Kerkschip moet 1 maart weg uit Vlissingen 7 BURGEMEESTER VOORDRACHT De Zeeuwse Loesje-schrijvers hebben zich over de burgemeesters kwestie in Kapelle gebogen. Dat leverde een opvallende kandidaat op voor als 'Huub zijn Hieltjes licht'. Wie die kandidaat dan mag zijn? Tadaaa: Pluk van de Petteflet! PLUK VAN DE petteflet /.C Het is een opmerkelijke kandidaat, dat is ze ker. Maar toch ook weer niet zó heel erg gek. Want als creatie van één van de beroemdste Kapel- lenaren, schrijfster Annie M.G. Schmidt, veroverde Pluk de harten van iedereen. En moest de 'Beste Burgemeester voor Kapelle' niet een burgemeester zijn voor alle in woners, volgens de profielschets? Daarbij komt dat Pluk in het ver leden heeft bewezen een verbin der en een bruggenbouwer te zijn. Met een gezonde dosis lef en in ventiviteit wist hij immers al de Torteltuin van de ondergang te redden. Daarbij kreeg hij partijen die lijnrecht tegenover elkaar stonden weer op één lijn. Dan moet het met zijn daadkracht, en een paar hasselbraamstruiken, zelfs mogelijk zijn om Gemeente belang en wethouder Herselman in één commissie te krijgen. Pluk zou ook een prima ambas sadeur en belangenbehartiger zijn voor de gemeente. Als er iemand is die inwoners en ondernemers (denk aan meneer Pen) aan zich weet te binden, is hij het wel. En netwerken kan hij als de beste. Mocht zijn werk echter toch niet net genoeg zijn dan heeft hij altijd nog mevrouw Helderder, die alles piekfijn schoon houdt. Blaaspijpen Met zijn daadkracht, een ander punt uit de profielschets, krijgt Pluk het vast voor elkaar om het probleem met het bruggetje in Wemeldinge op te lossen. Daar- voor hoeft hij slechts in de Hasse- lerwaard zijn goede vriend, de Heen en Weerwolf, te overreden zijn werkzaamheden voort te zet ten in de jachthaven aan de Oos- terschelde. Als portefeuillehouder openbare orde en veiligheid kan Pluk altijd een beroep doen op de Stamper tjes. Deze boa's-in-de-dop dein zen nergens voor terug en krijgen met hun blaaspijpen alles en ie dereen zo weer in het gareel. Daar naast is Pluk betrokken, besluit vaardig, communicatief en (be stuurlijk) sensitief. Allemaal pun ten die in de profielschets worden gevraagd. Dat Kapelle geen ambtswoning in de aanbieding heeft voor de nieuwe burgemeester is voor Pluk ook geen probleem. Daar is vast nog wel een mooi plekje voor te vinden. Aan de rand van Kapelle staat immers een prachtig stulpje te koop. Op die locatie, aan de Maalstede, kan Pluk een zelfvoor zienend blauw torenkamertje la ten bouwen. Van daaruit heeft hij dan een prima overzicht over heel de gemeente. Van Schore tot aan Wemeldinge. Als je het zo bekijkt is Pluk in derdaad de 'Beste Burgemeester voor Kapelle'. Met dank aan Loesje. MISSCHIEN KAN DE NIEUWE BURGEMEESTER VAN KAPELLE WORDEN j De Vlissingse wethouder Els Ver- hage (havenbeheer) herkent zich niet in de kritiek van abt Abibos en zijn zusters dat de gemeente hen zakelijk en kil behandelt. ,,We zijn juist uiterst coulant en coöperatief geweest en hebben een oplossing gevonden voor de meeste proble- men. Het bedrag dat de kloosterge meenschap nog moet betalen voor de gevolgen van brand op hun sloep mogen ze bovendien in termijnen betalen." Verhage benadrukt dat ze een week voor Kerstmis een 'open en vriendelijk' gesprek had met vader abt en een advocaat. In dat gesprek is onder meer overeengekomen dat de kloosterlingen hun schuld in ze ven termijnen mogen aflossen. De bewering van de abt dat ze te veel moeten betalen, omdat ze ook moeten opdraaien voor berging van de sloep, is voor zijn rekening, stelt de wethouder. ,,We hebben na vraag gedaan bij brandweer en po litie en hebben te horen gekregen dat de brand op zorgvuldige wijze volgens de regels is bestreden. De brandende boot is weggesleept om de Elia II zo min mogelijk schade op te laten lopen. Er worden niet meer kosten in rekening gebracht dan er zijn gemaakt." Het idee dat de kloosterlingen zo'n tien mille aan de gemeente moeten betalen, klopt niet, onder streept de wethouder. De kosten die op de opvarenden van de Elia II worden verhaald, belopen ruim vijfduizend euro. Dat de opvaren- We zijn uiterst coulant en coöperatief geweest den nog meer rekeningen moeten voldoen, snapt Verhage. ,,Mede daarom zijn wij de abt en de zusters welwillend tegemoetgekomen door de betalingen te spreiden. Ook laten we het schip nog twee maan den langer in de binnenhaven toe, terwijl de haven alleen voor mari tieme doeleinden is bedoeld." Nog vóór nieuwjaar een andere aanlegplek voor de Elia II vinden, lukte niet. Verhage: ,,Maar we ho pen eind deze week een ligplaats met stroom en watervoorziening aan te kunnen bieden. Op de hui dige aanmeerplek vinden binnen kort nieuwe ontwikkelingen plaats." De abt en zijn zusters wil len als kloostergemeenschap aan boord leven, maar de brand heeft uitgewezen dat dat niet verant- woord is, stelt de wethouder. ,,Als gemeente moeten we de regels handhaven en daarom ben ik ook heel blij dat ze nu slaapgelegenheid aan wal hebben." Abt Abibos verwacht komend jaar nog nodig te hebben om de Elia II helemaal af te maken voor een taak als rondreizend kerkschip. De abt en zijn zusters beklemtoonden de afgelopen weken dat ze niet de intentie hebben om kerkdiensten in de Vlissingse haven te houden. Het bestaan als kerkschip gaat pas in als ze vertrekken voor een rond reis door Europa langs steden in wier contreien een behoorlijke Ge- orgisch-orthodoxe geloofsgemeen schap is. Maar Verhage meldt dat het schip op 29 februari de Vlis- singse haven echt moet verlaten. li zir s»- Pluk vindt een huisje Pluk had een klein rood kraanvragentje. Hij reed. ermee door de hele stad en dij zocht naar een huis om in te vronen. Af en toe stopte hij"En dan vroeghij aan de mensen: 'Weet u niet een Tams voor me? Dan dachten de mensen even na en zeiden 'Nee.' Want alle huizen -waren vo\. dinsdag 31 december 2019 GO Loesje hijst Pluk op 't Kapelse pluche Willem Adriaansens Kapelle Pluk van de Petteflet is in Kapelle een bekende verschijning. foto marcelle davidse De gemeente Vlissingen hoopt vlak na nieuwjaar een alterna tieve aanlegplaats voor de Elia II te hebben gevonden. Het 'kerk schip' van Georgisch-orthodoxe kloosterlingen kan waarschijn lijk tot 1 maart een stukje ver derop aan de Visserijkade aan meren. René Hoonhorst Vlissingen -Els Verhage, havenwethouder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39