MQZART MEDIA CULTUUR 25 Meer monsters, draaitelefoons en opgetrokken witte sokken Niet geromantiseerd, en niets aangedikt Je vergeet Frank Lammers als de Jumbo-man Bipolaire agente knokt met de Taliban The Bach Choir Orchestra of the Netherlands De jaren 80 zijn al een tijdje hip in de populaire cultuur, maar Stranger Things - over het telekinetische meisje Eleven, dat met haar vrien den monsters bevecht in het slaap- stadje Hawkins - zorgde voor een piek in die hype. De Netflix-serie zit bomvol verwijzingen naar vooral horror- en sciencefictionfilms uit dat decennium. Draaitelefoons en Atari-spelcomputers domineren het beeld, en de kledingstijl - opge trokken witte sokken - zien we ineens terug in het straatbeeld. Een vierde en naar verluidt laatste sei zoen met de geliefde tieners - eventjes nog - kon, zeker na de cliff- hanger waarmee we na de laatste reeks werden opgezadeld, niet uit blijven. Leeft sheriff Jim Hopper nog, gaan we dieper in de Upside Down (een griezelig parallel univer sum)? Fans filosoferen er al stevig op los, maar of dat veel zin heeft is de vraag. Voorheen bedachten de Duffer-broers (het regisseurs- en schrijversduo) het verloop van de verhaallijnen soms pas tijdens het draaien. We moeten het voorlopig doen met een intrigerende tekst uit een pas gelanceerde teaser: 'We're not in Hawkins anymore...' Het nieuwe seizoen verschijnt naar ver wachting eind dit jaar. Was er een misdaadserie waarover vorig jaar nog meer beroering ont stond dan over Mocro Maffia? Ver moedelijk niet, zeker niet over een reeks waarvoor je abonnee moet zijn (bij Videoland). Op sociale me dia werden hoofdrolspelers Ach- med Akkabi en Robert de Hoog we kenlang bedolven onder de vragen naar een tweede reeks, en terecht. Het waarom schuilt in de rauwheid van het verhaal. Dat vertelt over Ne derlanders met Marokkaanse roots in de onderwereld. Het gaat over macht in de drugshandel, afreke ningen en wraak, maar ook over liefde, worstelingen van de jeugd, vriendschap en familie. Intense ge beurtenissen volgden elkaar in een rap tempo op. Niets is geromanti seerd, niets aangedikt. ,,Kijk naar het Journaal, google maar'', zei De Hoog over de echtheid van de serie. Hij speelt Tatta. Net als Muis, De Paus en Potlood is dat een aparte naam, maar het deert niet. De ka rakters lijken levensecht, net als de verhaallijnen. Als de schrijvers Ach- med Akkabi, Oscar van Woensel en Ashar Medina minimaal hetzelfde brengen, is er één zekerheid: de roep om een derde reeks. Mocro Maffia 2 is vanaf 2 april te zien bij Videoland. Hard en meedogenloos, en tegelijk ongemakkelijk en aandoenlijk. Het eerste seizoen van Undercover slaat in als een bom. De Nederlands-Bel gische misdaadreeks rond xtc-baas Ferry Bouman is in 2019 de meest gestreamde Netflixproductie in Ne- derland.Het is logisch dat deel 2 eraan komt. Hoofdingrediënt van het smakelijke gerecht van tien gan gen (afleveringen) is spanning; die tussen boven- en onderwereld, tus sen politiecollega's onderling, tus sen drugsbazen en handlangers en, jawel, ook tussen echtelieden en ge liefden. Elke aflevering is een film op zich. Het verschil is de cliffhan- ger. Je snakt naar een volgend deel. Mag het decor een troosteloze cam ping in België zijn, het internatio nale karakter uit zich via de vele ta len - van Amsterdams en Vlaams tot Engels, Frans en Pools - uit de monden van authentieke persona ges. Je vergeet alle voorgaande rol len van Anna Drijver, je vergeet Frank Lammers als de Jumbo-man, Elise Schaap als de Roemeense Ruxandra (Familie Kruys) en Tom Waes als de gids in zijn reispro gramma's. Ze zqn Kim, Ferry, Daniëlle en Bob. Grote vraag is of Rico Verhoeven, die een rol krijgt in de tweede reeks, ook daartoe in staat zal zijn. Het tweede seizoen van Undercover verschijnt dit voor jaar. Hoe loopt het af met Carrie? Iedere vaste kijker van de serie over de bi polaire CIA-agente wil het weten. Het goede nieuws is: het wordt vanaf volgende maand duidelijk, dan begint het achtste seizoen van Homeland. Het slechte bericht is: het is tevens het laatste seizoen van de Amerikaanse spionageserie die in 2011 begon. Carrie Mathison, een rol van actrice Claire Danes, komt in het slotseizoen in aanraking met de Taliban in Afghanistan. Ze heeft moeten herstellen van de zeven maanden die ze in seizoen 7 door bracht in een Russische gevangenis, waar ze verstoken bleef van haar medicatie. Het laatste beeld dat de kijkers van Carrie kregen, was dat van een angstige, verwilderde vrouw, die na een gevangenenruil op een brug zelfs haar steun en toe verlaat Saul Berenson niet meer herkende. Ook de veiligheidsadvi seur van de Amerikaanse president keert terug in het slotseizoen van de serie, die in Nederland op tv kwam (BNNVara) en op Netflix staat. Bestel tickets op pzc.nl/mozart donderdag 2 januari 2020 serieknallers Mozart schreef zijn Requiem op zijn sterfbed. Dit maakt de compositie des te fascinerender en emotioneler. Het Requiem van Mozart werd door de film Amadeus bekend bij het grote publiek. De feesteLijke Krönungsmesse laat een heeL andere Mozart horen. De uitzonderlijke talenten van de ruim 50 zangers, musici en solisten o.L.v. dirigent Pieter Jan Leusink staan garant voor een uitvoering die intens, ontroerend en meeslepend zal zijn. Concertdata zo. 16 feb. Concertgebouw Amsterdam** 14.15 za. lfeb. Laurenskerk Rotterdam 19.30 do. 20 feb. Dominicanenkerk Zwolle 19.30 ZO. 2feb. Janskerk Utrecht 15.00 vr. 21 feb. Grote Kerk Apeldoorn 19.30 vr. 7 feb. Marekerk Leiden 19.30 za. 22 feb. Eusebiuskerk Arnhem 19.30 za. 8feb. Stevenskerk Nijmegen 19.30 zo. 23 feb. Grote Kerk Den Haag 15.00 zo. 9 feb. Concertgebouw Amsterdam** 14.15 vr. 28 feb. Catharinakerk Eindhoven 19.30 vr. 14 feb. Martinikerk Groningen 19.30 za. 29 feb. Jh. Bosch Artcenter Den Bosch 19.30 za. 15 feb. Concertgebouw Amsterdam** 19:30 zo. 1 mrt. Concertgebouw Amsterdam** 14.15 "Exclusief €6,95 servicekosten per bestelling, ""Concertgebouw Amsterdam €5,- toeslag per Rang 1 ticket inclusief gereserveerde plaats, ontvangst en pauze drankje, selecteer online zelf jo uw stoelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 25