s c 'Uvlfj 21 Wijnaldum maakte dit jaar diepe indruk binnen en buiten de lijnen AV.TVfcv. J* van de wereld en de beslissende 4-0 maken. Echt knap.'' ,,Weet je wat het is? Ik weet ook wel dat ik een belangrijke rol heb gespeeld in het winnen van de Champions League. Maar ik besef heel goed dat het een teampresta tie was. Misschien klinkt dat saai, maar ik ben geen speler die het al leen kan. En ik meen het ook echt als ik over mijn twee doelpunten tegen Barcelona praat dat ik de voorzetten van Xherdan Shaqiri en Trent Alexander-Arnold zo prach tig vond. Zij stelden mij in staat om te scoren. Als ik niet had ge scoord, had Liverpool nooit de fi nale gehaald? Zo denk ik helemaal niet.'' ,,Ik ben na afloop naar huis gegaan en naast mijn vriendin op de bank gaan zitten. Daar dacht ik: wow, laat dit gevoel nog even duren, laat het niet verdwijnen. Het was waar schijnlijk inderdaad dé wedstrijd van 2019. Die kopbal, die 3-0, ik wist meteen dat ik zou scoren. En dan sta je weer gelijk met Barce lona na een 3-0 nederlaag in Camp Nou. Dat zullen niet veel mensen hebben verwacht. Maar wij wel, al klinkt dat misschien een beetje als grootspraak nu we de afloop ken nen. Ik heb de wedstrijd ook nog steeds niet teruggekeken. Ik weet precies wat er die avond is gebeurd en welk gevoel ik daar bij had.'' ,,Ik weet nog dat ik in Camp Nou naast Sadio Mané zat na de 3-0 ne derlaag. Hij zei: 'Gini, denk jij dat we de finale nog bereiken?' Ik zei meteen ja. De manager (Jürgen Klopp, red.) deed na afloop in de kleedkamer zijn pet af en voor spelde een historische comeback op 7 mei op een kolkend Anfield Road. Hij zei: zoals wij hier in Camp Nou hebben gespeeld, zo speelt hier niemand. Volgende week op Anfield is het een ander verhaal.'' ,,Ik was zo boos. Ik had die wed strijd moeten spelen, vond ik. Toen ik alsnog mocht invallen, wilde ik echt iets laten zien. Dat lukte. Ja, een groot aandeel. Maar dan zeg ik weer: als je een tegenstander ver slaat, of dat nou Barcelona of een andere club is, heeft iedereen daar een aandeel in. Al snap ik ook wel dat het na een 4-0 overwinning te gen Barcelona over de doelpunten makers gaat. En die credits verdien ik al helemaal niet, want ik speelde de eerste helft niet.'' Het is een karaktertrek, beaamt Wijnaldum. Denken aan het team- belang. En wie hem spreekt, ziet talloze voorbeelden voorbij ko men. Toen hij schouderklopjes kreeg voor de manier waarop hij sprak over de racistische bejege ning van Mendes Moreira bijvoor beeld. ,,Ik vergat bij die persconfe rentie de naam van de scheids rechter (Laurens Gerrets, red.) te noemen. Die jongen deed het ge weldig daar door de wedstrijd stil te leggen.'' En als het gaat over zijn enorme scoringsdrift tijdens de succesvol verlopen kwalificatie reeks voor het EK van komende zomer, zegt hij: ,,Acht goals ja. Maar wat dacht je van Memphis? Die heeft het in de kwalificatie reeks ook geweldig gedaan. Ik dacht zelfs na mijn goals tegen Est land dat hij topscorer was gewor den.'' Of neem de blijdschap bij de eer ste goal van debutant Myron Bo- adu, ook tijdens Oranje-Estland in de Johan Cruijff Arena. Daar leek hij op het veld nog wel meer van te genieten dan zijn eigen hattrick. „Schitterend voor Myron. Ik wilde perse de bal waar ik mijn derde goal mee had gemaakt. Er was een kans dat die bal nog zou worden ingewisseld door een ballenjongen tijdens de wedstrijd. Maar ik wilde echt de bal waar ik de derde treffer mee maakte. Waarom? Dat weet ik eigenlijk niet, ik wil gewoon de echte bal.'' En over de opmars van de Suri naamse nationale ploeg onder lei ding van bondscoach Dean Gorré. ,,Schitterend om te zien, om trots op te zijn. En ze hebben ook echt een goede ploeg.'' Finale Dan nog even over de CL-finale in Madrid. De wedstrijd tegen Spurs werd geen spektakelstuk, maar na al het moois tegen Barcelona in de halve eindstrijd was dat bijna bij zaak. ,,De finale spetterde niet, he lemaal niet zelfs. Ik had daar in Madrid eigenlijk wel tegen Ajax willen spelen. Ik ken die jongens allemaal, dat was leuk geweest. Ik was na afloop zo blij dat ik die prijs pakte. Dan zit je gewoon met een Champions League in de kleedka mer. Geweldig.'' En weer deelt hij het succes. Dit keer krijgt zijn landgenoot Virgil van Dijk een pluim. ,,Virgil heeft een enorme impact op Liverpool. Kijk alleen maar naar de cijfers voor hij bij ons speelde en daarna. Dat spreekt allemaal voor zich.'' Over zijn eigen impact moeten we zelf maar weer eens beginnen. Nog eenmaal vragen we hem in gedachten terug te gaan naar die avond in mei toen Barcelona met 4-0 onderuit werd gekegeld. ,,Die avond hebben we schitterende herinneringen gecreëerd. Voor onszelf, voor de supporters van Liverpool en voor heel veel voet balliefhebbers.'' In Liverpool vinden de fans het winnen van de Premier League dit keer veel belangrijker dan een nieuwe poging om de Champions League te veroveren. Wijnaldum maakt geen keuze. ,,De Champions League wilde ik heel graag een keer winnen. Nu dat is gebeurd, wil ik dat vaker. Neem nou Real Madrid: drie keer op rij pakten ze die prijs. Schitterend toch? We hebben gezien wat het allemaal deed met deze stad. Dat werkt vol gens mij verslavend. De Champi ons League is een prijs die heel moeilijk te winnen is. Dat neemt niemand ons ooit nog af.'' dinsdag 31 december 2019 GO liet mijn gevoel spreken x 51 A< Als stra lend middel punt (links) met Liverpool na het winnen van de Cham pions League. En rechts op de persconfe rentie met bondscoach Ronald Koe man bij Oranje, waarin hij het racisme tegen Excelsior-aan- valler Mendes Moreira ver oordeelde. FOTO'S PIM RAS EN BSR/SOCCRATES Maar we hebben het opeens over Origi Maar de wedstrijd tegen Barce lona was er eentje om nooit te vergeten. Hoe gaat dat nou met een speler die 2-0 en 3-0 maakt na zo'n wedstrijd. Hoe lang duurt die euforie? Jullie wisten dus dat 3-0 weg poetsen tegen Barcelona best te doen zou zijn? En dan begin je op de bank. Hoe zwaar was dat?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 21