TeamNL II Schouten voorbij Keulen-Deelstra na vijfde zege op rij 22 In de hotseat Eindelijk titel voor Hekman T^L KALENDER Zesdaagse Rotterdam 2 t/m 7 januari Veldrijden, DVV Trofee Brussel 5 januari Volleybal, OKT mannen 5 T/M 10 januar| Volleybal, OKT vrouwen 7 t/m 12 januari Aanvoerder Maret Balkestein Grothues gaat met de volleybalvrouwen in Apeldoorn op jacht naar het laatste olympische ticket. De in 2013 overleden schaatsle- gende Atje Keulen-Deelstra won vijfmaal het NK marathonschaat- sen op kunstijs. Dat deed ze in 1975, 1976, 1977, 1978 en 1980. Met haar zege gisteren op de kunstijs vloer van Enschede bracht Irene Schouten haar teller ook op vijf ti tels, maar de 27-jarige Andijkse deed dat vijfmaal op rij. Dat 'stukje geschiedenis schrijven' vond ze mooi, verklaarde Schouten na af loop. ,,De naam van Keulen-Deel stra staat op lijstjes, daarop sta ik nu boven haar. Hier winnen was daarom een groot doel, ik ben heel blij dat het gelukt is.'' Over haar voorgangster kan Schouten weinig zeggen. ,,Atje is van ver voor mijn tijd, ik weet niet eens of ze donker of blond haar had. Volgens mij was ze moeder, dat zal je bij mij niet zien. Ik weet alleen dat ze heel goed was.'' Compleet Dat laatste is Schouten ook, zon der enige twijfel. De Andijkse zou je de koningin van het Neder landse marathonschaatsen kun nen noemen, overal waar zij start, wint ze. ,,Ik ben redelijk compleet als marathonschaatsster: ik heb duurvermogen, maar ook een snelle sprint. En tactisch gezien snap ik het spelletje ook wel.'' MASSASPRINT Daarnaast beschikt Schouten op het ijs over een oersterke ploegge note, in de persoon van super knecht Carien Kleibeuker. Met z'n tweetjes zijn de vrouwen van team Royal A-ware alle ploegen de baas, of die nou uit vier of vijf schaatssters bestaan. Tegen het duo in de lichtblauwe pakken is niemand opgewassen, dat bleek op het NK nog maar eens. Schou- Ik ben redelijk compleet. Ik het duurvermogen en een snelle sprint ten: ,,Iedereen let op ons, eigenlijk rijdt het hele peloton tegen me. Daarom vind ik het juist nog knapper van Carien en mij dat we hier hebben gewonnen.'' Ze zegt met nadruk 'we'. Mara- thonschaatsen is volgens Schou ten een teamsport. ,,Alle aandacht gaat helaas uit naar mij, de winna res, maar zonder Carien had ik dit niet gekund. Ik kan altijd op haar vertrouwen en het is ook duide lijk: ik heb vijf keer gewonnen dankzij Carien'', loofde de kers verse kampioen het beulswerk van haar 41-jarige ploeggenote, die ook in Enschede diverse aanvallen onschadelijk wist te maken en daarmee Schouten in een ideale positie bracht om het NK in de massasprint te beslissen. ,,Ik had Carien zo graag eens een overwin ning gegund, maar dat kan niet. Wij worden door de sponsor be taald om te winnen. Carien is zo goed, maar als ze in een kopgroep met snelle sprinters zit, dan gaat zij niet winnen.'' Medailles Dus offert superknecht Kleibeu- ker zich op voor Schouten, iedere wedstrijd maar weer. De winnares heeft daar overigens wel moeite mee. ,,Carien verdient net zoveel aandacht als ik. Eigenlijk moet er achter het NK staan 1. Schouten/Kleibeuker. Dat vind ik het moeilijke van marathon- schaatsen en de mass-start. Het is een teamprestatie, maar alleen de winnaar wordt genoemd. Carien mag mijn trui hebben of mijn me dailles, maar daar heeft ze geen be hoefte aan'', aldus de Nederlandse kampioen. Een geluk voor het peloton: Kleibeuker is bezig aan haar laat ste seizoen. BEKIJK DE COMPLETE KALENDER OP TEAMNL.ORG donderdag 2 januari 2020 Ze was vooraf de torenhoge fa voriet voor de Nederlandse titel. Op Nieuwjaarsdag maakte Irene Schouten in Enschede alle verwachtingen waar. Het vijfde kampioenschap marathonschaatsen op rij bracht haar voorbij Atje Keulen-Deelstra. Ralph Blijlevens Enschede Bij de mannen ging de zege naar Gary Hekman. 'De Beer van Gramsbergen' rondde het teamwerk van de AB Vakwerk-ploeg kundig af. Na 150 rondes versloeg de krachtpatser hij in de massa sprint Sjoerd den Hertog en regerend kampioen Arjan Stroetinga. ,,Nu nog de 200 kilometer winnen (de Alternatieve Elf stedentocht op de Weissen- see, red.) en dan heb ik ze allemaal binnen'', aldus de winnaar Hekman, die in 2015 al wel de titel won van het Nederlands kampioenschap op natuurijs in Oostenrijk. -Irene Schouten (27) TeamNL is hét sportteam van Nederland. Wij vertegenwoordigen Nederland 365 dagen per jaar, op het hoogste internationale niveau. Onze reis op weg naar de Olympische en Paralympische Spelen voert ons langs vele toernooien over de hele wereld. Kijk hier waar we deze week onder andere actief zijn en volg ons via STteamnltweets, Bteamnlinsta of n EchtTeamNL. Traditioneel het eerste grote wie- lertreffen van het jaar in Nederland: de Zesdaagse van Rotterdam. De wedstrijd ver huist na deze edi tie naar november en vindt in 2020 dus twee keer plaats. De volleybalmannen van TeamNL strijden komende week in Berlijn om één olym pisch ticket. In de groepsfase zijn ach tereenvolgens Euro pees kampioen Ser vië, Bulgarije en Frankrijk de tegen standers. Onze volleybalsters spelen hun olym pisch kwalificatie toernooi in Apel doorn, de laatste kans op deelname aan de Spelen in Tokio. Azerbeidzjan, Bulgarije en Polen zijn de tegenstan ders in de poule. Irene Schouten juicht na haar zege. Door de winst pakte ze het record af van Atje Keulen-Deelstra. De Brusselse cross maakt deel uit van de serie om de DVV Tro fee. Ceylin del Carmen Alva- rado voert bij de vrouwen dit klas sement aan, voor Annemarie Worst en Yara Kastelijn. Rabobank

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 22