a 12 ZEELAND JUBILEUM BRABANTS FAMILIEBEDRIJF Met een verhuizing naar bedrijventerrein T58 in Tilburg gaat Horsten Leatherware met tassenmerk Burkely een nieuwe fase in. De derde generatie zet de koers uit in dit Goirlese familiebedrijf dat 75 jaar bestaat. Het ontwerpteam van Horsten Leatherware in Goirle is samen met Bri gitte Horsten net naar Parijs geweest. Ze bezoe ken onder meer wereldsteden om sfeer te proeven en winkels te zien om inspiratie op te doen voor weer een nieuwe collectie Burkelytassen. Wat worden de nieuwe modekleu ren, wat kun je met het gegeven dat er steeds meer aandacht komt voor natuur? Met het feit dat de fiets het inmiddels steeds vaker wint van de auto? ,,We hebben een nieuwe collectie leren tassen die volledig waterdicht zijn. Die lijn is vooral voor de Neder landse en Scandinavische markt ont worpen", weet Preben Horsten (28). Hij staat aan het hoofd van het jarige familiebedrijf en kan met kleur ver tellen over het merk Burkely. Zelf be moeid hij zich niet actief met de ont werpen. ,,Onze ontwerpers hebben geen tien meningen nodig'', zegt hij daarover. ,,Mijn gedachten gaan meer uit naar welke kant het bedrijf zich ontwikkelt.'' Ruim zeven jaar geleden kwam Preben een half jaartje overbruggen voordat hij zijn studie commerciële economie kon afmaken. Eerst in het magazijn, wat later hielp hij met de inkoop en nam hij een stukje ver koop voor zijn rekening. Een aantal klanten neemt nog altijd rechtstreeks met Preben contact op, weet zijn va der Cees Horsten (69). Die dat wel begrijpt. Hoewel Cees afscheid heeft genomen als directeur van het be drijf, gaat hij heel af en toe ook nog naar een klant. Omdat je nu eenmaal een band opbouwt. ,,Natuurlijk had ik de hoop dat Pre- ben het bedrijf over zou willen ne men, maar we wilden hem zeker niet dwingen. Je moet dit met liefde en plezier doen'', zegt Cees, een paar da gen nadat het familiebedrijf het 75- jarig bestaan uitgebreid heeft ge vierd. Een bloeiend bedrijf dat vanuit Goirle ongeveer een half miljoen le ren tassen en portemonnees per jaar over heel Europa verkoopt. Voor vrouwen en voor een groeiende groep mannen. Bemoeien Net als zijn zoon bemoeide ook Cees Horsten zich niet met het werk van zijn vrouw Brigitte die jarenlang de tassen heeft ontworpen van Burkely. Twee jaar geleden droeg het echtpaar de leiding over aan hun zoon. ,,Toen had ik ook vijftig jaar gewerkt'', ver ontschuldigt Cees zich enigszins. Preben: „Gelukkig mag ik wel een be roep doen op hun kennis.'' Bijvoorbeeld over het nieuwe pand dat Horsten Leatherware - ook al 75 jaar bekend al Horsten Lederwaren - aan de A58 wil bouwen. Preben Hor sten hoopt dat in 2020 te betrekken want het huidige pand aan de Nobel- straat in Goirle is echt te klein gewor den. Het personeelsbestand is bij voorbeeld verdubbeld sinds Horsten in 1993 is verhuisd van Waalwijk naar Goirle. ,,We willen graag al onze tas sen laten zien in de nieuwe show room. We hebben inmiddels zes mo menten in het jaar dat we een nieuw product leveren'', legt Preben Hor sten uit. De verhuizing is een mijlpaal zoals ook Cees Horsten die heeft gehad in We willen graag al onze tassen laten zien in de nieuwe showroom zijn tijd als directeur van het bedrijf. Al op zijn zestiende besloot Cees dat hij wilde werken in het bedrijf van zijn vader. In de avonduren haalde hij zijn diploma's. Onder leiding van Cees Horsten kwam er eerst de sa menwerking, later de overname van een productiebedrijf in portemon nees in Moergestel. Later kwam daar nog een overname bij van een tassen- producent. En dan nog zo'n grote be slissing: alle productie van leer stop zetten in Nederland en die uitbeste den in India. Groeien Zoon Preben bouwt voort op de fa miliegeschiedenis. Door bijvoorbeeld meer dan ooit in te zetten op het merk Burkely dat door zijn vader in de markt is gezet. ,,We produceren tassen voor grote warenhuizen en merken, maar ons eigen merk kan nog verder groeien. Dat vind ik inte ressant om uit te werken'', aldus de jongste generatie. Sommige zaken blijven wel hetzelfde, vult Cees Hor sten aan: ,,Toen we met Burkely be gonnen, hadden we een paar uit gangspunten. De duurste tas was maximaal 199 gulden en alle tassen van kwalitatief mooi leer. Behalve dat de prijs inmiddels in euro's is, blijven die uitgangspunten overeind: een kwaliteitstas waar iedereen gelukkig van wordt.'' dinsdag 31 december 2019 VL Een kwaliteitstas waar iedereen gelukkig van wordt' Kim Spanjers Goirle/Waalwijk Het tweede pand van links, het hoge, aan de St. Antoniusstraat was het startpunt van Horsten Lederwaren in Waalwijk. Niemand van de familie staat overigens op deze foto die vlak na de bevrijding gemaakt moet zijn. FOTO FAMILIE HORSTEN Cees en Preben Horsten van Horsten Lederwaren in Goirle. FOTO JORIS BUIJS/PIX4PROFS - Preben Horsten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 69