Van Gaal als voorbeeld ZEELAND 11 ACCOUNTANT EN VLOGGER Het miljonairschap is volgens haar maar overschat. Het enige wat telt is de vrijheid hebben om te doen wat je leuk vindt. En dat doet financieel vlogster/ blogster Marjan Heemskerk (34) uit Son. e leeft het 'happy' le ven, zo lijkt het in haar moderne vrijstaande nieuwbouwwoning, i met rode Mini voor de deur en haar knappe verschijning in haar vlogs. Nogal wiedes dat zij als accountant over geld blogt, als je het zelf hebt - toch? Mis. Ook Heemskerk weet hoe het is om krap te zitten. Op het diepte punt nam ze zelfs theezakjes van kantoor mee naar huis om wat anders te kunnen drinken dan water. Als nuchtere Brabantse is Heemskerk de eerste die feilloos door de facade prikt. ,,In Nederland is er een grote groep mensen die in een gouden kooi leeft. Voor de buitenwereld is alles op orde. Groot huis, mooie leaseauto voor de deur, maar door hun studie schuld en fikse hypotheek kunnen ze niet dat andere doen, dat ze eigenlijk liever zouden willen doen. Maar dat zie je niet. Ik denk dat er veel mensen zijn die niet durven erkennen dat ze hun financiën eigenlijk niet zo goed op orde hebben. Dat is wel een ta boe." Leasebak Heemskerk weet waar ze het over heeft. Ook haar voorkomen was als beginnend accountant bij een groot accountantskantoor mooier dan het in werkelijkheid was. ,,Ja ik had een laptop, leasebak en een telefoon van de baas. Dat was een big deal want ik was de enige onder mijn vriendin- MARJAN HEEMSKERK nen. Zij dachten 'die heeft het goed voor elkaar', maar accountancy is niet zo'n goede betaler als iedereen denkt. Als je de hele dag miljoenen van an deren voorbij ziet komen, kijk je op een gegeven moment anders naar geld. Ik was 22 jaar, student-af en in mijn eerste baan. Voor je gevoel komt er dan veel geld binnen, maar als je elke middag uit lunchen gaat, telt het rap op. Ik had totaal niet in de gaten wat er op mijn rekening in maar vooral uit ging." Ze besloot schoon schip te maken. het vakgebied Auditing Assurance en werd in studiejaar 2018 2019 verkozen tot do cent van het jaar in haar vakgebied. Nu haar boek uit is, heeft Heemskerk zichzelf nieuwe doelen ge steld. In 2020 wil ze als het aan haar ligt, televisie maken 'a la Annemarie van Gaal' die ze als haar voor beeld ziet. Door in een modern kasboek (excel) tot in detail haar plussen en minnen bij te houden, kreeg Heemskerk weer grip op haar eigen financiën. ,,Je hoeft afhankelijk van je situatie niet per se alles te laten. Maar je kunt niet én op het terras zitten én roken én uit eten gaan. Je moet kiezen en het moet dui delijk zijn. Daarom ben ik gek op cij fers, cijfers liegen niet." Excelletje Heemskerk kreeg er lol in en besloot in haar vrije tijd, naast haar drukke baan als registeraccountant, haar er varing en kennis te gaan delen om anderen ook op weg te helpen. ,,Ik heb op YouTube afgekeken hoe ik een website moest bouwen en daarna plaatste ik er mijn financiële blogs op. In een excelletje heb ik voor me zelf een businessplan geschreven. Ik had mezelf drie jaar gegeven om te kijken of het iets zou worden, maar mijn schrijven leverde al snel op drachten op. Na drie maanden kon ik het tot mijn verbazing niet meer naast mijn reguliere werk doen. Be drijven uit de financiële sector zagen dat ik een doelgroep aansprak via mijn blogs en vlogs op YouTube die zij lastig konden bereiken. Waaron der ook veel ondernemers. Ik merkte dat er een groot gat is tussen wat ac countants weten en wat zij denken dat een ondernemer weet. Ik vind dat Ik had totaal niet in de gaten wat er op mijn rekening in maar vooral uit ging je al die lastige financiële termen niet zo moeilijk hoeft uit te leggen. Het is geen hogere wiskunde." Haar blogs en vlogs vertaalde ze op verzoek naar een handzaam boek, The happy financial, dat sinds een aan tal weken in de winkel ligt. Daarin doet ze in heldere taal uit de doeken hoe je in vijf stappen je financiële (reële) doel kunt bereiken. Lastig Het lijken open deuren die ze be schrijft, zoals: schrijf al je geldtrans acties op en los je schulden af. Maar de crux zit 'm in de uitvoering. In middels krijgt Heemskerk zo'n tach tig berichten per dag, waaronder na tuurlijk ook veel gedetailleerde, per soonlijke hulpvragen. ,,Dat is wel- eens lastig, maar ik geef geen per soonlijk advies. Ik focus op het gro tere geheel. Natuurlijk wil iedereen de gouden tip weten om rijk te wor den. Nou: die is er niet, behalve eten bij je ouders." En wat betreft die vrijstaande wo ning, rode Mini en haar gelikte vlogs? De woning was een doorberekend zevenjarenplan, opgebracht samen met manlief door jarenlang vakanties in eigen land door te brengen, haar voormalige lease-Mini heeft ze over genomen van haar oud-werkgever en de vlogs filmt ze in haar zelf gecre- eerde studiohoek in haar werkkamer. dinsdag 31 december 2019 VL 'Niet zo heel goed zicht op je geld hebben, dat is een taboe' Lizette van Neer Son en Breugel Marjan Heemskerk- Seeverens is register accountant. In die functie werkte ze eer der bij grote accoun tantskantoren als PwC, BDO en Witlox Van den Boomen. Sinds 2016 blogt en vlogt ze als The Happy Financial over per soonlijke financiën en bespreekt thema's voor ondernemers in het mkb. Onlangs bracht ze haar eerste gelijknamige boek uit. Heemskerk wil met haar platform vooral de boodschap afge ven dat financiën hele maal niet zo saai en in gewikkeld zijn als vaak wordt gedacht. Daarnaast werkt Heemskerk een dag in de week aan Nyen- rode Business Univer siteit. Ze geeft les en begeleidt studenten in Marjan Heemskerk in haar studio. fotos sem WIJNHOVEN/FOTOMEULENHOF

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 68