Paauwenburg blij met 'huiskamer' in wijkgebouw IN DE REGIO 6 Sloop begint oktober2021 MIJN DORP, MIJN STAD Overigens is dit de planning die Woongoed Middelburg voor ogen staat. De gemeente Middelburg gaat nog onderzoeken of de huizen de status van gemeentelijk monument verdienen. Daarna zijn nog allerlei gerechtelijke procedures mogelijk Dat kan oplopen tot vijf a zes jaar. Woongoed werkt de eigen plan ning inmiddels verder uit. De bewo ners kunnen in januari aangeven of Laten we samen als bewoners de wijk netjes houden -Woongoed ze na de sloop willen terugkeren in een nieuw huis op dezelfde plek. Woongoed Middelburg stuurt ko mende maand een vragenlijst met verhuiswensen rond. Wie niet terug wil naar de wijk, kan vragen om een ander huurhuis. De vragenlijst is belangrijk bij het uitwerken van de sloopplannen, stelt Woongoed in een nieuwsbrief. Mensen die naar een nieuw huis in de wijk terug willen, komen tijdelijk in een wisselwoning. Woongoed wil op tijd weten hoeveel van die wis selwoningen nodig zijn. Dat heeft ook gevolgen voor de volgorde van welke Briëthuizen als eerste worden gesloopt, stelt Woongoed. In totaal wil Woongoed 135 Brië- thuizen slopen. De betrokken be woners krijgen een brief anderhalf jaar voordat hun woning plat gaat en vanaf dat moment kunnen ze ge bruik maken van verschillende rege lingen. Ze krijgen bijvoorbeeld voorrang als ze willen verhuizen naar een ander huurhuis. Ook krij gen ze een verhuiskostenvergoe ding. De eerste brieven worden in april 2020 verstuurd, kondigt Woongoed aan. Dat betekent dat de eerste hui zen in oktober 2021 tegen de grond gaan. De huurprijzen gaan daarom voorlopig niet meer omhoog, heeft Woongoed besloten. Intussen benadrukt Woongoed dat reparaties gewoon worden uit gevoerd. Nieuwe badkamers en keu kens worden niet meer geplaatst. Maar de gedachte 'de woningen worden toch gesloopt, dus ze doen toch niks meer' klopt niet, aldus de corporatie. 'Is er iets niet goed of ka pot? Meld dit dan gewoon.' Tegelij kertijd roept Woongoed de huur ders op hun tuinen te blijven onder houden. 'Laten we samen als bewo ners de wijk netjes houden.' Inmiddels zijn twee klankbord groepen met bewoners opgericht. Eén groep bemoeit zich met de sloop van 135 huizen, de andere houdt zich bezig met de renovatie van 74 andere Briëthuizen die wel behouden blijven. De renovatie van deze huizen wordt in 2020 en 2021 uitgevoerd. De zussen Annie Kempe (90) en Suus Verijzer (88) mochten als oudste vaste bezoekers van het centrum van de wijk Paauwenburg de linten doorknippen. Ze kregen hulp van enkele jonge wijkbewo ners en wethouder Els Verhage. De wijkwethouder en voorzitter Wim Meulmeester van De Burgerij wijdden eerder mooie woorden aan het totaal vernieuwde cen trum. Vele van de tientallen bezoekers van de opening, die tevens fun geerde als jaarwisselingsreceptie, hadden toen al laten weten zeer verguld te zijn met de huiskamer. Niet alleen de zitjes bij de bar zijn vernieuwd; de Burgerij heeft ook een heuse bistro en wat nieuw Gisteren werd de 'huiskamer' van De Burgerij officieel geopend keukenmaterieel. Het VSB-fonds, de Stichting Doen en wat kleinere sponsors brachten maar liefst tach tig mille bij elkaar, memoreerde Meulmeester nog maar eens. Dat geld is welbesteed, vonden ook wethouder Verhage en wijk- coördinator Matthijs Bode. Geen van de tientallen aanwezige ge bruikers sprak hen gisteren tegen. De dames van de linedancegroep al helemaal niet. Zij werden welis waar voor de opening door de voorzitter van de dansvloer ge jaagd, maar proostten graag op de opening van de huiskamer. Klachten Klachten over de stoelen, waaruit voor sommigen moeilijk is op te staan door het ontbreken van arm leuningen, hadden de dames niet. ,,Wij blijven fris en vief door het li- nedancen. En we vinden het ge weldig dat we na de dansmiddag in zo'n gezellig ruimte zitten. Kun nen we zelfs een beetje buiten de lijntjes kleuren", lachten Gerry Edelman en Jeannie Stalmans als 'kipjes de voorsten' van de line- dancers. Nieuwjaarsduik op het Badstrand Vogelrestaurant in Terra Maris Bingo dinsdag 31 december 2019 Briëthuizen gaan plat in vijf fases De karakteristieke Briëthuizen in Middelburg worden vanaf ok tober 2021 gesloopt. Dat ge beurt in vijf fases waarin telkens ongeveer dertig huizen tegen de vlakte gaan. Dit staat in een nieuwsbrief die Woongoed Mid delburg heeft verspreid onder de bewoners van de wijk 't Zand. Maurits Sep Middelburg De 'huiskamer' van het Vlis- singse wijkcentrum De Burgerij is al ruim zes weken in gebruik. Maar gisteren werd het knusse caféterras, zoals de ruimte ook wel wordt gezien, officieel ge opend. René Hoonhorst Vlissingen VLISSINGEN Voor iedereen die de oliebollen en cham pagne wilt wegspoelen en het nieuwe jaar fris wilt beginnen houdt Zwemmen Langs Water (ZLW) in samenwer king met Pier 7 een nieuwjaarsduik op het Badstrand in Vlissingen. Inschrijven kan vanaf 12.00 uur op het strand, om 13.30 uur duiken de deelnemers in het water. Voor 3 euro krijg je een herinneringsme daille en een warme muts mee naar huis. Een deel van de opbrengst gaat naar stichting ALS en hetjeugdfondsspor- tencultuur. OOSTKAPELLE Voor vogels is het in de winter moeilijk om eten te vinden. In het Schar relLAB in Terra Maris gaan deelnemers een vogelrestaurant openen, en een menu samenstel len met diverse smaken voor verschillende vo gels. Er wordt een ket ting geregen, een snoe- prol geplakt en een vet bol gemaakt. De activi teit duurt van 13.30 tot 15.30 uur. i-f Nieuwjaarsduik. foto dirk jan gjeltema MIDDELBURG Activiteitenvereniging Het Bastion houdt zater dag de maandelijkse bingo. De kosten voor zes ronden bingo, een lot voor de loterij en twee consumpties kos ten in totaal 4 euro. De start is om 14.30 uur. Iedereen is welkom vanaf 13.45 uur. DINSDAG GOES Grote markt, 09.00 16.00 uur: Weekmarkt; Gasthuis, 14.30-16.00 uur: Oudejaarsviering met muziek van Alwin; Ter Weel, 14.30-16.00 uur: Oudejaarsviering met zanger Wim Steenbakker MIDDELBURG Markt, 09.00-17.00 uur: Openstelling ijsbaan; Vleeshal, 12.00-17.00 uur: Verkooptentoon stelling Zeeuwse Kunstkring; Drukkery, 14.00 uur: WOENSDAG Dichterlijke oude- DOMBURG jaarsshow Coenraedt Strand Noordduine, van Meerenburgh; 14.00 uur: Nieuw- Café Die Lange, jaarsduik vanaf 15.00 uur: GOES Livemuziek van Grote Kerk, 16.00 Henk&Peter; uur: Nieuwjaars Markt (bij de IJs- Bachconcert Arno baan), 23.00 uur: van Wijk The Countdown MIDDELBURG Sing-a-Long Markt, 11.00-17.00 OOSTKAPELLE uur: Openstelling ijs- Terra Maris, baan 13.30-15.30 uur: VLISSINGEN Vogelrestaurant, Badstrand, 13.30 uur: maak voer voor Nieuwjaarsduik vogels ZOUTELANDE WESTKAPELLE Strandpaviljoen de Nabij 'De Tank', vanaf Strandzot, 12.00 uur: 12.00 uur: Tankloop Nieuwjaarsduik. Dames van de linedancegroep proosten op de officiële opening van 'de huiskamer' in wijkcentrum de Burgerij. Gerry Edelman (uiterst links) en Jeannie Stalmans (tweede van links) hebben het hoog ste woord. FOTO DIRK JAN GJELTEMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 38