Rijk neemt voortouw:628euro bruto voor iedere student, ongeacht niveau JOL De oliebol is een blijvertje P3 Walcheren alles wat ons in het hart raakte Voor Sander van Dijke (links), Niels van Kooten (in carbidkanon de Reus) en Jochem Groenendijk uit Oosterland is het vandaag dé dag van het jaar. Het carbid kanon de Reus wordt weer afgevuurd. Met daverende knallen wordt het oude jaar afgeschoten. Voor een aantal mensen is 31 december een dag als geen andere. Het ministerie van Binnenlandse Zaken heeft de vergoedingen voor stagiairs gelijkgetrokken, zo blijkt uit een publicatie in de Staatscou rant. In 2019 kregen mbo'ers nog 448 euro bruto per maand, terwijl stagiairs van hbo en universiteiten 616 euro bruto verdienden met hun stage bij het Rijk. Dat verschil op basis van opleidingsniveau is 'niet goed uitlegbaar', omdat 'de stage vergoeding het karakter van een onkostenvergoeding heeft'. Ook volgens minister Ingrid van Engelshoven van Onderwijs is het verschil in stagevergoeding 'onver klaarbaar'. Ze ijverde in het kabinet voor het gelijktrekken van de ver goeding en is blij dat het, op de val reep voor 2020, nog gelukt is. ,,Op deze manier laten we bij het Rijk zien dat studenten uit alle lagen van het onderwijs welkom zijn en gelijk gewaardeerd worden.'' Alle mbo'ers krijgen sinds 2017 een ov-studentenkaart - óók als ze jonger zijn dan 18 jaar - en sinds 2018 worden zij officieel 'student' genoemd in plaats van 'scholier', 'deelnemer' of 'leerling'. ,,De stage vergoeding hoort in datzelfde rij tje'', vindt Van Engelshoven. Opiniestuk De D66-bewindsvrouw riep werk gevers in september op om aan mbo'ers en hbo'ers dezelfde ver- De stagevergoeding hoort in hetzelfde rijtje als de ov- studentenkaart goeding te geven. Zij reageerde toen op een opiniestuk van D66 en PvdA in deze krant, dat daarvoor pleitte. Het was de Kamerleden Paul van Meenen en Kirsten van den Hul een doorn in het oog dat mbo-stu- denten soms honderden euro's minder krijgen dan hbo'ers. Ook JOB, de belangenbehartiger voor mbo'ers, pleit al langer voor een eerlijke stagevergoeding. ,,Een gelijke stagevergoeding zou het uitgangspunt moeten zijn'', zei Van Engelshoven toen tegen deze krant. Maar ook het Rijk bleek niet gelijk te betalen. Daarover wilde ze 'in gesprek' met haar collega van Binnenlandse Zaken, het ministe rie dat de stagevergoedingen vast stelt. Nu dat is gelukt, hoopt Van En gelshoven 'van harte' dat ook an dere werkgevers zich geroepen voe len de stagevergoeding gelijk te trekken. Een aantal gemeenten, zo als Utrecht en Nieuwegein, beslo ten dit in 2019 al te doen. regel vandaag nog je zorgverzekering independer Nieuwsmedia rIn beeld Van lief tot grimmig: ■1 ZEELAND2 FOTO ERNESTA VERBURG Stagevergoeding mbo omhoog Mbo-studenten die stage lopen bij de rijksoverheid, krijgen vanaf 1 januari hetzelfde betaald als stagiairs die een opleiding volgen aan hbo of universiteit. De stagevergoeding is in 2020 voor alle stagiairs bij het Rijk 628 euro bruto per maand. Hanneke Keultjes Den Haag —Ingrid van Engelshoven, minister experts in financieel inzicht dinsdag 31 december 2019 7°C Langdurige bewolking, soms zon en kans op mist. pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €3,70 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 11688»555547

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1