©NDERNEMER Nieuwe regelgeving voor ondernemers in 2020 Ik loop het lekkerst op 100% Zeeuwse strooi Martien en Erica van Chateau Meiland: 'Over twee jaar nieuw ondernemersavontuur' 'Zaken runnen leer je gaandeweg' deondernemer.nl De brutale salestactiek en personal branding van Nikkie Plessen Nikkie Plessen doet waar ze van houdt, bespeelt social media als geen ander en bereikt een miljoenenpubliek bij RTL Boulevard. Haar succes met vijf nieuwe kledingmerken kwam haar niet aanwaaien. „Geloof me, Kate Moss stapt echt niet zomaar aan boord." Ze stampte in zeven jaar vijf kledingmerken uit de grond: NIKKIE, NIK&NIK, Fifth House, Selected by Kate Moss en het hagelnieuwe SUSTAIN. Nikkie Plessen heeft op haar 34e onder het label NP Fashion een mode-imperium opgebouwd dat maar blijft groeien. Dat Plessen zichzelf met TMF op televisie in de kijker speelde, had ze grotendeels aan zichzelf te danken. Al op 16-jarige leeftijd belde ze onophoudelijk naar castingbureaus en stuurde ze er voor de zekerheid onbeperkt foto's achteraan. Ze scoorde er een rol mee in Onderweg naar Morgen en presenteerde onder andere RTL's 'Hollands Best Fashion Designers', een programma dat de modeontwerper in haar deed ontwaken. ,,Vóór mijn televisiecarrière had ik eigenlijk het Amsterdam Fashion Institute willen gaan doen. Daar was het niet van gekomen, maar tijdens Hollands Best Fashion Designers kwam ik erachter dat mijn hart toch echt bij mode ligt. Ik stopte met acteren en presenteren en ging ervoor. Dat betekende dat ik moest investeren en minder ging verdienen dan ik gewend was, maar ik deed wel wat ik echt leuk vind. Als on dernemer moet dat je drijfveer zijn!" De goedgebekte Utrechtse kon bij vrienden een deel van een kantoorruimte huren in Amsterdam, waar ze zelf de kennis vergaarde voor het opzetten van een bedrijf en het produceren van kleding. Dat laatste leidde er uiteindelijk toe dat Plessen met in totaal vijfentwintig arti kelen van eigen hand naar fashionbeurs 'De Modefabriek' trok, waar destijds 75 winkels voor haar collectie vielen. Het eerste succes in de door haar zo geliefde branche. NP Fashion werd geboren. De rest is geschiedenis. Sales en marketing leerde Plessen door brutaal te zijn en keihard op haar bek te gaan, zoals ze het zelf verwoordt. ,,Zaken runnen leer je gaandeweg. Ik loop nog steeds dage lijks tegen nieuwe dingen aan. Maar je moet het gewoon doen. Qua personal branding wil ik alleen hetgeen doen dat in het verlengde ligt van mijn mode onderneming. Zo heb ik bewust 'ja' gezegd tegen de rol van lifestyle/mode- deskundige bij RTL Boulevard. Ik sta daar nu drie tot vier keer per week en dat werkt goed voor mij." Plessen deed een gouden zet door met haar vroegere brutale salestactiek Kate Moss 'gewoon' een mailtje te sturen. ,,Je kan denken: 'ze geeft haar naam nooit aan mijn merk', maar waarom niet?" Het gesprek kwam er, de klik was er en het top model kreeg haar eigen lijn, die NP Fashion een extra boost gaf. Ze vindt het wel eens jammer dat mensen den ken dat ze dit niet zelf voor elkaar heeft gekregen. ,,Nou. geloof me, Kate Moss stapt echt niet zomaar aan boord." Nieuw ondernemersavontuur Televisier-Ring zoek Als ondernemer krijg je in het nieuwe jaar te maken met nieuwe en gewijzigde regels. Tarieven inkomstenbelasting Voor de drie schijven die nu gel den voor de inkomstenbelasting, komen twee tarieven in de plaats. Vanaf 2020 gaan belas tingplichtigen met een inkomen tot en met 68.507 euro over hun inkomen 37,35 procent belasting betalen, daarboven is dit 49,50. Daarnaast worden de arbeids- korting en de algemene heffings korting extra verhoogd. Zelfstandigenaftrek omlaag De zelfstandigenaftrek wordt de komende jaren stapsgewijs teruggebracht tot 5.000 euro in 2028. Per 1 januari 2020 wordt naar 7030 euro in plaats van 7280. Btw-vrijstelling 20.000 euro De kleineondernemersregeling voor de btw (KOR) wordt gewij zigd. De nieuwe KOR is een vrij stellingsregeling zonder recht op btw-aftrek. Als je op jaarbasis een omzet hebt van maximaal 20.000 euro, kun je kiezen voor de KOR. Bij toepassing van de KOR breng je geen btw in reke ning, heb je geen recht op voor aftrek en hoef je geen btw-aan- gifte te doen. Niet alleen natuur lijke personen maar ook rechts- personen kunnen gebruik maken van de nieuwe KOR. Tarief vennootschapsbelasting Heb je een bv? Dan betaal je over de winst vennootschaps belasting. Het lage tarief van de vennootschapsbelasting (19 pro cent) gaat in 2020 omlaag naar 16,5 procent en in 2021 naar 15 procent. Het lage tarief is van toepassing op de winst tot en met 200.000 euro. Wet Arbeidsmarkt in Balans Voor de WAB verwijzen je graag naar deondernemer.nl met de Checklist WAB. Daarin vind je alle informatie daarover én een (gratis) whitepaper. rjijw Nikkie Plessen (links) met Anna Nooshin (rechts) tijdens Nikkie in Concert op 19 december in de Ziggodome volg ons op 'Kate Moss stapt echt niet zomaar aan boord' Lees het hele interview met Plessen en haar learnings op deondernemer.nl/plessen Nóg een prijs voor 'de Meilandjes': in de videoserie Werkverkeer krijgen Martien, Erica en Maxime Meiland de ondernemersprijs 'Over de Grens Award 2019' uit handen van Roland Tameling. Even terug in de tijd: 2007. De flamboyante Martien Meiland was met zijn gezin te zien in het tv-programma Ik Vertrek waar ze samen een chambre d'höte in een kasteel in Frankrijk begon nen. Dat was zakelijk een succes, maar vanwege heimwee keerden ze terug naar Nederland. In 2015 ontstonden nieuwe emigratieplannen. Het werd opnieuw Frankrijk, opnieuw een chambre d'höte, en dat in het dorp Beynac op een acht hectare groot landgoed. Na een persoonlijke mail tje van Erica Meiland ('de zoveelste aan mensen bij de tv') aan John de Mol besloot hij op SBS6 er een realitysoap van te maken. De kijkcijfers gin gen door het dak en ze wonnen de Gouden Tele- vizier-Ring. Chateau Marillaux is de komende twee jaar bovendien volgeboekt. „Daarna bestaat het vast nog wel" verklapt Martien Meiland, ,,maar niet meer met ons onder dat dak. We willen wat anders, maar wat precies, dat weten we nog niet." Nog een verrassing in de video: de Televisier-Ring blijkt zoek. De Over de Grens Award zou er mooi naast kunnen staan, maar waar is die ring? Scan de QR-code en bekijk deze aflevering van Werkverkeer en andere videoseries op deondernemer.nl I tii Dit is een wekelijkse uitgave van De Ondernemer De artikelen worden geschreven door de redactie van De Ondernemer, deels in samenwerking met betalende partners. Meer praktische tips en inspirerende verhalen? Ga naar deondernemer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 19