Gedwongen vertrek coach Brood bij 20 DARTS WK (PDC) IN LONDEN Alle elf finales die Peter Wright tegen Michael van Gerwen gooide, verloor de Schot. Gisteravond gooide hij het MVG-juk van zich af: 7-3. Het leverde hem de wereldtitel op. Kort Voetbal VDP gaat door met winnen Ook in het nieuwe jaar gaat Mathieu van der Poel (foto) gewoon door met winnen. De wereldkampioen won gisteren overtuigend de Grote Prijs Sven Nys in Baal, het was al zijn zeventiende crosszege deze winter. Van der Poel droeg voor het eerst de namen van zijn nieuwe sponsors op zijn regenboogtrui. De bedrijven Alpecin en Fenix hebben voor veel geld de sponsoring van Corendon en Circus overgenomen. Van der Poel kwam over de finish met een voorsprong van 23 se conden op de Belg Iserbyt. Bij de vrouwen won de Nederlandse Ceylin Alvarado. Lindvik klopt Kobayashi De Noorse skispringer Marius Lindvik (foto) heeft verrassend de tweede wedstrijd van de Vierschansentournee gewonnen. De 21-jarige Lindvik maakte gisteren in Gar- misch-Partenkirchen een einde aan de zege reeks van de Japanner Ryoyu Kobayashi. Lindvik liet de Duitser Karl Geiger achter zich. Kobayashi werd slechts vierde. Fraaie treffer Jahanbakhsh Alireza Jahanbakhsh heeft Brighton in de thuiswedstrijd tegen Chelsea met een schit terende omhaal een punt bezorgd: 1-1. Tot tenham Hotspur leed bij Southampton de zevende nederlaag van het seizoen: 1-0 Lei cester City blijft tweede op de ranglijst na de 0-3 zege bij Newcastle United. Flitsen Voetbal Renstal Het bekt zo lekker als de mastercal- ler bij het darts een speler kan aan kondigen als 'back to back champion of the wooooooooorld'.... Michael van Gerwen heeft alles al minstens een keer gewonnen in het circuit van de PDC, maar die geuzennaam heeft hij nog niet. Ook niet na de WK-fi- nale van gisteravond tegen Peter Wright. De naam van Mighty Mike stond nog net niet in Sid Waddell Trophy gegraveerd; hij was veruit favoriet in de eindstrijd. Niet zozeer vanwege zijn prestaties dit toer nooi, want die waren niet echt om over naar huis te schrijven. Maar in de elf finales die hij tegen Peter Wright gooide tot dusverre, trok hij altijd aan het langste eind. De Vlij- menaar 'zat in het hoofd' bij de flamboyante Schot, die daarom deze WK-finale ook wel niet zou winnen, was de algehele opinie. Van Gerwen was op dit WK nog niet echt tot het uiterste gedreven tot en met de halve finale, vertelde hij zelf ook na die partij tegen Aspi- nall. Als Wright hem daar wel toe zou dwingen, dan ging het gaspe daal echt wel tot op de bodem, be loofde de Vlijmenaar. Maar zo ging het niet gisteravond in Alexandra Palace. Wright deed wat hij moest doen; hij zette de regerend wereld kampioen onder druk. Maar bij Van Gerwen haperde het gaspedaal; hij kon het slechts bij vlagen helemaal indrukken. Van 2-0 achter in sets naar 2-2 bijvoorbeeld. Maar erop en erover, het ge beurde niet dit keer. Wright zat in 'the zone' en bleef ongestoord een prima gemiddelde gooien. Gekop peld aan een uitgooipercentage van rond de zestig procent zette hij Van Gerwen behoorlijk voor het blok. En die kwam daar niet omheen of doorheen. Ook zijn driepijlsgemid- delde was finale-waardig, maar met zijn uitgooien wilde het maar niet lukken. Dat kostte hem de kop. Waar hij normaal gesproken dode lijk is in beslissende vijfde legs in een set, daar ging het nu te vaak mis. Vooral op de dubbels dus. En Peter Wright, eerder deze week nog door Raymond van Bar- neveld, die Snakebite op het hart drukte niet altijd maar 'de Nice Guy' te willen zijn, bleef onver stoord. Liep uit naar 6-3 in sets, hoe Van Gerwen ook zijn best deed om terug te komen in de wedstrijd, met soms ook indrukwekkende scores. Het was niet genoeg. Peter Wright had gelijk toen hij samen met zijn vrouwe zes van zijn kleurrijke outfits had uitgekozen voor het WK van 2020 en zes kleu rencombinaties voor zijn hanen kam had bedacht. Zes partijen.... tot en met de finale dus. En het op gebouwde vertrouwen gedurende het toernooi bleek voldoende om 'de vloek van Van Gerwen' van zich af te schudden. Voor de Vlijmenaar begint de jacht op de wereldtitel van 2021. Vorig jaar sprak Van Ger- wen uit dat hij gemiddeld eens in de twee jaar het WK wilde winnen, dat vond hij een realistische doel stelling. Zijn eerste pakte hij in 2014, z'n tweede in 2017 en num mer drie in 2019. Met die van 2021 behoudt hij het ritme van om het jaar. Maar de titel van 'back to back world champion' laat nog minstens twee jaar op zich wachten. Ach, heeft Van Gerwen tenminste nog iets te winnen wat hij nog nooit won. ,,Deze nederlaag moet ik me zelf verwijten'', vertelde Mighty Mike op het podium na de neder laag. ,,Ik miste teveel belangrijke dubbels en Peter strafte dat steeds goed af. Ik zal zorgen dat ik volgend jaar nog sterker terug kom.'' ANALYSE Het ontslag van Brood had nooit plaatsgevonden als hij niet tegen de wil van de directie was aange steld als trainer van NAC. De 57- jarige Brood was gewoonweg de verkeerde trainer voor deze jonge spelersgroep zoals Mitchell van der Gaag vorig seizoen op het ver keerde moment instapte en een verkeerd gecomponeerde selectie in zijn maag gesplitst kreeg. De selectieve verontwaardiging over het beëindigen van een ver standshuwelijk, in zekere zin een schijnhuwelijk, wekt meer verba zing dan het vertrek van Brood. De trainer die zijn geloofwaardigheid voor het begin van de competitie goeddeels had verloren met de af faire Grad Damen en nooit het vertrouwen van de spelers had, heeft NAC niets gebracht. Hij kon niet voorkomen dat de club roem loos degradeerde (5 punten uit 8 wedstrijden, red.) en heeft in de eerste divisie het elftal zelden een hoogstaande wedstrijd laten spe len. Slechte resultaten, geen her kenbaar of ingespeeld team, weke lijks een andere opstelling en doorgaans onbegrijpelijke wissels. De treurige zesde plaats met 34 punten uit 20 wedstrijden spreekt boekdelen. Op een enkeling na bij NAC laat niemand een traan om de weinig geliefde Brood. De aanhoudende interne strijdjes werden als ver moeiend ervaren. Hij lag in de clinch met spelers, medische staf, Op een enkeling na laat niemand een traan om het vertrek van trainer Brood Quote van de dag 'Een vreemd gevoel om te spelen om de wereldtitel en een paar weken later al hetzelfde te ervaren.' donderdag 2 januari 2020 GO WIELRENNEN SKIËN VOETBAL Wilfried Tsonga maakt half februari zijn opwachting op het ABN AMRO Tennis Tour nament in Rotterdam. De Franse nummer 29 van de wereld won het evenement in 2017. Mike van Beijnen is weg bij Barcelona. De 20-jarige rechtsback, die afgelopen zomer NAC verliet voor de Catalaanse club, te kende een contract voor 1,5 jaar bij het Turkse Genglerbirligi. FC Utrecht verhuurt spits Patrick Joosten (23) de rest van het seizoen aan Sparta. Chelsea heeft het afgelopen seizoen een verlies van 114 miljoen euro geleden. Dat was vooral te wijten aan dure aankopen, de ontslagkosten van coach Maurizio Sarri en het gebrek aan inkomsten uit de Champi ons League. SU De supporters van Olympique Lyon hebben Memphis Depay als beste speler van 2019 geko zen. De aanval ler kreeg 54,6 procent. Depay herstelt van een zware knieblessure. Coureur Ro bert Kubica blijft ook dit jaar betrokken bij de Formule 1. De 35-jarige Pool fungeert komend jaar als reserverij der van de ren stal van Alfa Romeo. Wright verlost zich eindelijk van MVG-vloek Max van der Put Londen Het gemiddelde van winnaar Peter Wright tegen Michael van Gerwen. De 19 jaar oudere Schot won 586.000 euro. Als een trainer zich onmogelijk maakt en alles en iedereen bin nen de club tegen zich in het harnas jaagt, is een vertrek on vermijdelijk. De positie van Ruud Brood, dinsdag aan de kant gezet ondanks een contract tot medio 2020, was bij NAC on houdbaar geworden. Yadran Blanco Breda O a 0) fetmi* —De Canadese tennisser Denis Shapovalov over de nieuwe ATP-Cup

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 20