Zoeken naar die ene plaat Zeeland telt 635 inwoners meer dan begin dit jaar Niels en zijn chocoladefabriek Zeeuws Topsportgala De groei is vooral te danken aan Goes en Middelburg. Goes, dat vorig jaar nog vrijwel gelijk bleef, kreeg er dit jaar per saldo maar liefst 435 in woners bij. De gemeente komt daar door voor het eerst boven de 38.000 uit: 38.088. De gemeente gedijt door verhui zingen. Er gingen 2314 mensen in de gemeente wonen, terwijl er 1791 ver trokken. ,,Een mooie ontwikkeling", vindt burgemeester Margo Mulder. ,,Het past bij de inzet van ons college om Goes een fijne vestigingsplaats te laten zijn." 50.000 inwoners Middelburg telt 323 mensen meer dan begin dit jaar en gaat in de rich ting van de 50.000 inwoners. De tel ler staat er nu op 48.867. Acht van de dertien Zeeuwse gemeenten zagen het inwoneraantal toenemen. Be halve Goes en Middelburg zijn dat Noord-Beveland (+90), Vlissingen (+87), Schouwen-Duiveland (+80), Veere (+47), Hulst (+41) en Reimers- waal (+37). Zeker de groei van Noord-Beve land is opmerkelijk, want de afgelo pen zes jaar nam het inwoneraantal er steeds af. Dit jaar groeiden alle kernen in de gemeente, met uitzon dering van Colijnsplaat. Dat de bevolking van Zeeland blijft toenemen, komt vooral door dat (arbeids)migranten en anderen zich hier vestigen. Van natuurlijke aanwas is nauwelijks sprake. In de meeste gemeenten overtreft het aantal overlijdens het aantal geboor ten. Verliezers De grootste 'verliezers' over 2019 zijn Sluis (-167) en Terneuzen (-158). Er overlij den beduidend meer mensen dan er kinderen worden geboren, maar dat wordt bij lange na niet ge compenseerd door het aantal men sen dat zich er vestigt. Uit Sluis ver trekken zelfs meer mensen dan er gaan wonen. In de gemeente Ter- neuzen leverden vooral de kernen Sas van Gent (-68), Sluiskil (-38) en Zaamslag (-31) relatief veel bewo ners in. Sluis zag twaalf van de zes tien kernen krimpen. Alleen Aar denburg, Biervliet, Sint Kruis en Sluis groeiden licht. De afgelopen zes jaar is de bevolking van Zeeland met2258 mensen toegenomen Verrassend is dat ook Kapelle het aantal inwoners zag dalen. De ge meente, die de afgelopen jaren ge- staag groeide, sluit 2019 af met 95 bewoners minder. Ook Borsele 54) en Tholen (-31) gaan met iets minder mensen het nieuwe jaar in. In deze gemeenten worden welis waar meer baby's geboren dan er mensen overlijden, maar er trek ken per saldo nog meer mensen weg. Sinds 2013 groeit Zeeland. De af gelopen zes jaar is de bevolking met in totaal 2258 mensen toegenomen. Het gaat om voorlopige cijfers. Deze worden de komende weken bijgesteld. De huidige inwoneraan tallen, zoals de Zeeuwse gemeen ten die hebben opgegeven, zijn ver geleken met de definitieve aantal len op 1 januari van dit jaar, zoals die bekend zijn bij het Centraal Bu reau voor de Statistiek. Niels Hoogenraad is vijftien en helemaal verzot op bonbons. Met name het maken ervan Bij de mannen gaat het tussen Milan Vader, Antwan Tolhoek en Hans Peter Minderhoud It dinsdag 31 december 2019 pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl VLISSINGEN Het was gisteren dringen op de negende editie van de platen beurs in Vlissingen. Talloze liefhebbers van vinyl doorzochten het ruime aan bod. De beurs werd gehouden tijdens het tentfeest Sneeuwbal van café 't Archief aan de Kleine Markt. Onder anderen Ad Everswijk (64, inzet) uit Oost-Souburg was erbij. Hij verza melt platen, omdat hij ze er mooi uit vindt zien. Thuis heeft hij al honderden exemplaren, maar op de beurs kon hij zijn verzameling uitbreiden. Hij heeft de platen Blue van Joni Mitchell en Night- Fighter van Bintangs op de kop getikt. „Ik was specifiek op zoek naar deze platen en ik ben blij dat ik ze hier heb kunnen kopen." Goes en Middelburg groeien Voor het zesde jaar op rij is Zee land flink gegroeid. Volgens de eigen opgave van de gemeenten telt de provincie op dit moment 383.667 inwoners. Dat zijn er 635 meer dan op 1 januari van dit jaar. Rolf Bosboom Vlissingen ZEELAND4 ZEELAND8

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 33