Voornemens 'Vuurwerkbom in woning is aanslag' r~ PÉ 1 urn Kroegbaas dingt mee naar tv-fragment van het jaar 2 WENDY WAGENMAKERS Jg l; Column Goede voornemens, ik begin er niet meer aan. Minder eten, minder drinken, meer bewegen - allemaal nodig, elk jaar weer, elk jaar méér vooral ook, maar aangezien er op nieuwjaars dag niet veel anders op zit dan lamlendig netflixen en lunchen met de laatste oliebollen en het bodempje champagne dat nog rest, zijn de beloften alweer ver broken voor het jaar goed en wel van start is gegaan. andere boeg gooien dan. Volwas sen worden, dat lijkt me wel wat. Geen columns meer schrijven over mijn schoonfamilie, geen collega's meer tekenen tijdens vergaderin gen, socializen op het schoolplein. Koffie leren drinken, het woordje 'druk' mijden als me wordt ge vraagd hoe het gaat, écht bij men sen langsgaan als ik dat beloof te doen. Niet meer 'O God' en 'Jezus' roe pen als ik me in christelijke krin gen begeef, niet meer 'kutkat' zeg gen in het bijzijn van mijn kinde ren, niet meer tekeningen dezelfde dag nog bij het oud papier gooien. Een hond nemen. Dingen loslaten, mensen loslaten, telefoon loslaten. Geen weken meer rondrijden met een veredelde milieustraat in mijn kofferbak. Niet meer in slaap val len tijdens het voorlezen. Geen hond nemen. Minder geld uitgeven, dat zou ook niet gek zijn. Geen rotzooi meer kopen op internet, sowieso niks meer kopen op internet. Avo cado's opeten voordat ze verrotten, me niet pas in februari verdiepen in mijn zorgverzekering, niet meer bij elk klusje op Schouwen-Duive- land een omweg nemen naar Bak ker Ten Hove in Nieuwerkerk. Geen kinderen meer maken. Geen abonnementen meer afsluiten bij sportscholen waar ik toch slechts hooguit in de kleedkamer door Fa- cebook zit te scrollen (maar wel een serieuze smoel zodat iedereen denkt dat ik iets Heel Belangrijks zit te doen). Kijken of er geen paaltjes staan bij het verlaten van een parkeerplaats. Geen rotzooi meer kopen op internet, sowieso niks meer kopen op internet DE STELLING Vandaag: Ik heb liever een appelbeignet dan een oliebol Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters WEER VEEL PROBLEMEN! MET VUURWERK EEN KORT LONTJE Vlissingen weer zonnigste plaats van het land sar Auto over de kop; bestuurder met de schrik vrij MIDDELBURG Optocht van 400 schapen V" V V L |p rf - iivAt ffa De buurt werd rond 01.00 uur op geschrikt door een harde knal. De bewoner was op dat moment aan wezig, laat de politie weten. Het vermoeden bestaat dat zwaar vuur werk naar binnen is gegooid via een gat in een spaanplaat waarmee een raam was afgedekt. Een stuk van het kozijn is door de klap vernield. In de woonkamer lagen hout- en glasscherven. Niemand raakte ge wond. Volgens buurtbewoners is het niet de eerste keer dat de be woonster het slachtoffer is. Op kerstavond vlogen er bij de woning stenen door het raam. Sindsdien was de voorgevel dicht getimmerd met houten platen. Desondanks ontstond er in de nacht naar maandag zware schade na een harde knal rond 01.00 uur. In de straat wordt erover nage praat. ,,Ik zat ineens rechtop in bed", vertelt een omwonende. ,,Ik woon in de buurt maar volgens mij hoorde het halve dorp die knal. Het was echt niet normaal." Hun na men willen de buurtbewoners niet in de krant. ,,We weten wel wie het zijn. Straks komen ze achter ons aan." Over een ding zijn ze het eens. Dit was niet een gebruikelijke vuurwerkvernieling. Dit was een aanslag op de bewoonster. Niet meer veilig ,,Ik woon hier nog niet zo lang. Ik dacht dat ik hier wel een mooi plekje had gevonden", verzucht een van hen. De knal waar de buurtbe woonster van wakker schrok was zo hevig dat ze dacht dat het haar woning betrof. Het was echter een eindje verderop. ,,Ik voel me niet meer veilig maar ja, ik kan nergens heen." De politie durft nog niet te spre ken over een aanslag. ,,De politie beschouwt het vooralsnog als een vernieling van een woonhuis", zegt woordvoerder Cristel Willems. ,,Of het een aanslag is en of er sprake is van een vuurwerkbom, moet nog onderzocht worden." De Hulster kroegbaas Peter Um- menthum doet vanavond een gooi naar de titel 'tv-fragment van het jaar' in de oudejaarsspecial De TV Draait Door van het programma De Wereld Draait Door. Ummenthum verwierf landelijke bekendheid door de manier waarop hij zijn keu kenhulp Fermin in gebrekkig En gels instructies gaf. Ummenthum werd samen met een aantal andere markante plaats genoten gevolgd door de Evangeli sche Omroep voor het televisiepro gramma Typisch Land van Hulst. Ummenthum kreeg de lachers op zijn hand met zijn bijzondere wijze van communiceren met Fermin. Oneliners als 'I do the tafeldekking voor ons', 'Even roering', 'Eerst coo king en dan we do baking' en 'De saus is also good en de potatoes are ook good' zijn in veel huishoudens overgenomen. ,,Ik weet ook dat er veel om is gelachen. Maar ja, ik heb nu eenmaal geen Engels geleerd op de Hogeschool. Ik heb het gewoon een beetje tussen neus en lippen door geleerd. En Fermin kon ook helemaal niet zo goed Engels, dus zo redden we ons wel'', aldus Um- menthum. De uitbater van café The Prince of Wales is verguld met zijn nomina tie. 8 of 15 dagen Chalkidiki Griekenland incl. huurauto dinsdag 31 december 2019 Misschien maar eens over een Dit jaar gaat het me écht lukken. Reageer op pzc.nl Gisteren: 2019 was een goed jaar 673 stemmen VLISSINGEN Vlissingen spant in 2019 de kroon met de meeste zonuren van het land. Dat meldt website Weeron- line. De 2064 zonuren in Vlissingen maken dit jaar tot het op twee na zon nigste jaar van de haven stad. 2003 was het met 2177 uur het zonnigste jaar van Vlissingen, ge volgd door 2018 met 2156 zonuren. Ook landelijk was dit jaar zonovergo ten, met gemiddeld 1964 zonuren. Alleen in 2003 en 2018 was het nog zon niger dan dit jaar, met 2100 en 2089 uren. Het is gebruikelijk dat het aan de kust flink zonniger is dan in het oosten van het land. Op de meeste plaat sen aan zee scheen de zon 300 uur meer dan in het oosten van het land. ZUIDZANDE Een auto is gisteren in Zuidzande rond 09.00 uur over de kop geslagen en op het fietspad be land. Dat gebeurde op de Oostburgsestraat. De auto vloog vermoede lijk uit de bocht en slipte, waarna de auto over de kop vloog en tegen een boom kwam. De 18-jarige automobilist uit België kwam met de schrik vrij. Een 16-jarige passagiere uit Zuidzande is voor medische behan deling naar het zieken huis gebracht. Schaapherder Jan Kal- jouw brengt donderdag ruim 400 schapen naar de stal. De eerste kudde vertrekt om 09.00 uur vanaf de Meinersweg bij Hoogelande. De route gaat via de Hogelandse- weg, Walcherseweg en het Laurens Stommes- pad naar de stal aan de Cleene Hoogeweg in Middelburg. Om 13.30 uur vertrekt de tweede kudde op de kruising van de Zoetendaalse- weg en de Hondegems- weg bij Serooskerke. Iedereen mag meelopen met de kudde. Ook kan een kijkje genomen wor den in de stal. fc; j ^JUAi 1. fit M De vuur werkbom zou via een gat in de spaanplaat naar binnen gegooid zijn. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Bij een woning aan de Isabella- straat in Sluiskil is in de nacht van zondag op maandag een vuurwerkbom ontploft. De woon kamer raakte beschadigd. Voor de omwonenden is het helder. De harde explosie die grote schade aanrichtte aan de woning is niet gewoon vandalisme, eerder een gerichte aanslag. Guido van der Heijden Sluiskil Raymond de Frel Hulst Flegra Beach Boutique Apartments V 7 of 14 overnachtingen o.b.v. logies V 8 of 15 dagen autohuur incl. basisverzekering V Retourvlucht NL/BE/DE - Thessaloniki^ V Gratis Wi-Fi en parkeren bij hotel i Gelegen aan het strandl hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur l 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2