Dire Straits VOORWOORD INHOUD Wat gebeurde er tussen Maha Vajiralongkorn en Sineenat Wongvajirapakdi? Welke geluksvogel haalde 1,2 miljoen euro op voor zijn noodlijdende café? Wat hebben Jesse Klaver en Dilan Yesilgöz met elkaar gemeen? Waar kunnen we Noël van 't End ook alweer van kennen? Gaan we verthuizen of toch liever op plannymoon? Waar werden we boos, blij, vrolijk en verdrietig om? Coke snuiven op een personeelsfeestje: mag dat? 34 jaar geleden was ik hoofdredacteur van de Montessori Krabbels. In dit gestencilde school krantje maakten we steevast enkele lijstjes. Vijf niet-bestaande literaire stromingen (ik herinner me het ironisch sentimentalisme), de tien meest overbodige popalbums aller tijden (alles van de Dire Straits), de vier stompzinnigste opmer kingen van de docent aardrijkskunde, de vijf extreemste kakkers van school: bijna alles kon in een lijstje worden verpakt. Toen de Brit Nick Hornby zijn klassieker High Fidelity in 1995 schreef, dacht ik dat het boek over mij ging. Net als hoofdpersoon Rob heb ik een manische voorliefde voor dwarse muziek en de gewoonte om het leven in lijstjes te vatten. Na school, toen ik op kamers ging in Utrecht, kreeg ik van mijn vader een abonnement op De Consumentengids. 'Superhandig. Dat bespaart je miskopen - en dus geld', zei hij erbij. Zal best, maar ik vond en vind die gids vooral fascinerend vanwege al die tabelletjes bij die artikelen. Er zijn dagen dat ik geen behoefte heb aan een airfryer, fietsdrager of onkruidbrander; toch beleef ik veel plezier aan al die lijstjes met testresultaten. Waardoor ik bijvoorbeeld weet dat Siemens prima stofzuigers maakt en Alecto niet al te slimme deurbellen. Voor dit nummer verzamelde ik met collega's die mijn lijstjesabberatie wel kunnen waarderen een honderdtal topjes 5 over het jaar 2019. Met pijn in het hart heb ik er een paar moeten schrappen wegens ruimtegebrek. Als u wilt weten wat de vijf meest voorkomende meisjes namen, lekkerste champagnes en rijkste families waren in 2019, kunt u terecht op onze site. Toch hoop ik dat de bonte optocht in dit magazine rechtdoet aan wat we best een verhit, onstuimig en soms wat overspannen jaar kunnen noemen. m Veel leesplezier en een rimpelloos, zorgeloos, pijnloos, kommerloos en probleemloos 2020 toegewenst namens de hele magazineredactie. Colofon Chef Anniek van den Brand Artdirection Henk Marseille Redactie Theo den Boer, Merel Dado, Charlotte van Genderen, Sanne van der Kolk, Cathérine van der Linden, Jolanda van der Ploeg, Ruud Roodhorst, Mark Roos Vormgeving Annemarie Kleywegt, Sasja Kooistra, Ieke Kootstra, Jolanda Vogelaar Beeldredactie Marcel Wagenaar Reageren? n Facebook magazine@dpgmedia.nl Si @admagazine Mark Roos ZATERDAG 28 DECEMBER 2019 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 99