NAC was onvermijdelijk Sherrock slaat WK vrouwen over 21 Bikkelhard De kiem voor de huidige crisis is gelegd door voormalig interim baas Nicole Edelenbos. Wat tech nisch directeur Tom Van Den Ab- beele zich hierin mag aanrekenen is dat hij in juni niet voet bij stuk hield in de bikkelharde machts strijd met Edelenbos. Van den Ab- beele wilde Fred Grim van RKC, Edelenbos ging op haar strepen staan en eiste met overslaande stem dat Brood moest blijven. Oh ironie; diezelfde Edelenbos heeft Van Den Abbeele en later algemeen direc teur Luuc Eisenga hoogstpersoon lijk aangesteld om zich nadien op zichtig te bemoeien met de benoe ming van de trainer. Het gedram van Edelenbos, door de drie groot aandeelhouders vooruitgeschoven, heeft NAC een half jaar vertraging opgeleverd. Broods bijtende cynisme, de volgens spelers verouderde trai ningsmethodieken, saaie en een tonige oefenstof in combinatie met zijn geringe empathisch ver mogen hebben hem de kop gekost. Op de werkvloer werd hem ver weten met de beschuldigende vin ger naar anderen te wijzen in plaats van zich kwetsbaar en zelf kritisch op te stellen. Naar buiten toe gaf hij te kennen dat sommige spelers, die hij geregeld publieke lijk afbrandde, tactisch inzicht missen, tegenstanders uit hun rug laten lopen en hun afspraken niet nakomen. Of ze werden beticht van speeltuinvoetbal. Kleedkamer Met het in de voorbereiding in zes van de zeven oefenduels opstellen van een speler die slechts zijn con ditie op peil kwam houden (Grad Damen) leverde hij veel van zijn krediet in. Het leidde tot de eerste zicht bare clash met Van Den Abbeele die weigerde om Damen een nieuwe overeenkomst aan te bie den, terwijl Brood de voetballer in kwestie persoonlijk beloofd had dat hij een contract zou krijgen. Het zorgde in de kleedkamer voor A Ruud Brood. foto bsr agency gefronste wenkbrauwen. Ruud Brood weigert de hand in eigen boezem te steken en ont houdt zich voorlopig van com mentaar. De waarheid is dat ne gentig procent van de spelersgroep van NAC klaar was met de onvoor spelbare en marchanderende Brood. Hij regeerde volgens de verdeel-en-heerspolitiek, zette mensen tegen elkaar op, gedroeg zich afstandelijk en uit de hoogte, snauwde collega's zonder pardon af en brak personen eerder af dan dat hij ze motiveerde. Dat spelers van een papier moesten lezen dat ze niet bij de se lectie zaten, wekte ook al onbe grip. Het vertrek van Brood is voor alle partijen het beste. Daar is niets verrassends, vreemds of geks aan omdat hij zich bij NAC op alle ter reinen simpelweg onmogelijk had gemaakt. PRIJZENGELD donderdag 2 januari 2020 GO directie en iedereen die op zijn pad kwam. Zijn medestanders, Regillio Vrede voorop, de assistent die door niemand serieus werd ge nomen, waren op een hand te tel len. Fallon Sherrock. FOTO REUTERS Michael van Gerwen verloor met duidelijke cijfers van Peter Wright. FOTOBSR AGENCY LONDEN Fallon Sherrock neemt niet deel aan het WK voor vrouwen van de BDO, dat zaterdag van start gaat. Het management van de Engelse meldde verschillende redenen voor de afmelding, waaronder 'onverwachte veranderingen' in het toernooi. Vermoedelijk wordt daarmee de halvering van het prijzengeld bedoeld. Sherrock (25) schreef deze maand op het WK van de prof- bond PDC dartsgeschiedenis door als eerste vrouw van een man te winnen. Ze reikte tot de derde ronde in het Londense Alexandra Palace. Die prestatie leverde haar onder meer een uit nodiging op voor de World Series of Darts. Voorzitter Des Jacklin van de BDO stuurde de darters deze week een brief met daarin de mededeling dat de ticketverkoop voor het WK (van 4 tot en met 12 januari in de The 02 van Londen) zwaar tegenvalt en de organisa tie geen nieuwe sponsors heeft kunnen vinden. Voor de vrouwen betekent dit dat de wereldkampi oene niet 20.000, maar nog slechts 8.000 Engelse pond wint (zo'n 9500 euro). Sherrock won het WK voor vrouwen nooit. Ze speelde in 2015 wel de finale. Die verloor ze van landge note Lisa Ashton.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 21