Wayne Rooney kan zijn debuut maken voor Derby County 23 Komst Italiaanse toptrainer op conto van Nederlandse technisch directeur Everton te komen. De komst van de Italiaan, door Moshiri een 'once in a lifetime opportunity' genoemd, geldt als keerpunt. Everton telt weer mee. Dankzij Marcel Brands, door velen in Engeland beschouwd als een genie. Voor de komst van trainer Carlo Ancelotti naar Everton, dat gisteren moest buigen voor Manchester City (2-1), krijgt technisch directeur Marcel Brands de credits. ,,Hij houdt zich met alles bezig.'' Fotografen verdrongen zich giste ren voor de tunnel in het Etihad Stadium om een van de beroemd ste trainers uit het moderne voetbal vast te leggen. Ze richtten hun len zen niet op Pep Guardiola van Man chester City, maar op Carlo Ance lotti, die in de dug-out van Everton plaatsnam. De komst van de Itali aan naar de tweede club van Liver pool geldt als een megastunt, waar voor technisch directeur Marcel Brands de credits krijgt. De 57-jarige Brabander klopt zich niet op de borst over het aantrekken van Ancelotti. Liever was hij door gegaan met Marco Silva, van wie de club in december afscheid nam. Brands bleef geloven in de Portu gees en steunde zijn werkvriend tot de laatste snik. De onvrede onder de fans en de toenemende onrust in de directiekamer kon hij echter niet in zijn eentje indammen. Eigenaar Farhad Moshiri vroeg hem vervolgens een poging te wa gen Ancelotti (60) naar Everton te halen. Zelfs de meest dromerige supporters geloofden niet dat de topcoach een bod van de midden- prestatie in zijn carrière. Geld -An celotti krijgt naar verluidt een jaar salaris van 14 miljoen euro - vormde niet de doorslag. ,,Marcel heeft Ancelotti de situa tie van Everton uitgelegd'', vertelt Phil Kirkbride van de krant Liver pool Echo. ,,Er lopen goede spelers rond, maar niet van het kaliber waarmee hij werkte bij Real Ma drid, Chelsea en Bayern München. Ancelotti moet werken met talen ten uit de opleiding en de veelal jonge spelers beter maken. Met geld smijten op de transfermarkt zit er voorlopig niet in. Ancelotti moet het als een uitdaging zien.'' Kirkbride, die Everton op de voet volgt, roemt de inbreng van Brands. Sinds de Nederlander PSV in juni 2018 verruilde voor The Toffees, heeft hij volgens de journalist hooguit één steek laten vallen. ,,Marcel slaagde er afgelopen zomer niet in om een centrale verdediger te halen. Dat is het enige puntje van kritiek. De fans hebben veel ver trouwen in hem.'' De vakbekwaamheid van Brands bleef niet onopgemerkt. Miljardair Moshiri gaf hem een plek in de di rectie. ,,Marcel houdt zich met alles bezig'', zegt Kirkbride. ,,Hij kent alle spelers in de jeugdopleiding. Altijd kalm en stabiel. Al zijn beslis singen zijn weloverwogen. Niets gebeurt zonder dat hij ervan weet.'' Met Ancelotti in de dug-out hoopt de club voorheen onbereik bare spelers te verleiden om naar moter in de Premier League serieus zou overwegen. Brands slaagde in zijn opdracht, mogelijk de grootste Derby County won maandag avond de thuiswedstrijd tegen Charlton Athletic en staat nu op een zeventiende plek in het Engelse Championship, de competitie on der de Premier League. De ploeg van Cocu neemt het vanavond op tegen Barnsley (aanvang 20.45 uur), dat op bezoek komt in het Pride Park Stadium. Rooney, topscorer al- ler tijden van Engeland en Man chester United, tekende in augustus een contract bij Derby County als speler/trainer. Onderdeel van de overeenkomst was dat Rooney het seizoen eerst zou afmaken bij zijn toenmalige club DC United uit Washington, waarmee hij in de eerste ronde van de play-offs in de MLS verloor. Rooney traint al een tijdje mee bij Derby County en is sinds 1 ja nuari speelgerechtigd voor de club. Oud-PSV oefenmeester Cocu ziet geen redenen om Rooney lang te laten wachten op zijn debuut bij zijn nieuwe Engelse club. ,,Het is voor iedereen belangrijk dat hij zo snel mogelijk wordt ingepast. Je moet heel blij zijn met een speler met de kwaliteiten, prestaties en ervaring van Wayne Rooney, dus ik heb geen bedenktijd nodig", aldus Cocu. Ambities Cocu heeft de kwaliteiten van Rooney, aan wie andere spelers zich kunnen optrekken, hard nodig om een opmars te maken op de ranglijst in het Championship. De ambities van Derby County reiken verder dan de huidige zeventiende plek op de ranglijst. De koplopers zijn het vermaarde Leeds United met 51 punten uit 25 duels en West Brombich Albion. Fulham is derde met een achterstand van acht pun- ten op het leidende duo. Derby heeft 30 punten. Drie dagen na de competitie wedstrijd tegen Barnsley komt Derby County alweer in actie. Ko mende zondag (15.00 uur) wacht de uitwedstrijd bij Crystal Palace in de derde ronde van de FA Cup, waarin de clubs uit de Premier League en het Championship instromen. Daarna kan Rooney zich gaan ver heugen op wedstrijden tegen clubs als Luton Town, Bristol City en Queens Park Rangers. Rooney (34) maakte sinds zijn profdebuut in 2002 furore bij Ever- ton, Manchester United, opnieuw Everton en DC United. Hij kwam 120 keer uit voor Engeland en maakte in totaal 53 goals. donderdag 2 januari 2020 M Ancelotti kon gisteren niet voorkomen dat Everton in Man chester met 2-1 van City verloor. FOTO BSR ENGELAND Burnley 1 Aston Villa 2 Brighton 1 Chelsea 1 Newcastle United 0 Leicester City 3 Southampton 1 T ottenham Hotspur 0 Watford 2 Wolverhampton 1 West Ham United 4 Bournemouth 0 Manchester City 2 Everton 1 Norwich City 1 Crystal Palace 1 Arsenal nnb Manchester United Liverpool vandaag Sheffield United 1. Liverpool 19-55 2. Leicester City 21-45 3. Manchester City 21-44 4. Chelsea 21-36 5. Manchester United 20-31 6. Tottenham Hotspur 21-30 7. Wolverhampton 21-30 8. Sheffield United 20-29 9. Crystal Palace 21-28 10. Everton 21-25 11. Southampton 21-25 12. Newcastle 21-25 13. Arsenal 20-24 14. Brighton 21-24 15. Burnley 21-24 16. West Ham United 20-22 17. Aston Villa 21-21 18. Bournemouth 21-20 19. Watford 21-19 20. Norwich City 21-14 Everton-fans blij met Ancelotti én Brands Geert Langendorff Manchester Marcel Brands verruilde in juni 2018 PSV voor Everton. foto getty VOETBAL Wayne Rooney kan vandaag zijn debuut maken voor Derby County. Dat heeft trainer Phillip Cocu gezegd. ,,Hij is fit en kan beginnen, maar zal nog wel een aantal wedstrijden nodig hebben om weer in topvorm te komen", aldus de oud-trainer van PSV over de 34-jarige Engelse aanvaller. M Phillip Cocu. FOTO VAN DE MEULENHOFF

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 23