Paardenvlees Wandelmarathon binnen één dag vol 'Vakantiedokter' Janneke komt voor vast terug in Zeeland 2 WILLEM VAN DAM m Column Ziezo. De kerstboom is ont manteld, de kerstkaarten liggen in de kliko, de laatste oliebollen en appelflappen zijn met de laatste slokken bubbeltjes wijn weggespoeld. Hè, hè, het le ven kan eindelijk zijn gewone gan getje weer hernemen. naar uit. Zie je dat jongetje met die glinsterende oogjes achter dat zie kenfondsbrilletje naar die kaarsjes staren die zijn moeder in de kerst boom had aangestoken? Dat jon getje was ik. En zie je de emmer water aan de voet van de kerst boom? Die had mijn vader daar neergezet voor het geval dat. Hoor je dat gebekvecht tussen mij en mijn zusjes over wie de piek mocht plaatsen? Dat goudkleurige trompetje tussen het engelenhaar en de kerstballen - daar mochten wij om beurten één keer op bla zen, maar wel héél voorzichtig, an- ders ging het stuk. En dan het kerstdiner. Ook al zo'n feest! We aten rollade met gestoofde peertjes en kijk eens wat een lekker toetje - vanillepudding met bosbessen saus! Op oudejaarsavond verzamelde de hele familie zich rond het luid sprekerkastje van de draadomroep om naar Wim Kan te luisteren. Er werd pandoer gespeeld, de man nen dronken bier en jonge klare, de vrouwen lepelden glaasjes ad vocaat en boerenjongens leeg. En even na twaalven, als de ogen van mijn ome Wim als gevolg van overmatige jeneverconsumptie stuurloos in zijn oogkassen dob berden en iedereen elkaar een ge lukkig nieuwjaar had gewenst, verscheen er een grote salade op tafel, mét stukjes vlees (afkomstig van paardenslager Hoogland, maar dat mocht ik van mijn moeder te gen niemand vertellen, want paar- denvlees, dat gold toch als iets minderwaardigs). geluk heel gewoon, zeggen ze. Nou, daar valt flink wat op af te dingen. Maar wat zou ik graag nog eens op dat goudkleurige trompe tje blazen en een stukje paarden- worst van slager Hoogland eten. De ogen van mijn ome Wim dobberden stuurloos in zijn oogkassen DE STELLING Vandaag: 2020 wordt een geweldig jaar Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters werknemers vaker met kleinere klacht naar bedrijfsarts Man overleden bij bedrijfsongeval Bl0f meest gedraaide artiest op de radio YERSEKE Brand in dak van carport Het achttiende Kustmarathon- weekeinde is over negen maanden. Vanaf nieuwjaarsnacht kon er aan gemeld worden voor de verschil lende onderdelen. De startbewijzen voor de Wandelmarathon waren traditiegetrouw het populairst. Pro blemen met de site van de Kustma- rathon - de betaling liep stroef - zorgden ervoor dat het minder makkelijk ging dan anders. De orga nisatie reageerde op de eigen face- bookpagina met 'Komt aol ghoed', een uitspraak van de vorig jaar over leden organisator Lein Lievense. Het record van 2019 ging er bij lange na niet aan. Toen was de Wan delmarathon om 08.47 uur al vol. Gisteravond waren er uiteindelijk toch de verwachte 5000 aanmeldin gen. Veel mensen schreven zich dubbel in, omdat ze dachten dat hun betaling de eerste keer mislukt was. De organisatie haalt nu de dou blures eruit en stort het geld terug. Mooi begin Spannend was of de Ladiestrail, voor het eerst op het programma, meteen in de belangstelling viel. Deze trail heeft een lengte van 15 ki lometer en is dus alleen voor vrou wen. Tot nu toe hebben zo'n 90 at letes zich ingeschreven. ,,Dat is een mooi begin", reageerde Morien Janse. ,,De verwachting is dat dat aantal later in het jaar nog wel zal oplopen." Voor de Kustmarathon zelf - het hoofdonderdeel - staan er al 340 mensen op de deelnemerslijst. On der hen de twee Vlissingse win naars van vorig jaar, Tim Pleijte en Samantha Luitwieler. Ook de Light Kustrun, de MTB-tocht en de ge wone Ladiesrun hebben al tussen de 100 en 300 inschrijvingen. De vakantiedokter werd afgelopen zomer in het leven geroepen om het huisartsentekort in Zee- land te verlichten. Tege- lijkertijd hoopte de s Zeeuwse Huisartsen Co öperatie daarmee artsen ook lekker te maken om zich hier permanent te vestigen. In het geval van Kuijlen, die zich tijdens haar verblijf in juli tijdens een interview al enthousiast toonde, is dat dus ge lukt. Blij Nu is de stap voor haar niet heel groot, want Kuijlen woont in Ber gen op Zoom. Toch trok haar tijd als vakantiedokter haar over de streep, vertelt ze. ,,Ik word iedere keer al blij als ik Zeeland binnenrijd", lacht ze. ,,De mensen zijn er super aardig. Iedereen die ik daar leerde kennen was enthousiast om in Zeeland te werken. Dat werd ik ook." Afgelopen zomer werkte Kuijlen tijdelijk op de post in Vlissingen en verbleef ze in Veere. Nu gaat ze parttime aan de slag in de praktijk in Poortvliet. Ze had de praktijk wel al zo'n anderhalfjaar in het vizier, maar het zelf vertrouwen om de stap te zetten ontbrak aan vankelijk. ,,Om deze praktijk succesvol te maken, moet je samen werken. Zo veel mensen wonen er niet op Tholen. Maar afgelopen zomer merkte ik hoe leuk het is om hier te werken en hoe hard de zorg nodig is. Daar naast zijn er zo veel mogelijkheden met deze praktijk. Door samenwer king met die in Sint-Maartensdijk, kunnen we alles onder één dak aan bieden. Ik merkte dat ze in Zeeland echt in mogelijkheden denken. Dat sprak mij aan en gaf mij vertrou wen." 2 of 3 dagen in hartje Valkenburg incl. ontbijt donderdag 2 januari 2020 De feestdagen, ooit keek ik er Ach ja, de jaren vijftig. Toen was Reageer op pzc.nl Oud en nieuw: Ik heb liever een appelbeignet dan een oliebol 1357 reacties EERST op bEZE WAN® EN bAN OP bEZE WAN© EN bAN NOS EEN KEER OP bEZE WAN© j EN MANNEN blE JE ©ELUKXl© NIEUWJAAR WENSEN HEBBEN TESEM- WOORbl© ZOWAT ALLEMAAL EEN BAARb... SCHERPENISSE Bij een incident op het terrein bij een boerderij aan de Hartogsweg in Scherpenisse is dinsdag ochtend de bewoner van de boerderij overleden. Dat heeft de politie ge meld. Rond 09.35 uur vond een ongeval plaats met twee landbouwvoertuigen. Hulpverlening mocht niet meer baten voor het slachtoffer. De politie on derzoekt de toedracht van het bedrijfsongeval. MIDDELBURG Bl0f was het afgelopen decennium de artiest die het vaakst was te horen op de Nederlandse radio. In totaal kwam hun mu ziek meer dan 90.000 keer voorbij op de di verse landelijke en regio nale zenders. Dat blijkt uit de Airplay Top 100 van SoundAware. Desondanks staat de Zeeuwse band niet in de top-10 van meest ge draaide nummers. Dat geldt wel voor Racoon, dat met No Mercy de achtste plaats bezet. Het meest gedraaide nummer van de jaren tien is Valerie van Amy Wine- house en Mark Ronson. Een brand onder een carport aan de Rozen- laan in Yerseke heeft in de nieuwjaarsnacht voor schade aan de car port en een auto ge zorgd. De naastgelegen woning had alleen wat roetschade aan de muur. De melding kwam rond 03.10 uur binnen. Omdat er angst was dat het vuur zou overslaan op het huis, werd de brand weer van zowel Yerseke als Kruiningen opgeroe pen. Het bleek mee te vallen en het vuur was al snel weer uit. Er raakte niemand ge wond. De startbewijzen voor de Wan delmarathon vlogen op nieuw jaarsdag minder snel weg dan in voorgaande jaren. Het evene ment van zondag 4 oktober kwam gisteren evenwel hele maal vol. Roeland van Vliet Vlissingen Ze werd zo enthousiast over haar tijdelijke werk in Zeeland afgelopen zomer, dat ze nu een praktijk in Poortvliet overneemt. Huisarts Janneke Kuijlen vestigt zich permanent in Zeeland en is daarmee een voorbeeld van het succes van het idee 'vakantie dokter'. Koen Florusse Tholen xs Hotel Walram V 1 of 2 overnachtingen in een 2-persoonskamer V 1 of 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 1 x bittergarnituur V Gratis gebruik van Wi-Fi in hotel V Tip! Bezoek de Mergelgrotten hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 2