. Volgens Ver- hage is de Stichting Kunst en Cul tuurroute Middelburg bezig met dat plan. Kunstenaars kunnen daar dan dagelijks aan de slag. Ervaring Om deze initiatieven uit te voeren, is Verhage op zoek naar nieuwe vrijwilligers. „Mensen met een hart voor Middelburg, die tijd hebben en zich tegen een vergoeding wil len inzetten." De vergoeding be draagt 5 euro per uur, met een maximum van 140 euro per maand. Mensen die ervaring hebben met dagbestedingsactiviteiten hebben een streepje voor, merkt Verhage op. ,,We werken in het Service Cen trum Zusterplein met jongeren die niet meer studeren, soms ook geen opleiding hebben afgerond maar ook niet aan werk kunnen komen. Hen begeleiden we en we streven ernaar voor hun een plek te vinden in het gewone bedrijfsleven." De Vereniging Ondernemers Middelburg (VOM) nam per 1 juni het beheer van de stalling - met toi let - over en opende er bovendien het Ondernemerslokaal. Daar wordt vergaderd en daar krijgen studenten van mbo-opleiding Scalda ook les. ,,De VOM heeft het voortouw genomen, maar het wordt nu tijd een aparte stichting te maken die het Service Centrum Zusterplein gaat beheren", zegt We zoeken mensen met een hart voor Middelburg, die tijd hebben en zich tegen een vergoeding willen inzetten Cees Verhage. Geld is voor komend jaar geen probleem. De VOM blijft ook financieel betrokken en de ge meente heeft voor 2020 weer 12.500 euro toegezegd, vertelt Verhage. Vrijwilligers die willen helpen in het Service Centrum Zusterplein kunnen zich aanmelden bij Cees Verhage via ondernemerslokaal@ ondernemersmiddelburg.nl. De VOM heeft vorig jaar ook ge zorgd dat in enkele leegstaande winkelpanden tijdelijk iets bijzon ders te zien was, zoals oldtimers in de Langeviele en jukeboxen in de Herenstraat. Beide winkels trokken samen bijna vijfduizend bezoekers. De VOM gaat dit vaker doen, zegt Verhage. De ondernemersvereni ging ziet het als een goed middel om leegstand te bestrijden, zonder dat er pop-upwinkels komen die de vaste winkels beconcurreren. Spar City-winkels bieden vol gens de website van de super marktketen 'ingrediënten voor een snel ontbijt, een gezonde lunch of een gemakkelijke avondmaaltijd'. Klanten kunnen er terecht voor 'de dagelijkse boodschap'. Alders: ,,We richten ons vooral op winkelend publiek. Dus we bieden bijvoorbeeld belegde broodjes, smoothies, verse koffie en dranken die gekoeld staan. Maar ook voor de dagelijkse ver geten boodschap kunnen men sen bij ons terecht, inclusief groenten en zuivel. Ons assorti ment is heel compleet. De keuze is alleen beperkter dan in een grote supermarkt." Spar wordt na Albert Heijn, Broeder Ludovicus en Bahaar Markt de vierde supermarkt in de binnenstad van Middelburg. Albert Heijn is tot nu toe de enige die elke zondag open is. Volgens de regels van de ge meente mogen alle winkels in het centrum elke zondag open zijn. Broeder Ludovicus en Ba- haar Markt doen dat niet. „Wij gaan dat zeker wel doen", kondigt Glenn Alders aan. ,,We gaan zes dagen per week open van 07.00 tot 22.00 uur, dat is van maandag tot en met zaterdag. Elke zondag gaan we open van 12.00 tot 18.00 uur. Dat mag volgens de regels van de ge meente." Cinema toont film over Elvis Presley Opa en Omadag in Fruitteeltmuseum AAGTEKERKE Expositie bij galerie BANK donderdag 2 januari 2020 WA Fietsenstalling zoekt nieuwe vrijwilligers Met 27.000 bezoekers in zeven maanden is de bewaakte en gra tis fietsenstalling in het centrum van Middelburg een succes. In 2020 richt het Service Centrum Zusterplein het vizier op toeris ten die aan de kust verblijven, en op kunstenaars die er in de zo mermaanden willen werken. Maurits Sep Middelburg Maryth van Keulen helpt in het Service Centrum Zusterplein mensen met het stallen van de fiets en ze geeft toeristische informatie. Cees Verhage (met bezem) coördineert het Service Centrum. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA - Cees Verhage Supermarktketen Spar opent een zaak in de binnenstad van Middelburg. Het wordt een vestiging volgens de for mule Spar City en gaat begin maart open, verwacht eige naar Glenn Alders. De winkel komt in de Segeersstraat. Het pand moet nog worden ver bouwd. Bovendien wordt nog personeel geworven. Maurits Sep Middelburg MIDDELBURG Cinema Middelburg ver toont woensdag de film Elvis: That's The Way It Is; de muziekdocumen- taire over het legendari sche optreden van Elvis in het Las Vegas Inter national Hotel tijdens de zomer van 1970. In deze speciale versie is het beeld volledig gerestau reerd en het geluid ge- remixed in Dolby Digital. Filmarchivaris en restau rateur Rick Schmidlin is er in geslaagd om dertig minuten aan niet eerder vertoond beeldmateriaal van het concert toe te voegen aan de film. De film wordt om 15.30 en 20.00 uur gedraaid. KAPELLE In het Fruitteeltmuseum vindt vanmiddag de tra ditionele Opa en Oma dag plaats. De middag biedt een actief pro gramma voor kinderen met hun opa, oma of an dere familieleden. Zij gaan een vogelver schrikker maken van al lerlei materialen. Kinde ren betalen 4,50 euro entree, volwassen 6,50 euro. De middag duurt van 14.00 tot 15.30 uur. Scène uit Elvis: That's the way it is. Bij galerie BANK aan de Burg. Bosselaarstraat 4, is morgen en zaterdag tussen 12.00 en 17.00 uur de expositie 'varia' te zien. Dit is voorlopig de laatste expositie in de galerie. Met Pasen gaat de galerie weer open. GOES Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, ochtend: Inloop voor koffie en thee; Vredeskerk, Van der Vegtplein 2, 09.30 11.30 uur: Inloopoch tend in kerk; Erasmuspark, 14.00 uur: Wandeling in groepsverband; 's Heer Hendrikskinde- rendijk 100, 13.00 15.00 uur: Open huis Hospice Het Clara- hofje; De Levensbron, 14.00-15.00 uur: Spelletjesmiddag voor senioren; Ter Weel, 14.45-16.00 uur: Bingo KAPELLE Fruitteeltmuseum, 14.00-15.30 uur: Opa en Omadag MIDDELBURG Markt, 09.00-22.00 uur: Openstelling ijs baan; Vleeshal, 12.00-17.00 uur: Verkooptentoon stelling Zeeuwse Kunstkring; Cinema Middelburg, 13.30 uur: Vertoning 'Buurman Buurman' en 'Echo'; ZB, 14.00 uur: Verto ning Kinderfilm 'Sing!' OOSTKAPELLE Terra Maris, 12.00 106.00 uur: Kinder- kunstattelier KKat SEROOSKERKE Het Oude Brand spuithuis, 13.00-17.00 uur: Brandweerspel voor de jeugd en ten toonstelling 'Brand weerveteranen uit Zeeland' WESTKAPELLE Polderhuis, 11.00 17.00 uur: Expositie 'Ringrijden, van folk lore tot (top)sport'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 34