Broers De Nooijer keren niet samen terug naar China Van Giesen geniet op rug van Furious 9 Dennis (links) en Gérard de Nooijer kwamen vorige week in actie tijdens de Kerstloop in Dishoek. foto lex de meester nuari van dit jaar aan de slag was gegaan bij Dalian Istar H&C Foot ball Club, volgde zijn broer in fe bruari zijn spoor. Bij de voetbalacademie hadden ze de lichtingen van 2006 (Gérard) en 2007 (Dennis) onder hun hoede. ,,Ik heb een mooi en leer zaam jaar gehad'', vertelt Dennis de Nooijer. ,,Dat mijn contract niet werd verlengd was een teleurstel ling, maar dat hoort bij het vak. Ze willen alleen met trainers gaan werken die het Pro Licence-di ploma hebben. Gérard heeft die li centie, ik niet.'' De broers keerden op 20 decem ber terug naar Nederland en brachten de feestdagen door met familie en vrienden. Op Tweede Kerstdag liepen ze samen de Kerst loop in Dishoek. Gérard de Nooijer gaat in januari weer richting China, Dennis de Nooijer wacht rustig af wat er op zijn pad komt. ,,Ik zou best wel weer als trainer in het buitenland willen werken'', zegt hij. ,,Het is goed bevallen en de voorwaarden zijn vaak prima.'' Vlissingen Dennis en Gérard de Nooijer werkten vorig seizoen ook al sa men bij FC Dordrecht. Nadat Gé- rard in november 2018 was ontsla gen, stapte assistent- en spitsen- trainer Dennis de Nooijer op. De laatste was destijds ook hoofdtrai ner van derdedivisionist Hoek. Daar werd hij op 22 december 2018, na de eerste competitiehelft, ont slagen. Nadat Gérard de Nooijer in ja- ,,Furious gaf mij een geweldig ge voel. Hij liep fantastisch", zei Van Giesen. ,,Voor de passages en wij ken kregen we achten. En een heel positief commentaar van de jury over de wijze waarop ik mijn paard heb voorgesteld.'' Merel van Wal lenburg uit Ritthem eiste met de veel impuls door de baan gaande Painted Black-afstammeling Zip de tweede plaats op (62,574). Sharon de Kok ging in Z2 met de ruin Rising Star met de overwin ning aan de haal. De Middelburgse amazone liet de teller van de jury tot 66,63 procent oplopen. ,,Hier ben ik echt heel erg blij mee'', ver telde De Kok. ,,Rising Star gaf mij het 'wauw-gevoel'. Af en toe werd hij wel een beetje sterk, maar hij liep een heel constante proef. De progressie die we de laatste maan den hebben gemaakt konden we eindelijk tonen.'' J eugdinternatio- nal Annemijn Boogaard uit Oude- lande liep met de expressief bewe gende vosmerrie Huphieta naar de tweede plaats (64,85). In L1 ging Kim Alting uit Veere met de vosruin Kobalt Spring met de hoogste eer strijken (68,66). Jes sica Nijpjes uit Sint Laurens schreef met de merrie Kroonfee de klasse L2 op haar naam (69,50). voetbalploeg daarin met 5-2 verlie zen. In de eredivisie eindigde de ploeg in de middenmoot. De rugbyers van Oemoemenoe bereikten in het seizoen 2018-2019 de zogenoemde Plate-finale. Doordat ze die verloren, eindigden de Middelburgers als achtste in de ereklasse. Voor de tweede keer in de club geschiedenis promoveerden de korfballers van TOP Arnemuiden op het veld naar de ereklasse. Ze werden in Eindhoven kampioen in de hoofdklasse door directe concurrent DSC te verslaan. In september wonnen ze bovendien voor het eerst een duel op dat hoogste niveau, waardoor handha ving nu reëel wordt. Talenten Op het EK voetbal onder 17 jaar Mannen Niemand wordt zo vaak genomi neerd bij de Zeeuwse sportver- kiezingen als Hans Peter Min- derhoud. De uit Westkapelle af komstige dressuurruiter is er dit keer voor de elfde keer bij. In 2019 stelde hij zich nog eens nadruk kelijk kandidaat voor een plek in de olympische ploeg. Hij won met de Oranje equipe zilver op het EK en werd indivi dueel tweede op het NK outdoor. Op het NK in door greep hij het goud. Antwan Tolhoek, de sportman van 2018, piekte dit jaar in de zesde etappe van de Ronde van Zwit seriand. De Yerseke- naar won de zware rit naar Flemserberg. Op de steile slotklim presteerde de renner van Jumbo-Visma het om de jagende Egan Bernal - de latere Tourwin naar - achter zich te houden. Eer der reed hij al zijn eerste Ronde van Italië uit. Als knecht van nummer drie Primoz Roglic werd hij 65ste. Voor Milan Vader was 2019 het jaar waarin hij zijn naam defini tief vestigde. De Middelburgse mountainbiker werd in zijn eer ste seniorenseizoen zomaar derde op het Europees kampioenschap in Brno, waardoor hij zeker was van een ticket voor de Spelen. Ook werd hij Nederlands kampi oen en reed hij bij de WofW Cup in Val di Sole de top tien binnen. Ploegen Voor het eerst in de clubgeschie denis haalde Groene Ster VIis- singen de bekerfinale. Zo'n dui zend eigen supporters zagen in v Rotterdam de Walcherse zaal- Bij de mannen gaat het tussen Antwan Tolhoek, Milan Vader en Hans Peter Minderhoud werd Ilham Abali tweede met Ne derland. De finale, waarin de Vlis- singse een basisplaats had, ging na strafschoppen verloren. Abali speelt in de eredivisie bij ADO Den Haag. In haar eerste serieuze wegsei- zoen werd Shirin van Anrooij zo wel Nederlands als Europees kam pioene tijdrijden bij de juniores. Op het WK werd ze nipt geklopt en dus tweede. Als veldrijdster eindigde de Kapelse meermaals in de top tien bij World Cups voor elite-vrouwen en werd ze tweede op het NK voor juniores. Judoka Indy Godschalk is dit jaar pas zestien geworden, maar werd al Nederlands kampioene onder 21 jaar in de klasse -48 kilo. Bij het NK onder 18 jaar eindigde ze als derde. Ze won ook interna tionale toernooien in Eindhoven en Bad Blankenburg. Lichamelijke beperking Parawielrenster Andrea van den Broek uit Middelburg ging de grote afstanden niet uit de weg in 2019. Ze reed onder meer The Ride Dolomites om geld op te halen voor het Fonds Gehandicapten sport. Corné de Koning verloor maar één race dit jaar: tijdens het WK moest de Goese pararoeier zich tevreden stellen met het zilver in de gemengde klasse. Als skiffeur won hij wel goud. Ook zegevierde hij in diverse wereldbekerwed strijden. De koning is al verzekerd van deelname aan de Paralympics in To kio. Rolstoelbasketbalster Sylvana van Hees uit Oud-Vossemeer greep in Rotterdam met Oranje de Euro pese titel. Het team is nu al ge plaatst voor To kio. Van Hees heeft daarmee uitzicht op de Paralympics. Verstandelijke beperking liepen de di verse NK's gesmeerd. De Goese ID- wielrenner werd natio naal kampioen op de weg (zowel tijdens de rit in lijn als de tijdrit) en in het veld. Irma van Duijn kan aan het einde van 2019 nagenoeg hetzelfde zeggen. De ID-wielrenster uit Schoondijke won bij het NK op de weg namelijk goud bij de rit in lijn en de tijdrit. ^Terneuzenaar Otto de Vriendt deed in maart van dit jaar als para- «eiiër- niëe aan de Special Olym- "™nu;'D ha bi. Hij nam een mee naar dinsdag 31 december 2019 GO De broers De Nooijer zijn in 2020 niet meer samen werk zaam in China, waar ze dit jaar onder contract stonden bij Da lian Istar H&C Football Club. Gérard de Nooijer heeft zijn contract bij de voetbalacade mie met één jaar verlengd, tweelingbroer Dennis kreeg geen nieuwe overeenkomst aangeboden. Hij hoopt op een nieuw avontuur, wellicht op nieuw in het buitenland. Barry van der Hooft Marijke van Giesen was tijdens het Oudejaars Dressuurevene- ment Nieuwland de beste in de Zware Tour Intermediate II. De amazone uit Axel liep met de ruin Hexagon's Furious met de score van 64,926 procent naar een overtuigende zege. Lucien Roelandt Nieuw- en Sint Joosland Voor Joan- nathan Duinkerke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41