NYNKEDEJONG Schiphol ook doel voor brein achter aanslagen in Parijs €1995 7 Column ^0 @Nynke Je kan het kerstvierende deel van Nederlandse bevolking verdelen in twee groepen: zij die een moeilijk kerstdiner in el kaar draaien versus zij die gour metten. De ene groep is weken van tevoren al druk met het in el kaar zetten van een menu dat de hele familie kan bekoren. Johan mag geen gluten, Annet eet ve gan en opa wil eigenlijk ge woon een kalkoen, net zo als vroeger, zonder mo derne fratsen. Je bent echt een culinaire groot meester als je al die wensen bij elkaar kunt krijgen. Nee, dan de gour- metters. Dat con cept is al twee duizend jaar het zelfde: je koopt een halve kin derboerderij, door de slager vakkundig in brokjes gesne den. Iedereen krijgt een eigen pannetje, en mochten er ve getariërs of veganisten mee-eten, dan redden die zich maar met de champignons. IJzersterk concept. Niks aan ver anderen. Bij mij hangt de vlees- lucht nog in de haren, veroorzaakt door een ware gourmetmarathon, aangezien mijn familie best lekker kan koken, maar we ook makke lijke types zijn, die bij een kerstdiner ook niet nog V eens rekening willen houden met zes kleine kinderen met zeer be perkte culinaire voor keuren. Maar zoveel gourmet gaat ook vervelen. Op derde kerstdag heeft mijn lijf altijd enorme behoefte aan normal eten. Google had uitgezocht welk re- cept wij Nederlanders het afgelo pen jaar het vaakst zochten. En wat blijkt? Het is chili con carne. Van alle recepten op de hele we reld, googelen wij het vaakst op 'chili con carne'. Wat zegt dit over ons? Wie zijn wij? Wij, volk van stamppot en pasta met rode saus, blijken stie kem grote fans van een bonen schotel die zijn oorsprong vindt op de grens van Mexico en de Ver enigde Staten, daar waar Trump nog altijd een muur wil bouwen. En waarom zou je ook niet van chili con carne houden? Het is voedzaam, amper te verkloten, makkelijk in te vriezen en ook makkelijk vega of vegan te maken. Een ideaal gerecht, maar zo onder belicht. Ik weet niet of er dit jaar al mensen waren die op eerste kerst dag een pan van dit goddelijke voedsel op tafel toverden, maar ik schrijf het recept alvast op voor kerst 2020. - Op derde kerstdag heeft mijn lijf altijd enorme behoefte aan normaal eten Chris Klomp Schiphol De plannen voor de terreuraan slag in Nederland worden ge noemd in het onderzoek naar de aanslagen in Pa rijs. Om onbekende re denen ging de terreur aanslag in Nederland niet door. De plannen voor een aanslag op Schiphol zijn op gedoken in het onderzoek naar de aanslagen van 13 november 2015 in Parijs. Dat meldt het Belgische Het Nieuwsblad. Hoofdverdachte Atar wordt gezien als het brein van een reeks aanslagen die in 2015 en 2016 in Europa werden gepleegd. Hij is inmiddels in Syrië om het leven gekomen. Atar zou vanuit Syrië een aantal aanslagen hebben gecoördineerd. Hij was op die manier onder meer betrokken bij de aanslagen in Pa rijs, die in Brussel op 22 maart 2016 en een poging tot een aanslag op de Thalys in augustus. De coördi natie binnen Europa was in han den van de Belg Abdelhamid Abaaoud. De rechtszaak over de aanslagen in Parijs zal in de loop van 2021 be ginnen. Vrijwel alle terroristen die in Parijs waren, zijn overleden. Alleen de Fransman Salah Abdes- lam is nog in leven. De aanslagen in Parijs van no vember 2015 bestonden uit zes verschillende terroristische aanvallen in de avond en nacht van vrijdag 13 no vember 2015. Een van de bekendste plekken was de concertzaal Batadan. Drie terroristen drongen tijdens een optreden van de Amerikaanse band Eagles of Death Metal de concertzaal bin t Om onbekende redenen ging de terreuraanslag in Nederland niet door nen. Met automatische vuurwa pens werd vanaf het balkon ge schoten op de bezoekers. Door de aanslagen vielen 130 doden en meer dan 350 gewon den. Tillift alsmede zijrekken geschikt! Voor het eerst een hoog-laag bed en boxspring in -1. Wie wil er nu een 'ziekenhuis-achtig' bed in huis? Ervaar het heerlijke comfort van een echte boxspring en het gemak van een zorgbed thuis en dat dan ook nog in een huiselijke sfeer! Keuze uit div. kleuren en 17 verschillende maten, want alles is maatwerk! Wegens overweldigend succes nu een tijdelijke actie; maak vrijblij vend een afspraak bij u thuis! Maak gebruik van de actie: lever uw oude bed in en ontvang tot max 500,- retour bij aanschaf van een hoog-laag boxspring. Vraag naar de voorwaarden. Advies en opmeten aan huis volledig kosteloos. Rug-/ benen elektrisch verstelbaar+hoog laag functie Geen motoren zichtbaar Geen kabels zichtbaar y/1 jaar slaap garantie Verrijdbaar middels onopvallende wieltjes met rem V In- uitstap verlichting Ergonomisch maatwerk per individu zaterdag 28 december 2019 GO Chili con carne r ®i. - .v-u'. - Oussama Atar, het vermeende brein achter de terroristische aanslagen in Brussel en Parijs, wilde op 13 november 2015 ook een aanslag op Schiphol plegen. NIEUW in Nederland *Excl. matras. Maat o.b.v. 80x200cm Nu een hoog-laag-boxspring ter introductie al voor Makkelijk stofzuigen onder het bed Indien nodig zorgbed voor later Verrijdbaar Makkelijker opmaken matras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 7