VOORALLE EENMANSZAKEN GELDT NU HET NIEUWE BTW-ID EUWS 11 Meer overstappers door lager voordeel bij collectieve verzekeringen CH ECK OF U AAN ALLES H EBT GEDACHT Gelukkig 2020 namens Harry, Meghan en Archie BELASriNGDIENST.NL/BTW-1 Oplossing kerstcrypto van 24 december: De vergelijkers komen uit op een recordaantal overstappers. ,,Het lijkt erop dat een groep Nederlan ders in beweging komt die niet eer der is overgestapt. Met dank aan de verlaging van de collectiviteitskor ting van maximaal 10 naar 5 procent'', reageert directeur Hans de Kok van Pricewise. Zijn vergelijkingssite schat in dat voor 2020 zo'n 20 tot 30 procent meer overstappers te noteren zijn dan voor 2019. Andere vergelijkers zien een soortgelijk beeld. Het aan tal overstappers bij Independer lag maandag al zo'n 20 procent hoger dan op 30 december 2018. ,,En vorig jaar was dat aantal overstappers al hoog in vergelijking met voor gaande jaren'', voegt Jochum Veer man van Independer eraan toe. De precieze cijfers komen later dit jaar. De site Zorgkiezer had het ook flink drukker dan voorgaande jaren. Daar steeg het aantal vergelijkers en overstappers met 50 procent. ,,Ik verwacht dat we uitkomen een re cord'', zegt directeur Peter Ruys van Zorgkiezer. Het laatste record da teert van 2013; toen stapte 7,3 pro cent van de zorgverzekerden over. Vorig jaar werd het op één na hoogste record geboekt, 1,2 miljoen mensen (precies 7 procent) wissel den van verzekeraar. Ook de andere grote vergelijkers sluiten, gezien de extreme drukte vlak voor de jaar wisseling, een nieuw record niet uit. Bij verzekeraars als CZ en VGZ was het minstens zo hectisch als bij de vergelijkers; ook zij ontvingen flink meer telefoontjes en overstap pers. Bij Ditzo was het zelfs zo druk dat het systeem gisteren verschillende keren haperde. „Exacte cijfers geven we niet, maar we zien wel een sig nificante toename van het aantal overstappers'', reageert een woord voerder. De verzekeraar kreeg gis teren 1,5 keer zoveel telefoontjes dan waar ze op gerekend had. Collectiviteit Dat zoveel meer mensen bezig zijn met hun zorgpolis, heeft volgens de vergelijkingssites en verzekeraars vooral te maken met de verlaging van de collectiviteitskorting. Die gaat van maximaal 10 procent naar 5 procent, en die maatregel treft liefst 6 miljoen verzekerden. ,,Dat scheelt bij veel mensen al snel zo'n 60 euro per jaar. We zien dat dit vooral veel oudere mensen aan het denken zet en dat een groep over- i Veel verzekerden kiezen voor laag eigen risico en een aanvullend pakket stapt die nog nooit eerder van ver zekeraar is veranderd'', zegt Ruys van Zorgkiezer. Ook de vergelijkers Independer en Pricewise denken dat de korting zorgt voor fors meer overstappers; zij zien vooral mensen in de leef tijdscategorie van 40 jaar en ouder in beweging komen. ,,Het zijn vooral mensen die al langere tijd bij een van de vier grote verzekeraars collectief verzekerd waren en nu de overstap maken naar een goedko per alternatief', vult De Kok aan. Een andere verklaring dat er fors meer overstappers zijn, is volgens de Pricewise-directeur de onder linge premieverschillen. Het ver schil tussen de goedkoopste en duurste basisverzekering bedraagt al gauw zo'n 40 euro per maand. Ook de premies van de aanvullende verzekeringen lopen sterk uiteen. Vergelijkingssites zien dat meer mensen kiezen voor het 'zekere'; zo gaan ze vaker voor het laagste eigen risico van 385 euro en houden de meesten hun aanvullend pakket. ,,Er wordt hooguit gekozen voor een goedkopere variant, maar we zien niet dat mensen massaal hun aanvullende verzekering stopzet ten'', aldus De Kok. Belastingdienst donderdag 2 januari 2020 GO Run op andere zorgverzekering De laatste dagen van het oude jaar zijn traditioneel het drukst bij zorgvergelijkingssites en zorgverzekeraars, maar dit jaar leek het extremer dan anders. Het aantal overstappers is fors hoger en er kwamen meer vra gen binnen, blijkt uit een rond gang. Vooral ouderen waren druk met hun verzekering. Natasja de Groot Rotterdam Prins Harry met Archie. foto sussex royal Prins Harry en zijn vrouw Meghan hebben de wereld gelukkig nieuw jaar gewenst met een kiekje van Harry met zoontje Archie. ,,We hopen dat 2020 jullie gezondheid en blijvend geluk brengt'', aldus de hertog en hertogin van Sussex op Instagram. Harry, met een glimlach van oor tot oor, geniet met zijn in mei ge boren zoon van het buitenleven. Beiden zijn goed ingepakt tegen de kou. De foto is waarschijnlijk gemaakt in Canada, waar de Sus- sexes de feestdagen doorbren gen. De nieuwe foto is te zien in een filmpje waarin Harry en Meghan op de tonen van Coldplay terug blikken op 2019. ,,We vonden het geweldig om zoveel mensen van over de hele wereld te ontmoe ten'', schrijft het stel, dat in 2019 naar onder meer Zuid-Afrika ging, bij de beelden. ,,We kunnen niet wachten om volgend jaar nog meer mensen te ontmoeten.'' Tf> bo Maak er wat moois van

Provinciale Zeeuwse Courant | 2020 | | pagina 11