8 ZEELAND Twee nieuwe spelers voor opponent Hoek Vermeulen weer op pad met Schoofs De Geus minimaal tot 2021 bij Duiveland Niet drie maar vier vrouwen zijn genomineerd voor de provinciale eretitel: Nieuwenhuis, Pattinama- Kerkhove, Terpstra en Van de Ven. Bij de mannen gaat het tussen Minderhoud, Tolhoek en Vader. GENOMINEERDEN DOOR VAKJURY Dammen Derdedivisionist Hoek hervat de competitie op zaterdag 11 januari thuis tegen VVOG. De nummer voorlaatst van de ranglijst wil er in de tweede competitiehelft alles aan doen om zich te handhaven in de derde divisie en daarom heeft VVOG twee nieuwe spelers bin nengehaald. Dean van Ooijen komt per direct over van Westlandia, Yannick Bouw maakt de overstap van VVSB. Bouw, oud-speler van Eemdijk, leverde onlangs zijn spullen in bij de derdedivisionist uit Noordwijkerhout. VVOG, dat in vijftien duels slechts acht punten wist te sprokkelen, is ook nog op zoek naar een nieuwe trainer. Pieter Mulders werd begin de cember ontslagen bij de club uit Harderwijk. Tenniscoach Sven Vermeulen is opnieuw in zee gegaan met Bibiane Schoofs. De 42-jarige Vlissinger verbrak enkele maanden geleden nog de samenwerking met de Rhenense speelster, omdat de twee van mening ver schilden over de te varen koers. Bij het afgelo pen NK in Alphen aan den Rijn coachte Ver meulen Schoofs alweer. Inmiddels is hij op weg met haar naar Nieuw-Zeeland voor het eerste toernooi van 2020. Daarna volgt in Mel bourne het kwalificatietoernooi van de Aus tralian Open. Schoofs staat op de 168ste plek van de wereldranglijst. Onder Vermeulen maakte ze de afgelopen jaren veel progressie. Rohan de Geus is ook volgend seizoen hoofd trainer bij voetbalvereniging Duiveland. De oefenmeester heeft zijn contract met één jaar verlengd. De nieuwe overeenkomst loopt nu tot medio 2021. De Geus is momenteel aan zijn tweede sei zoen bezig bij Duiveland. In zijn eerste jaar werd hij met de club uit Oosterland kampioen van de vierde klasse B. Eén niveau hoger is Duiveland in de derde klasse B nu een goede middenmoter. Na elf duels heeft de ploeg van De Geus vijftien punten, goed voor de achtste plaats. Rohan de Geus was eerder trainer bij onder meer Apollo'69, Lewedorpse Boys en JVOZ. Tankloop Vlissingen De 28ste juli was een magische dag. Binnen twee uur plaatsten twee Zeeuwse mountainbikers zich voor de Olympische Spelen van komende zomer in Tokio. Mi lan Vader en Anne Terpstra zijn daarom vanzelfsprekend genomi neerd voor een provinciale sport- prijs. Maar ze winnen niet auto matisch; de concurrentie is dit jaar immers moordend. Op donderdag 13 februari is in het Goese theater De Mythe de 31ste editie van het Zeeuws Top sportgala. Een vakjury heeft zes tien individuen en drie ploegen genomineerd voor in totaal zes prijzen. Opvallend én tekenend voor hoe goed 2019 als sportjaar was, is dat er bij de vrou wen vier in plaats van drie kandi daten zijn. Vrouwen Jeanine Nieuwenhuis raapte het nodige goud op dit jaar. De dres- suuramazone uit Serooskerke werd in de categorie U25 tweemaal Europees kampioen en greep ook de nationale titel. Ook tijdens het prestigieuze CHIO van Aken zege vierde ze met TC Athene in de hoogste jeugdcategorie. Tennisster Lesley Pattinama- Kerkhove won in 2019 liefst drie enkelspel- toernooien en vijf dubbeltoernooien. Zo goed deed de Zierikzeese het in beide disciplines nog nooit. De meeste indruk maakte ze echter op Wimbledon, waar ze door een memorabele overwinning op Sa bine Lisicki voor het eerst het hoofdtoer nooi be reikte. Als eerste Nederlandse ooit won Anne Terpstra dit jaar een we reldbekerwedstrijd. Mede door die zege in Andorra steeg de uit Zie- rikzee afkomstige mountainbike ster naar de eerste plaats van de wereldranglijst. Op die plek staat ze nu al vier maanden. Op zowel het EK, waar ze zich kwalificeerde voor Tokio, als het WK werd ze vierde. Nancy van de Ven eindigde als tweede in het wereldkampioen schap voor vrouwen. De Vlis- singse motorcrossster won bij de Grand Prix van Valkenswaard één van de manches. Daarnaast pakte ze met landgenote Shana van der Vlist de eindzege in de Motocross of Nations, min of meer het EK voor landenteams. dinsdag 31 december 2019 VOETBAL TENNIS VOETBAL Sven Vermeulen (links) met tennisster Bi biane Schoofs. FOTO PIM RAS Rohan de Geus (m) gaat voor een derde seizoen bij Duiveland. archieffoto sv duiveland I Johnny de Leeuw (foto) uit Goes is met overmacht win naar geworden van het Kerst- sneldamtoer- nooi in Zierik- zee. De veel voudig Zeeuws sneldamkampi- oen won alle acht te spelen partijen. Thuis- speler Jos de Wild eindigde als tweede, Wim Koppejan (Goes) werd derde, voor Kees Rijk uit Lewedorp en Bert Visbeen uit Melissant. Roeland van Vliet Het Zeeuwse atletiekjaar wordt vandaag afgesloten met de Tankloop. In Westkapelle komen bijna 400 deelne mers in actie op de 5, 10 of 20 kilometer. De start van de 10 km is om 12.00 uur bij de tank op de dijk in Westkapelle. De 5 en 10 km starten om 12.30 uur. '*r /v. Tcv. Concurrentie is groot bij Zeeuws Topsportgala KOSTER, EpA-EN FRANK DE ROO Bij de vrouwen zijn vier spor ters genomineerd: Anne Terp stra (links), Nancy van de Ven (boven), Lesley Pattinama-Kerk- hove (midden) en Jeanine Nieu wenhuis (rechts). foto's leanjo de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40